"Закріплення письмового додавання і віднімання трицифрових чисел. Розв’язування прикладів та задач."

Про матеріал

Закріпити навички усної лічби, таблицю множення, нумерацію трицифрових чисел, випадки додавання і віднімання трицифрових чисел з переходом і без переходу через розряд; удосконалювати вміння розв’язувати задачі та рівняння, знаходити периметр прямокутника;формувати ситуацію успіху через комунікативну, громадянську соціальну компетентності. Розвивати математичне мовлення учнів, увагу, спостережливість, пам’ять, логічне мислення, творчу увагу, фантазію. ситуацію успіху. Виховувати культуру спілкування дружбу, вміння співпереживати, приходити на допомогу і приймати її від друзів.

Перегляд файлу

Урок з математики                      Майстер - клас

3 клас

Тема уроку. Закріплення письмового додавання і віднімання трицифрових чисел. Розв’язування прикладів та  задач.

Мета уроку.  Закріпити  навички усної лічби, таблицю множення, нумерацію трицифрових чисел, випадки додавання і віднімання трицифрових чисел з переходом і без переходу через розряд;  удосконалювати вміння  розв’язувати задачі та рівняння, знаходити периметр прямокутника;формувати  ситуацію успіху через комунікативну, громадянську соціальну  компетентності.

Розвивати математичне мовлення учнів, увагу, спостережливість, пам’ять, логічне мислення,  творчу увагу, фантазію. ситуацію успіху.

Виховувати культуру спілкування  дружбу, вміння співпереживати, приходити на допомогу  і приймати її від друзів.

Тип уроку.

Обладнання: магнітофон,  мікрофон, телевізор, ноутбук, презентація, таблиці,

карточки, шкала оцінювань.

Хід уроку

І. Організація класу

Добрий день, шановні гості!

Ми вам дуже раді!

Вас вітають дівчатка –

Чарівність нашого класу –

Хлопчики – його мужність і енергія.

 

(Дівчатка і хлопчики вклоняються й сідають)

 

Учитель. Всі почули ви дзвінок?

 Він покликав на урок.

 Кожен добре постарався,

 До уроку готувався,

 Тож девіз тепер згадаймо

 І урок наш починаймо.

ДЕВІЗ.Математику вивчать

й на 12 треба знать

Бо без неї навіть гривні

Ми не зможемрахувать.

 

Учитель.Урок почнемо без зупинки

 з каліграфічної хвилинки

 

ІІ. Хвилинка каліграфії                                                            СЛАЙД №1

(таблиця з цифрою 7)

 

Дуже легко нам усім

Упізнати цифру сім.

В неї лиш одна нога,

І сама мов кочерга.

 

Яка охайна, симпатична

Хвилинка ця каліграфічна!

 

Гра «Магічна сімка»Де зустрічається цифра 7?

 

- Сім днів у тижні.

- Сім кольорів у веселки.

- Нотний стан має 7 нот.

- Сім  чудес  світу.

-  Сім чудес України

-  Коли людинащаслива, вона говорить « на сьомомунебі».

 

З числом 7 тісно пов'язані всім відомі казки:

 

  • «Вовк і семеро козенят»,
  • «Білосніжка і сім гномів».

 

Число сімзустрічається у приказках і прислів'ях:

 

 -   «Семеро одного не чекають»;

-   «Сімбід, один одвіт»;

-  «Сім раз відмір, один раз відріж»;

-  «Сімп'ятниць на тиждень» тощо.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

 

                                                                                                     СЛАЙД № 2,3

 

Учитель.Сьогодні на урок математики до нашого класу завітала гостя – Зима.  Щоб  попрощатися з вами і перевірити, які ви розумні, активні, старанні …

Тема  уроку «Закріплення письмового додавання і віднімання трицифрових чисел. Розв’язування прикладів та задач». Сьогодні на уроці ми закріпимо  навички усної лічби, таблицю множення, нумерацію трицифрових чисел, випадки додавання і віднімання трицифрових чисел;  удосконалювати вміння  розв’язувати задачі.Отже будемо працювати так, щоб  наша гостя була задоволена.Адже скільки свят вона принесла для вас  і кожне веселе, радісне бо несе безліч утіх – веселощів, забав, подарунків. А подякоюдля неї будуть ваша праця на уроці.

