Тема. Die Ukraine ist mein Heimatland/ Україна – моя Батьківщина.
Мета.
Практична: ознайомити учнів з новою лексикою з теми, навчити використовувати нову лексику в мовленні; активізувати вживання лексичних одиниць з теми, засвоєних на попередніх уроках в усному мовленні та на письмі;
Розвивальна: розвивати навички читання, аудіювання, письма, діалогічного та монологічного мовлення, розвивати в учнів інтерес до вивчення німецької мови.
Виховна: виховувати в учнів любов до рідної країни;
Обладнання уроку: підручник, карта і символіка України, малюнки із зображенням Києва, картки з індивідуальним завданням, фотографії з краєвидами та визначними місцями міста.
ХІД УРОКУ
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Початок уроку
Stehen Sie bitte auf!
Guten Tag! Guten Tag!
Sagen alle Kinder
Kleine Kinder, große Kinder,
Dicke Kinder,dünne Kinder,
Guten Tag! Guten Tag!
Sagen alle Kinder
2. Мовна зарядка
3. Повідомлення теми та мети уроку
Liebe Kinder! Heute sprechen wir über unsere Heimat. Und heutiges Thema heißt „Ukraine ist unsere Heimat“.
Wir werden heute neue Wörter und Wortverbindungen lernen, Dialoge führen, spielen.
Запитання до учнів
ІІ. Основна частина уроку
1.Kontrolle der Haussaufgabe.
Und jetzt kontrollieren wir eure Hausaufgabe (Übung 4, St.164)
Вдома ви прочитали текст про визначні пам’ятки Німеччини. Кожен отримує картку із реченнями на українській мові. Знайдіть переклад у тексті і зачитайте.
Sprich mir nach ! (Übung 1, St.165)
а) Учитель показує на карту і говорить:
Unsere Heimat heißt die Ukraine. Учні хором повторюють.
L: Was ist das?
Sch: Das ist unsere Heimat.
L: Wie heißt unsere Heimat?
Sch: Unsere Heimat heißt die Ukraine.
L: Wie heißt die Hauptstadt der Ukraine?
Sch: Die Hauptstadt der Ukraine heißt Kyjiw.
L: Wie heißt der größte Fluss der Ukraine?
Sch: Der größte Fluss der Ukraine heißt Dnipro.
L: Wie heißen die Gebirge der Ukraine?
Sch: Die Gebirge der Ukraine heißen Karpaten und Krimgebirge.
L: Wie viele Meere hat die Ukraine?
Sch: Die Ukraine hat Schwarze und Asowsche Meere.
б) учні записують слова у словнички. (Übung 1, St.165)
3. Подання тексту для аудіювання
Учні слухають текст.
Die Ukraine
Die Ukraine ist unsere Heimat. Die Hauptstadt der Ukraine heißt Kyjiw. Kyjiw liegt am Dnipro. Die Flagge der Ukraine ist gelb-blau. Das nationale Wappen ist der Dreizack. Die nationale Hymne ist «Noch nicht gestorben ist die Ukraine». Die Ukraine ist das Land der Kultur, Wissenschaft und Kunst.
4. Розвиток навичок письма
Beendete die Satze:
Учні письмово доповнюють речення.
5.Формування навичок читання та монологічного мовлення
а) Учні читають та доповнюють текст ланцюжком по реченню. (Übung 2, St.165)
б) переказ тексту з опорою.(табл.)
Die nationale Hymne |
Unsere Heimat |
Die Hauptstadt |
|||||
|
|
|
|
|
|||
Die Ukraine |
|||||||
|
|
|
|
||||
Das nationale Wappen |
Die Flagge der Ukraine |
Liegt am Dnipro |
|||||
6.Робота в групах
Erganze den Text (Übung 4, St.166)
ІІІ. Заключний етап уроку
Підбиття підсумків уроку.
L: War die heutige Stunde interessant? Was hat euch am besten gefallen? Was hat euch nicht so gut gefallen?
Ihr habt heute sehr gut gearbeitet. Alle Schüler bekommen gute Noten.
Домашнє завдання
Скласти і вивчити розповідь про Україну. (Übung 5, St.166)