урок " Дієприслівник."

Про матеріал
у даній розробці вміщено матеріали з теми " Деєприслівник". Урок передбачає закріплення уснями здобутих знань під час вивченої теми. урок має багато різноманітних інтерактивних вправ та ігрових завдань на тему " Зима"
Перегляд файлу

Тема. Дієприслівник. Узагальнення і систематизація вивченого

Мета: систематизувати знання учнів про дієприслівник як особливу форму      дієслова, удосконалювати вміння визначати морфологічні ознаки дієприслівника;

       розвивати  зв’язне мовлення, уміння чітко відповідати на питання та ставити їх;

        виховувати шанобливе ставлення до українського слова, прищеплювати учням загальнолюдські цінності.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань

Матеріали: мультимедійна дошка, роздатковий матеріал

 

Хід уроку

І. Організаційна частина .

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

А) створення психоемоційного настрою «Чарівні сніжинки»

(Учитель пропонує учням обрати сніжинку . Діти мають пояснити , чому вони обрали сніжинку саме цього кольору)

-Оберіть сніжинку. Який настрій вона у вас викликала?

Заняття з світу кількості для дітей старшого дошкільного віку "Зачарована  сніжинка" | Конспект. Математика

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

А) вправа « Мовний двобій»

 ( Учень, обравши суперника, задає питання з теми « Дієприслівник». Потім вони міняються)

      Б) коментоване письмо

Запишіть речення, позначте дієприслівники.

   Ось і настала зима в моєму місті. Зі снігом, морозом, але така радісна та довгождана.

   Тихими зимовими вечорами я люблю дивитися у вікно, милуючись краєвидом. Танцюючи, сніжинки тихо спускаються на землю. Поскрипуючи під ногами якогось запізнілого  перехожого, він нагадує якусь казкову мелодію.

   Вітер тихо гойдаючи гілки дерев, надає цій картині таємничості. Ось прилетіла до годівнички синичка, розмахуючи крилами.

   А сніг іде не припиняючи. Він сипле і сипле, зачаровуючи мене.

IV. Актуалізація опорних знань.

А) розбір дієприслівника як особливої форми дієслова

Милуючись, поскрипуючи

Б) робота у групах

( Учні об єднуються у групи за кольором обраних сніжинок)

1Завдання. Заповніть таблицю

1 гр. Дієприслівник

2 гр. Дієприслівниковий зворот

3 гр. Види дієприслівників. Способи творення.

2. Завдання. Поширте речення дієприслівниковим зворотом.

1гр. У наше місто прийшла зима.

 

2гр. У повітрі кружляють сніжинки.

3гр. Морози малюють чудові візерунки на вікнах.

3. Вправа « Четверте зайве»

Завдання. Знайдіть зайве слово. Обгрунтуйте свій вибір ( хто швидше?)

Гуляє, дивуючи, кружляючи, чаруючи.

Зігріваючи, радіючи, сховавши, граючи.

 Накинувши, вкриваючи, хвилюючий, замітаючи.

Морозний, запорошивши, снігові, веселі.

4. Вправа « Склади слова»

 

ме

ре

х

ті

ючи

за

ві

на

до

зе

во

мі

те

за

ча

ру

ва

вши

со

ка

за

мо

ро

зи

вши

чи

вши

ве

ра

за

від

тер

ка

мі

ти

ючи

вкри

ва

ючи

со

за

сні

жи

вши

ра

зе

бі

пи

ка

вши

за

па

ли

вши

та

по

кри

вши

ви

ка

со

пи

ва

по

сріб

ли

вши

ти

хі

ше

ча

ру

ючи

зі

за

по

ро

ши

вши

ко

5. Вправа  « Найрозумніший»

Завдання. З перших букв слова утворіть дієприслівники.

Д

І

Є

П

Р

И

С

Л

І

В

Н

И

К

6. Творча робота

Завдання . Напишіть есе на тему: « Якщо не буде зими»

(Обсяг 4-5 речень)

 

V Домашнє завдання.

. До дієприслівників чаруючи, запорошивши дібрати залежні слова, утворіть речення з дієприсл. звор.

2. Участь у грі « Віртуальне  спілкування» спілкуючись в режимі реального часу ( програма MEET), сформулювати питання з теми « Дієприслівник», вислухати відповідь , потім помінятися ролями.

VI . Підсумок уроку.

А) вправа « Мікрофон»

Продовжіть речення:

  • На уроці я зрозуміла….
  • Під час виконання завдань я……
  • Працюючи із таблицями , мені…
  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
16 січня 2022
Переглядів
345
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку