Тема. Ділення звичайних дробів
Мета: формувати компетентності: предметні: виконувати ділення звичайних дробів, мішаних чисел, натурального числа на звичайний дріб і звичайного дробу на натуральне число; формувати навички розв'язувати прикладні задачі;
ключові: інформаційно-комунікаційна, комунікативна, загальнокультурна, здоров’язбережувальна, навчання впродовж життя.
Очікувані результати: учні вміють виконувати ділення звичайних дробів, виконувати ділення мішаних чисел, натурального числа на звичайний дріб і звичайного дробу на натуральне число.
Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь
Освітні ресурси:
Перебіг уроку
І. Організаційний момент.
Налаштування на роботу. Слайд 2. Емоційне налаштування.
ІІ. Активізація пізнавальної діяльності учнів. Слайд 3-9.
Інтерактивна вправа «Випадкове колесо» навчальний ресурс WordWall https://wordwall.net/uk/resource/62050960
Повторити алгоритм дій при діленні звичайних дробів інтерактивна вправа https://learningapps.org/view1398658
Інтерактивна вправа «Розв'язування вправ і задач на ділення мішаних чисел» навчальний ресурс WordWall https://wordwall.net/uk/embed/46f90bce3aef48dbac1c15ec7e931dc1?themeId=49&templateId=5&fontStackId=0
«Завдання від Мудрої сови»
ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку.
Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
ІV. Формування вмінь. Слайд 10-11. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання вправ 2-3 рівнів складності на інтерактивній дошці Сollaborative Witeboard https://www.livepolls.app/collaborative_whiteboard/whiteboard
Виконати завдання за підручником Істер О.С. Математика : підруч. для 6-го кл. закл. заг. серед. освіти (у 2-х частинах) Ч.1 / Олександр Істер. – Київ: Генеза, 2023.
№455(1,3) – коментовано, № 458(1) - самостійно з подальшою перевіркою.
V. Фізкультхвилинка. Слайд 12.
Ми з вами трішки потрудилися
І мабуть, ви вже притомилися,
Тепер настав час відпочинку
Проводимо фізкультхвилинку
Обернений дріб до
Обернений дріб до
VІ. Розв’язування вправ. Слайд 13, 15. Робота з підручником. Виконання задач 3 рівня складності на інтерактивній дошці Сollaborative Witeboard https://www.livepolls.app/collaborative_whiteboard/whiteboard
Виконати завдання за підручником Істер О.С. Математика : підруч. для 6-го кл. закл. заг. серед. освіти (у 2-х частинах) Ч.1 / Олександр Істер. – Київ: Генеза, 2023.
№464, 468
Слайд14. Гімнастика для очей.
VІІ. Підсумок уроку. Слайд 16. Усне опитування
VІІІ. Домашнє завдання Слайд 17.
Повторити §12, виконати № 465, 471(1) та інтерактивне завдання «Ділення звичайних дробів, 6 клас НУШ» https://learningapps.org/watch?v=pcc0pof1n23
За потреби переглянути навчальне відео "6клас НУШ Ділення звичайних дробів" https://www.youtube.com/watch?v=5m5cggE3A2o&authuser=0
ІХ. Рефлексія .
Кому було сумно – той позіхає,
кому урок не сподобався – тупає ногами,
кому на уроці все сподобалось – аплодують
Дякую всім за співпрацю, ви молодці.