Урок Я досліджую світ
Клас 1
Вчитель Мірченко О.В.
Тема. Де міститься вода? Мої досліди. Які властивості має вода? Чому нам потрібна вода?
Мета. уточнити і розширити уявлення дітей про воду в природі та її значення; ознайомити їх із властивостями води, колообігом води в природі; розвивати дослідницькі навички, вміння робити висновки; виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання мультимедійна презентація, підручник Грущинська І.В. , Хитра З. М, Дробялко І.І. «Я досліджую світ» 1 клас
Хід уроку
І. Організація класу. Постановка проблеми.
1. Гра «Компліменти» (І слайд)
- Діти, що таке «комплімент».
Компліме́нт – це особлива форма похвали, поваги, визнання або захоплення, люб'язності, приємні слова. Компліменти допомагають встановлювати добрі стосунки з іншими людьми.
Учні сідають в коло, беруться за руки. Гру починає учитель. Він обертається до одного з учнів і, дивлячись йому у вічі, говорить кілька добрих слів або хвалить за щось. Учень повинен відповісти: «Дякую, мені дуже приємно!». Потім він дарує комплімент своєму сусідові і так по колу. Запитайте, що вони відчували. Чи було їм приємно? Чому люди люблять компліменти?
2. Вправа «Комплімент краплині» (ІІ слайд)
- Діти, а давайте скажемо крапельці комплімент.
- Про що ви хотіли б запитати краплину? (Де є вода в природі? Якою буває вода в природі? Як мандрує вода? Що станеться, якщо не буде води? Навіщо потрібна вода? Як берегти воду?).
ІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Все на місці»
(Учні з поясненням розкладають відповідні малюнки)
Фенологічні спостереження
Гра «Закінчи речення»
*люди…;
*тварини…;
*рослини…
- У неживій природі:
*сонце…;
*вода…;
*земля…
ІІІ. Обгрунтування навчання. Постановка проблеми. (ІІІ слайд)
«Обери позицію»
Блакитний Прозорий
Зелений
ІV. Повідомлення теми та мети уроку.
Очікування.
V. Сприйняття й осмислення нового матеріалу.
Дослідницька робота «Властивості води»
Дослід 1.
На столі – склянка з водою і камінь.
Висновок: вода, як інші рідини, легко змінює свою форму, набуваючи форму посудини, в якій знаходиться.
Після кожного висновку учитель відкриває відповідну частину схеми, додаючи нові властивості води. (ІV слайд)
рідина
не має не має прозора,
форми запаху без кольору
може бути
твердою ВОДА
розчинник
може бути мандрівниця
газоподібною
потребує потрібна
дбайливого всьому
ставлення живому
Дослід 2.
На столі – вода, молоко, одеколон, олія.
Висновок: чиста вода не має запаху, прозора, безбарвна.
ХВИЛИНКА – ЦЙКАВИНКА
Дослід 3.
На столі - чотири склянки з водою, сіль цукор, чай, нерозчинна кава.
Висновок: вода – розчинник. Ми переконалися, що деякі речовини розчиняються в воді, а інші – ні.
Практична робота «Вода потрібна всьому живому»
Прогнозування
Гра «Кому потрібна вода». (Vслайд)
Висновок: вода потрібна всьому живому
Робота в парах.
Кожна пара отримує малюнок і озвучує. Колективне складання «павутинки». Один учень робить висновок.
Висновок: люди повинні оберігати воду.
Робота за підручником
Учні, які швидко читають, знайомлять дітей із статтею «Як берегти воду».
Прислів’я про воду
*Закрути міцніше кран, щоб не витік океан.
* Чиста вода - для хвороби біда.
* Вода – це здоров’я, вода – це краса, вода – це цілюща ранкова роса.
Фізкудьтхвилинка
Слізки срібнії зронила.
Ми ті слізки пошукаємо,
У травиці позбираємо.
Пострибаєм, як зайчата,
Політаєм, як пташата.
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки, ніжки.
Всі веселі? От чудово!
А тепер до праці знову.
Робота над загадками
Не літом росте, а зимою.
А сонце її припече,
Заплаче вона й потече. (бурулька)
Висновок: вода може перебувати у твердому стані.
Висновок: вода може бути в газоподібному стані.
https://www.youtube.com/watch?v=i3WyXdCzGrU
V. Узагальнення і систематизація знань.
- Чому ж воду називають мандрівницею?
- Намалюйте чарівні перетворення краплинки.
VІ. Підбиття підсумків.
Рефлексія. Гра «Так чи ні»
Закінчіть речення.
Цей урок мене навчив…