А ще свою роботу на уроці ви будете оцінювати протягом уроку самостійно, з допомогою шкали оцінювання.

 

Шкала із позначками:

  • «Я прекрасно працював!»
  • «Я – молодець!»
  • «Я працював добре!»
  • «Я можу працювати краще!»

(на дошці на кольорових листочках)

 

Сподіваюся, що ми зуміємо створити на уроці ситуацію успіху.

 

Подивіться на мене. Погляньте один на одного, посміхніться, подумки побажаємо добра, успіхів. Щоб наша праця була успішною, слід дотримуватися певних правил, пригадаймо їх.

СЛАЙД №4

  Діти почергово називають правила:

  1. Правило піднятої руки.
  2. Дружно співпрацювати у парах, групах.
  3. Уважно слухати вчителя й учнів.
  4. Активно і творчо працювати

 

Учитель. Висловити згоду тобі допоможуть такі фрази:

  • Це не викликає заперечень (сумнівів)…
  • Я теж так думаю…
  • Я готовий із вами погодитись…
  • Я підтримую (поділяю) точку зору (думку)…
  • Я також хотів про це сказати…
  • Ніхто і не заперечує…

 

Ти не образиш нікого, якщо висловлення своєї незгоди почнеш із слів:

-  Мені так не здається…

-  Я думаю по іншому…

-  Я дотримуюсь іншої думки…

-  У мене інша (протилежна) точка зору…

-  Я дозволяю собі не погодитися з вами…

-  На жаль, не можу погодитися з вами …

 

(Алгоритм на парті в  учня)

Бажаю вам успіху!!!

 

Усний рахунок. 

Учитель. Як називаються числа при множенні?

  1. Гра «МАТЕМАТИЧНЕ ЛОТО»                           СЛАЙД № 5

(Повторення таблиці множення по картках)

 

  1. «МОЗКОВИЙ ШТУРМ»                                       СЛАЙД № 6

(Розкласти числа на розрядні доданки )

 

783 =                  961 =                  532 =

Учитель. Щоб урок пройшов не марно

Треба сісти рівно гарно.

 

3. МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ                            СЛАЙД № 7

 Під час письма звертайте увагу на каліграфію  та не забувайте, що головне - це ваша правильна постава, тож сядьте рівненько.

Від суми чисел 600 і 300  відняти 800

До числа 350 додати різницю чисел 150 і 50

Від різниці чисел 660 і 60 відняти 300

 

4. РОБОТА В ПАРАХ(Взаємоперевірка. )                                   

- А зараз обміняйтеся своїми зошитами, і зробіть перевірку свого товариша. Якщо хтось помітить помилку, той має право написати правильну відповідь.

СЛАЙД № 8          

(600+300)-800=100350+(150-50)=250(660-60)-300=300

5. Фронтальна робота.    Закінчи математичне речення.               СЛАЙД № 9

  • Якщо в одному ящику 6 кг печива, то в двох таких ящиках буде … (12 кг печива);
  • Якщо відома ціна зошита, то 3 таких зошити коштують… (у три рази більше);
  • Якщо відомо, скільки метрів тканини пішло на 4 однакові сукні, то на одну сукню витрачається тканини … (у 4 рази менше);
  • Якщо робітник за 5 годин виготовив 20 однакових деталей, то за
  1. год він виготовив … (4 деталі)  

6. Робота над задачею

Для перших класів у бібліотеку завезли 578 підручників. Для третього класу 

на  – 216 підручників менше. Скільки всього підручників завезли до бібліотеки?

 

1 кл. – 578 п.

3 кл. – ?  на 216 п.   

Аналіз :

  • Про що йдеться в задачі?
  • Що означає число 578?
  • Що означає число 216?
  • Яке запитання задачі?
  • Чи можна зразу дати відповідь на запитання відразу?
  • Що спочатку треба знайти?
  • Яку дію виконати?
  • Чи зможемо тепер дати відповідь?
  • Про що дізнаємося у другій дії?
  • Яку дію треба виконати?

 

 (Записуємо з коментуванням)

  1. 578 - 216= 362 (п.) – для 3 класу
  2. 578 + 362 = 930 (п.) – всього

 

578 + (578 - 216) = 578 + 362 = 930

Повторіть питання і самостійно запишіть відповідь.

Молодці, діти ! Зима  буде задоволений вашою роботою.

 

  Ш. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА                                       СЛАЙД № 10

 

Час настав для відпочинку,

Почнемо фізкультхвилинку.     

 

7.  Приклади     (Біля дошки з коментуванням)         СЛАЙД № 11

Розв’язуючи приклади

 Ти друже не спіши

 Спочатку гарно думай

 А потім вже пиши.

 

253+327=580      846-134= 712        384+428= 812    732 – 276 =  456

 

(Бліцопитування  «Учень - учень» «Запитай товариша»)

 

8. Релаксація                                                             СЛАЙД № 12

            Сьогодні прекрасний зимовий день. Вдихніть свіжість зимового ранку, тепло сонячних променів і гарний настрій. Видихніть занепокоєння і одразу посміхніться один одному. 

 

Учитель.   Ви до сонечка долоньки протягніть,

          У промінців тепло собі візьміть,

          Подаруйте другові тепло.

          Нехай в душах множиться воно.

 

(Діти повертаються обличчям до вікна, простягають до нього обидві руки долонями вгору. Потім повертаються обличчям один до одного. На четвертому рядку притуляють долоні собі до грудей.)

 

Я БАЖАЮ ВАМ УСПІХУ!

 

  1.                    Геометричний бліц                                                      СЛАЙД №13
  1. Лінія у якої є початок і кінець. (Відрізок)
  2. Фігура у якої всі сторони рівні? (Квадрат)
  3. Скільки відрізків можна провести через одну точку (Безліч)
  4. Фігура у якої три кути? (Трикутник)
  5. Скільки однакових сторін має прямокутники? (Дві пари)
  6. Сума усіх сторін (Периметр)

 

  1.  Розв’яжи рівняння                                                      СЛАЙД № 14,15

Х: 1= 74  : Х= 4

   Вчитель. Чого  навчив цей урок ?                               СЛАЙД № 16

  • Я знаю…
  • Я вмію…
  • Я ціную…

11. Рефлексія . Гра «Відповідай відверто»                    СЛАЙД№ 17

Учитель. На початку уроку я сказала, що ви будете оцінювати свою роботу протягом уроку самостійно, за допомогою шкали оцінювання. Відповідай відверто. Чи виправдалися ваші очікування?

  • Я гарно працював на уроці.
  • Мені сподобався урок.
  • Цей урок навчив мене…
  • Сьогодні на уроці я дізнався…
  • Сьогодні на уроці я навчився…
  • Сьогодні на уроці я намагався…
  • Найкраще мені вдалося…

 

Який загальний підсумок ми можемо підвести?

 

12. Гра «Мікрофон»     

Мікрофонвізьму я в руку –

Хай мою почують думку.

 

Оцінювання учнів. Коментування вчителя:

  • За змістовність відповідей…
  • За формування висновків…
  • За активність…
  • За швидкість  пошуку…

 

13.    Домашнє завдання

 

Учитель. Діти, Зима задоволена вашою роботою на уроці.

 

Cподобався  урок? Чи кожен досяг успіху?

 

Пролунав дзвінок

І закінчився урок

Працювали ви старанно

І почули у кінці

Що у нашім 3 класі

Діти, просто молодці!

 

Я дякую вам за урок!                                                      СЛАЙД№ 18

 

 

docx
Додано
27 січня 2019
Переглядів
1781
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку