Я досліджую світ Тема: Чому ввічливі слова називають чарівними Мета: поповнити знання учнів про ввічливість, культуру поведінки. Розширити словниковий запас учнів словами ввічливості. Вправляти в культурному спілкуванні з дорослими, однолітками в життєвих ситуаціях ,доречно вживати слова етикету в ситуаціях вітання, прощання,вибачення.
Хід уроку I. Вступна частина 1.Організаційний момент Щоб нам разом працювати , Треба всім таке сказати: - Я уважний і серйозний, Хоч іще малого зросту, Зараз с силами зберусь, Я нічого не боюсь, Впевнений, кмітливий я Хочу отримати нові знання. II . Мотивація навчальної діяльності - Колись давно в одній казковій країні було зачароване місто (Малюнок 1, 2) У цьому місті не світило сонечко, пташки не співали пісень, а його мешканці часто сварилися і плакали. Вони не говорили одне одному добрих,лагідних слів. Але одного разу на повітряній кулі прилетів чарівник. Він був дуже ввічливий . Проходячи вулицями міста , він говорив усім чарівні слова . Ш від цих слів усе навколо змінилося. (Малюнок 3,4) - Діти , у якому місті ви хотіли б жити? - Чому потрібно бути ввічливим? III . Повідомлення теми уроку. З давніх давен люди привчали вживати ввічливі слова навіть маленьких дітей. Щоб стати культурною, вихованою людиною,
треба бути ввічливими, добросердечними. – А як ще називають слова ввічливості? (Чарівні) - Чому? ( Ці слова можуть піднести настрій, заспокоїти, втішити.)
- Які слова ввічливості знаєте ви?( Діти читають вірші про чарівні слова) Вправа « Чарівні слова» Збираємо слова в «чарівну» скриньку . Слово вчителя. - Послухайте вірш «Чарівні слова» До всіх сердець,як до дверей, Є ключики малі, їх кожен легко підбере , якщо йому не лінь. Ти , друже, мусиш знати їх, Запам’ятати неважко Маленькі ключики твої - «Спасибі» і « Будь ласка». Ключики ці дійсно є чарівними. Вони відкривають людські серця. IV. Вивчення нового матеріалу. - Сьогодні ми поговоримо про етикет. Це правила поведінки вихованої людини, з якою завжди хочеться спілкуватися, бути поруч з нею. Недарма ввічливі слова називають чарівними. Усім, кому адресовані ці слова , стає приємно. До речі , у всьому світі 11 січня святкують день слова «дякую». Але це слово можна і треба говорити щодня. Фізкультхвилинка. (Пісня «Чарівні слова») Робота з підручником ст. 67. Вірш І.Січовика «Неввічливий ведмідь» V.Формування навичок культурної поведінки. Гра « Ввічливо чи неввічливо?» Робота з прислів’ями Гостре словечко коле сердечко. Теплі слова зігрівають душу людини. Рефлексія. - Так чому ввічливі слова називають чарівними? - Продовж речення « Якщо я ввічливий (ввічлива) ,то я ….. VI. Підсумок уроку. Мені дуже сподобалось як ви працювали. Я сподіваюся, що
Ви станете ще трішечки добрішими, уважнішими до людей, до своїх рідних і до себе. І частіше будете вживати слова ввічливості. Чемна людина всім приємна, бо вона приносить втіху та гарний настрій. Дякую за працю. Ви молодці!!!