Тема. Усне віднімання трицифрових чисел виду 480 – 250. Задача на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків.

Про матеріал
Тема. Усне віднімання трицифрових чисел виду 480 – 250. Задача на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків. Мета: ознайомити учнів з прийомом порозрядного віднімання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків; розвивати увагу; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність.
Перегляд файлу

Тема. Усне віднімання трицифрових чисел виду 480 – 250. Задача  на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків.

Мета: ознайомити учнів з прийомом порозрядного віднімання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків; розвивати увагу; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність.

Хід уроку

 

  1. Організація учнів до уроку
  • Доброго ранку учні! Приготуйтесь до уроку математики, на ваших партах повинні бути підручник, зошит, щоденник та пенал.
  1. Актуалізація опорних знань
  • Відкрийте свої зошити. Відступіть 4 клітинки від домашньої роботи, в п’яту напишіть дату «14 листопада» та через клітинку «Класна робота».
    1. Робота на індивідуальних картках
  • Перший ряд отримує картки для індивідуальної роботи,  а решта записує по центру «Каліграфічна хвилинка»
    1. Каліграфічна хвилинка
  • Каліграфічно записуємо трицифрове число – 456.
  • Назвіть сусідів цього числа.
  • Вірно, сусіди цього числа 455 та 457.
  • До якої сотні належить воно?
  • До п’ятої сотні.
  • Розкладіть його на розрядні доданки.
  • 456=400+50+6.
  • Скільки сотень, десятків та одиниць містить це число?
  • Воно містить 4 сотні, 5 десятків та 6 одиниць
  • Скільки в ньому всього сотень?
  • Всього 4 сотні.
  • Скільки в ньому всього десятків?
  • Всього 45 десятків.
  • Скільки в ньому всього одиниць?
  • Всього 456 одиниць.
    1. Математичний диктант
  • Запишіть по середині «Математичний диктант». Я зачитуватиму вирази, а ви записуєте тільки відповіді в рядок через кому.
  • 3*3=9, 5*6=30, 4*7=28, 7*7=49, 9*3= 27, 81:9=9, 35:5=5,  64:8=8, 15:5=3, 18:9=2.
  • Переведіть міри величин: 1 км = 1000 м, 1 м = 100 см,  1 дм = 10 см, 1 доба = 24 години, 1 година = 60 хв.
    1. Тренувальні вправи
  • На дошці записані вирази, обчисліть їх усно.

150+140 = 290

310+220=530

530+430=960

610+260=870

 

  1.               Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
  • Сьогодні на уроці ми продовжимо удосконалювати свої навички швидкого обчислення. А також, будемо вчитися віднімати круглі трицифрові числа, розв’язувати задачі, які містять суми двох і трьох доданків.
    1.               Сприйняття та усвідомлення нового навчального матеріалу

1. Пояснення нового матеріалу (с. 52, завдання 332)

- Розгляньте записи у підручнику.

-  Поясніть обчислення.

- Щоб знайти різницю чисел 480 і 250, треба кожне з чисел розкласти на розрядні доданки: сотні і десятки. Потім окремо відняти сотні (400 – 200 = 200) і десятки (80 – 50 = 30). Додавши отримані числа (200 + 30 = 230), отримали

відповідь.

- Отже, отні віднімають від сотень, десятки від десятків. Знайдені результати додають.

 2. Первинне закріплення. усні обчислення (с. 52, завдання 333)

- Обчисліть приклади з усним поясненням.

 

530-340=190

670-520=150

770-360=410

960-650=310

670-530=140

860-440=220

430-120=310

390-170=220

 

 3. Робота над задачею (с. 52, завдання 334)

- Прочитайте задачу.

- Скільки кілограмів креветок, молюсків і водоростей з’їдає кит за день?

  • За день кит з’їдає 490 кг креветок, молюсків і водоростей.
  • Скільки кит з’їдає креветок і молюсків?
  • Кит з’їдає 380 кг креветок і молюсків.
  •  А молюсків і водоростей?
  • Молюсків і водоростей - 270 кг.
  • Прочитайте розв’язання задачі.
  • Поясніть, про що дізналися кожною дією.
  • Як перевірити правильність розв’язання задачі?

 -Зачитайте відповідь до задачі.

 4. Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд!

 

V. Розвиток математичних знань учнів

 1. Робота над задачею (с. 53, завдання 335)

- Розв’яжіть попередню задачу так, щоб у першій дії можна було знайти, скільки креветок з’їдає кит за день.

 Розв’язання

1) 490 – 270 = 220 (кг) — з’їдає креветок;

2) 380 – 220 = 160 (кг) — з’їдає молюсків;

3) 270 – 160 = 110 (кг) — з’їдає водоростей.

 2. Усне розв’язування задач (с. 53, завдання 336)

-Прочитайте задачу.

- Чи можемо ми відразу знайти відповідь на питання задачі?

- Так, можемо.

- Що для цього треба зробити?

- Від загальної кількості сувенірів відняти кількість дерев’яних.

 Розв’язання

780 – 420 = 360 (сувенірів)

 Відповідь: 360 глиняних сувенірів привезли на ярмарок.

 3. Самостійна робота

- Обчисліть рівняння.

1 варіант

Х+600=800, х=800-600, х=200.

Х-230=100+20, х= 120+230, х=350.

2 варіант

Х-200=700, х=700-200, х=500.

Х-350=400+30, х= 430+350, х=780

 

 4. Аналіз та розв’язування задачі (с. 53, завдання 337)

- Прочитайте задачу.

- Складіть коротку умову до задачі.

    Було — 570 грн

    Купив — 2 кг по 10 грн і 1 кг по 100 грн

    Залишилось — ?

-Чи можемо відразу дати відповідь на питання задачі?

- Ні, не можемо.

-  Як дізнатися, скільки грошей витратив тато?

- Як дізнатися, скільки грошей залишилось?

 Розв’язання

1) 2 · 10 + 100 = 120 (грн) — витратив тато

2) 570 – 120 = 450 (грн)

 Відповідь: 450 грн залишилось у тата.

 5. Порівняйте не обчислюючи

952 – 74      952     827 – 63      827 – 36

306 + 278      306     310 + 98      305 + 98

49 + 714      714 + 49    440 – 342      540 – 342

 

  1. Підсумок уроку

1. Вправа «Мікрофон»

- За допомогою якого способу ми сьогодні розв’язували вирази?

- За допомогою способу округлення.

- Чи цей спосіб зручний для вас?

- В яких випадках ви його будете використовувати.

 

VII. Домашнє завдання

Завдання 338; 339, с.52.

 

doc
Додав(-ла)
Shklianka Anastasiia
Додано
27 січня 2019
Переглядів
1722
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку