Урок " Державні символиУкраїни "

Про матеріал
поглибити знання дітей про держані символи; формувати громадянську, мовленнєву компетентності, розвивати пізнавальний інтерес учнів; виховувати шанобливе ставлення до державних символів України,почуття патріотизму.
Перегляд файлу

Тема «Державні символи України»

Мета : поглибити знання дітей про держані символи; формувати громадянську, мовленнєву компетентності, розвивати пізнавальний інтерес учнів;  виховувати шанобливе ставлення до державних символів України,почуття патріотизму.

Обладнання : картки-завдання, клей-олівець, букви, папір, Конституція України, телевізор, підручники, зошити, презентація «Державні символи України».

ХІД УРОКУ

1. Організація класу

2. Перевірка домашнього завдання.

*ми належимо до українського …………………….(картку на дошку)(народу)

*країна з політичною владою…………………….(картку на дошку)(держава)

*люди, які постійно проживають на території України ……………..(картку на дошку)(українці)

*головне й обов’язкове правило для всіх громадян країни…………(картку на дошку) (закон)

*основний закон держави……………………(картку на дошку)(Конституція)

*день Конституції………………………..…(картку на дошку)(28 червня)

*головою держави є…………………………….(картку на дошку)(Президент)

*єдиним джерелом влади в Україні є…………….(картку на дошку) (народ)

*народ обирає депутатів до……………..(картку на дошку) (Верховної Ради)

*державною мовою в Україні………………….(картку на дошку)(українська)

*столицею України є……………………………(картку на дошку)(Київ)

*день незалежності України……………(картку на дошку)

-Що об’єднує всі ці слова? (Україна) (картку на дошку) ( слайд  2 )

3. Повідомлення теми і мети уроку.

- Запрошую по 1 представнику від групи.

Візьміть по картці. Прочитайте і вишикуйтесь так, щоб діти визначили тему нашого уроку.( Державні символи України) ( слайд 3 )

4. Актуалізація опорних знань.

Вправа « Розсипанка»

  • Склади слово з розсипаних букв

І ГРУПА – П  П  Р  Р  А  О              (прапор)

_коли піднімають прапор України?

ІІ ГРУПА – Р  Г  Б  Е                          (герб)

-де зображено герб України?

ІІІ ГРУПА – М  Н  Г  І                       (гімн)

- коли звучить гімн України?

- Як об’єднати поняття ГЕРБ, ПРАПОР, ГІМН ?    (державні символи)

- Що ви знаєте про ці символи?

5. Усвідомлення нового матеріалу

5.1 Конституцією України. ( слайд  4 )

5.2 Державний Прапор України ( слайд 5,6 )

5.3 Державний гімн. ( слайд 7, 8 )

5.4 Державний герб. ( слайд 9 )

6.  Фізкультхвилинка  « Райдуга » ( слайд 10 )

7. Застосування нових знань

Легенда про державні символи України (робота в парах)

-Як звали матір?

-Як звали синів?

Відповідь : ( слайд 11)

ми вважаємо, що це………………………..

Оскільки……………………

Таким чином……………………………..

-Придумайте кінцівку легенди.( З того часу….)

8. Контрольний етап

1. Вправа « Що є що?» - робота в зошиті (правильно з’єднайте ліву та праву частини завдань) ( взаємоперевірка)

2. Як ми ставимося до найсвятішого, найціннішого? (шануємо, бережемо)

9. Рефлексія

9.1 Вправа «Розшифруй»

 І ГРУПА – ГЕРБ (19 лютого – день Українського Герба) уособлення:повітря-земля-вода; батько-мати-дитя; сила-мудрість-любов; мир-праця-покоління

( ГЕРАЛЬДИКА (гербознавство) – спеціальна історична дисципліна, яка вивчає генезис гербової традиції, явища і події, пов'язані із засвоєнням та функціонуванням гербів, а також супутні документи, що стосуються причин та обставин виникнення, еволюції соціальної ролі та правового статусу гербів.)

Наш  ГЕРБ – тризуб.

Це     3  19  16  33 , 22  16  1  3  1  й  22  11  16  1 ,

Наш  ГЕРБ – тризуб.

ІІ ГРУПА – ГІМН (6 березня – день Українського Гімна) слухати стоячи, мовчки, з гордо піднятою головою.

(Гімн в перекладі з грецької означає – святкова пісня).

Слова високі ,

Мелодія врочиста –

6  7  21  9  1  3  18  11  14  ГІМН

Ми знаємо усі.

ІІІ ГРУПА – ПРАПОР (23 серпня – день Українського Прапора) піднімається при відкритті міжнародних конференцій, під час офіційних церемоній. Він – символ міцності та незалежності держави України.

(Існують правила прапорового етикету)

22  11  18  31  19 – 9  19  3  23  11  14  ПРАПОР  маєм :

Синє – небо, жовте – жито ;

ПРАПОР  цей оберігаєм ,

Він – святиня , знають діти.

9. 2 Вправа « Сенкан»

1. герб ( прапор, гімн)

2. ________________________

3.________________________

4.________________________

5.________________________

-Що є спільним для понять – ПРАПОР – ГЕРБ – ГІМН ? (Державні символи України)

10.  Підсумки уроку.

Тепер я знаю…………… ( слайд 12)

Я прагну……………..

Мені сподобалося…………..

Мені було складно ……………

docx
Додано
8 березня 2019
Переглядів
600
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку