Тема уроку: Ділення трицифрових чисел на двоцифрові. Складаю обернені задачі до даних.
Мета уроку: узагальнити вміння учнів знаходити частку способом випробовування при діленні ; закріплювати вміння розв‘язувати задачі, складати обернені задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, пам‘ять; виховувати старанність, почуття взаємодопомоги, доброзичливість, співпереживання за успіхи своїх товаришів; повагу до людей праці; бережно відноситись до енергоресурсів.
Обладнання: сигнальні картки, картки індивідуальної допомоги, мікрофон, цеглинки LEGO
Хід уроку
І Організаційний момент
У цей ранковий, добрий час
Я рада, діти, бачить вас.
Треба всім нам привітатись.
Вліво-вправо поверніться,
Один одному всміхніться.
Чи готові до уроку? Молодці!
То ж сідайте. Працювати почали.
Вправа «Очікування»
- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
- На що сподіваєтесь?
ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань та практичного досвіду учнів.
Учні зачитують розв’язання задачі 222, приклади 223
Учні записують число 15 збільшують його на 25 і прописують число
Перейдіть за посиланням і виконайте завдання
https://learningapps.org/view3695045
ІІІ Фізкультхвилинка.
Ви дуже гарно працювали, тому потрібно відпочити.
https://www.youtube.com/watch?v=ld__dVatHiE&t=36s
ІV Оголошення теми уроку
V Пояснення нового матеріалу
(вчитель пояснює на прикладі, як можна поділити трицифрове число на двоцифрове способом випробування)
VI Закріплення нового матеріалу
- читання задачі;
- бесіда за змістом:
А навіщо ми купуємо енергозберігальні лампи, якщо вони коштують дорожче, ніж звичайні. Як правильно потрібно економити електроенергію?
4. Самостійна робота
Запишіть розв’язання задачі
5. Перевірка задачі
6. Робота в парах. Колективно складаємо обернені задачі. Розв’яжи одну із задач.
7. Бліц-гра «Вірно-невірно»
- В прямокутному трикутнику один прямий кут?
- В тупокутних трикутниках один тупий кут?
8. Робота з геометричним матеріалом № 232
Скільки на малюнку трикутників? а) прямокутних; б) тупокутних? Назви їх.
VІІ Підсумок уроку
1. Урок наш закінчився.
- Чи досягли очікуваних результатів?
- Кому з учнів ви б хотіли подякувати за співпрацю?
2. Гра «Відповідай відверто» :
Якщо «так» - плесніть у долоньки.
- Я гарно працював на уроці.
- Мені було нецікаво.
- Я з задоволенням працював у парі
- Мені сподобався урок.
3. Самооцінювання
Обери цеглинки, як ви працювали на уроці?
- Отже, сьогодні на уроці ви всі працювали за своїми можливостями, кожний добився якогось успіху, а всім разом нам це принесло радість.
IX Домашнє завдання
Подивіться відео про енергозбереження