Урок. Дія ділення. Назви чисел при діленні. Зв'язок дій множення і ділення. Задачі на ділення. Розв'язування задач, що містять дворазове зменшення на кілька одиниць.

Про матеріал
Актуалізувати знання учнів з теми «Зв'язок дій множення і ділення»; сприяти розумінню школярами поняття «перевірка діленням множення»; повторити назви компонентів при діленні; вдосконалювати навички розв'язування задач, що містять дворазове зменшення чисел на кілька одиниць; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне; виховувати акуратність, старанність.
Перегляд файлу

Урок 13. Дія ділення. Назви чисел при діленні. Зв'язок дій множення і ділення. Задачі на ділення. Розв'язування задач, що містять дворазове зменшення на кілька одиниць.

Мета: актуалізувати знання учнів з теми «Зв'язок дій множення і ділення»; сприяти розумінню школярами поняття «перевірка діленням множення»; повторити назви компонентів при діленні; вдосконалювати навички розв'язування задач, що містять дворазове зменшення чисел на кілька одиниць; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне; виховувати акуратність, старанність.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Математика – наука

Точна і серйозна.

І прожить без неї нам

Навіть дня не можна.

     Міркуємо – швидко!

     Відповідаємо – правильно!

     Лічимо – точно!

     Пишемо – гарно!

 

II. Актуалізація опорних знань.

1. Перевірка домашнього завдання

2.Завдання для опитування.

А)Скільки місяців має рік?

Б)Скільки днів може мати місяць?

В)З якого місяця починається рік?

     3. .Робота в групах. «Логічні головоломки»

 Завдання: розгадати ребуси.

І  100 рія           ТЕ 100’            ЛИ 100 к          ВІ  3  НА

         4. Фронтальне опитування

— Як називаються числа при додаванні?

— Як знайти невідомий доданок?

— Як називаються числа при відніманні?

— Як знайти невідоме зменшуване?

— Як називаються числа при множенні?

— Як знайти невідомий множник?

— Замініть у виразах дію додавання множенням.

4 + 4 + 4 + 4

13 + 13 + 13 + 15

7 + 7 + 7 + 7 ∙ 2

5.Хвилинка каліграфії.

III. Повідомлення теми уроку.                     

— Сьогодні на уроці ми повторимо назви чисел при діленні; розглянемо зв’язок дій множення і ділення; будемо розв’язувати прості задачі на ділення.

IV. Робота над темою уроку.

1. Повторення матеріалу, пов'язаного з діленням і множенням

1) Робота з геометричним матеріалом (с. 20, завдання 123 усно).

— Скільки потрібно паличок, щоб скласти 6 окремих трикутників?

Для допитливих

— Яку найменшу кількість паличок треба взяти, щоб скласти 6 трикутників?

— Накресліть їх.

2) Робота над задачею (с. 20, завдання 124).

— Скільки було рукавичок?

— По скільки штук їх розклали?

— Скільки пар рукавичок вийшло?

— Як це записати за допомогою виразу? (8 : 2 = 4)

— Яку дію виконали? (Ділення)

2. Зв'язок дій ділення і множення (с. 21, завдання 126)

— Розгляньте малюнок і поясніть, як за ним склали вираз на множення і два вирази на ділення.

— Назвіть числа в рівностях.

— Порівняйте рівність із множенням з рівностями з діленням.

— Що дістанемо, якщо добуток двох чисел поділимо на один з множників? (Другий множник)

Для допитливих

Якщо а ∙ b = с, то чому дорівнює с : а? с : b?

3. Самостійна робота (с. 21, завдання 127)

— З кожної рівності на множення складіть по дві рівності на ділення.

— Як знайти невідоме ділене? дільник?

4. Розв'язування простих задач на ділення

• 16 яблук поділили між 4 дітьми. Скільки яблук дали кожній дитині?

• У 6 банок розлили порівну 18 л води. Скільки літрів води налили у кожну банку?

Фізкультхвилинка

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за парти посідали.

 

V. Розвиток математичних знань.

1. Робота над задачею на дворазове зменшення числа на кілька одиниць (с. 21, завдання 129)

Маса 100 л води становить 100 кг, маса 100 л нафти на 10 кг менша, ніж води, а бензину — на 14 кг менша, ніж нафти. Яка маса 100 л бензину?

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/3klas/3klas.files/image030.jpg

— Про що йдеться в задачі?

— Що треба дізнатися — кількість кілограмів чи літрів?

Диференційоване розв’язування задачі.

Сильніші учні записують розв’язання самостійно виразом.

Усі решта — за допомогою картки-підказки.

1) [  ] - [  ] = [  ] — маса нафти

2) [  ] - [  ] = [  ]  — маса бензину

2. Порівняння виразів

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/3klas/3klas.files/image031.jpg

VI. Підсумок уроку.

— Що повторили на уроці?

— Як знайти невідомий множник? ділене? дільник?

— Перше число 10, а друге число — у 5 разів менше. Знайдіть друге число.

— З прикладу на множення складіть два приклади на ділення.

4 ∙ 5 = 20     

2 ∙ 6 = 12     

3 ∙ 9 = 27

VII. Домашнє завдання.

С. 21, завдання 130; 131.

 

docx
Додано
27 січня 2019
Переглядів
2741
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку