МАТЕМАТИКА 4 клас
ТЕМА. ДІЛЕННЯ ВИДУ 80 : 8, 700 : 7. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ
МЕТА : з’ясувати прийоми обчислень для випадків ділення виду 80 : 8, 700 : 7;
Формувати вміння розв’язувати задачі на дві дії пов’язані з одиничною нормою;вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати повагу до праці та інтерес до математики.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
1. Психологічна хвилинка (Налаштування на роботу)
- Діти, давайте налаштуємося на роботу. Повторюємо за мною:
Я приготувався до роботи.( кладуть руки на парту)
Мої вушка будуть уважно слухати вчителя. ( торкаються вушок руками)
Моя рука буде охайно писати в зошиті.(гладять руку)
Моя голова буде думати, а язик не буде їй заважати.( гладять голову, показують язик «сварять»)
Я справлюсь з усіма завданнями. (згинають руки, як силачі)
Бо я люблю математику. ( руками показують сердечко)
Діти, а що ви очікуєте від нашого уроку?
2. Робота в групах
Зараз у нас буде невеличка розминочка. Ви складете гасло нашого уроку. Для цього вам потрібно розв’язати приклади, написати відповіді і розташувати їх у порядку зростання.
Хочеш їсти калачі не лежи на печі.
Поясніть, як ви розумієте це прислів’я.
До нас на урок завітали казкові гості. Щоб дізнатися хто це, ви повинні відгадати загадку
Невеличкі та сіренькі
В нірці мешкають тихенько,
Уночі по хаті – нир,
І шукають сало й сир.
Так , сьогодні нашими гостями будуть миші з мультика. Вони прийшли не з пустими руками, а принесли нам завдання.
3. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
а) усний рахунок
7 + 9 = 16 27 – 8 = 19 4 . 9 = 36 9 . 9 =81
12 : 6 = 2 3 . 10 = 30 2 . 100 =200 1 . 5 = 5 6 . 0 =0
Задача
б) математичний диктант
№ 758 (Написати лише відповіді)
6, 100, 20, 89, 4, 0.
4.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ
- Сьогодні ми вивчимо з вами новий прийом обчислень для випадків ділення виду 80 : 8, 700 : 7 та будемо вдосконалювати навички розв’язування задач.
5. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ № 759
6. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГГО
90 : 9 600 : 6
40 : 4 500 : 10
6. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Раз ! Два ! Час вставати
Будемо відпочивати.
Три ! Чотири ! – присідаймо
Швидко втому проганяймо!
П’ять! Шість! Засміялись
І разом понахилялись,
А тепер, як жабенята
Хочем трохи пострибати.
Як метелики літаєм
І по класу всі кружляєм.
Сім ! Вісім! – час настав
Повертатися до справ!
7.КОЛЕКТИВНА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ № 761
8. САМОСТІЙНА РОБОТА № 760
9. РОБОТА В ПАРАХ (Із взаємоперевіркою) с. 11 №3
10. ЦІКАВІ ЗАВДАННЯ
З’єднай лініями пари лиж з однаковими відповідями.
11.РЕЗЕРВ (робота з геометричним матеріалом)
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
- Чи справдилися ваші сподівання?
- Подивіться у зошит чи гарно писала ваша рука? Похваліть її.
- Вушка уважно слухали?
- А голова гарно думала?
- Чому новому ви навчилися на уроці?
- Оцініть свою працю на уроці:
Якщо «Дуже гарно» беремо шматочок жовтого сиру ;
Якщо «трішки лінувався» - мармурового;
Якщо «лінь перемогла» - білого.
- Діти, дякую вам за урок! Зростайте щасливими під мирним небом.
Слава Україні! Героям Слава!
Усний рахунок |
Математичний диктант |
Оголошення теми і мети |
Робота над новим матеріалом |
Закріплення вивченого |
Фізкультхвилинка |
Робота над задачею |
Самостійна робота |
Робота в парах |
Цікаві завдання |
Подарунок