Урок "Дія з числами. Дія додавання. Невідомий доданок"

Про матеріал
Конспект уроку з математики для 2-го класу за програмою на основі Державного стандарту початкової освіти НУШ на тему: Дія з числами. Дія додовання. Невідомий доданок.
Перегляд файлу

Тема                             Дія з числами. Дія додавання. Невідомий доданок

 

Цілі: сприяти розумінню школярами понять «компоненти дії додавання », «доданки», «сума», «невідомий доданок»; повторити розрядний склад числа; навчити знаходити значення виразів; удосконалювати вміння складати та розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка; розвивати критичне мислення,математичне мовлення, вміння продуктивно працювати в парах, групах; виховувати бережливе ставлення до природи.

Очікувані результати:

-називають назви компонентів дії додавання;

-читають рівності на додавання;

-знаходять невідомий доданок;

-знаходять значення числового виразу;

-використовують різні стратегії розв’язання проблемної ситуації.

Основні терміни і поняття: компоненти дії додавання; розрядний склад числа.

Обладнання:  роздавальний матеріал у вигляді листочків, картки із завданнями; схеми до задач, малюнок дерева

Освітні галузі: математична

Хід уроку

І. Організація класу

Вчитель.  Вже дзвінок нам сповістив:

                  Працювати час настав

                  То ж і ми часу не гаймо,

                  Працювати починаймо.

Створіть коло і передайте один одному потисканням руки іскорку успіху і натхнення (за допомогою цеглинок  LEGO показують свій кольоровий настрій).

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Усні обчислення. Гра  «Вдягни дерево»
  • На дошці малюнок дерева, а на партах листочки з числами. Учні в парі мають прочитати числа, назвати кількість десятків і одиниць. Якщо відповідь правильна, то прикріплюємо листочок на дерево.
  • Що об’єднує всі ці числа?
  • Чи дійсно будь -яке двоцифрове число більше, ніж одноцифрове.
  1. Каліграфічна хвилинка

Сьогодні ми будемо з вами писати цифру 5. Будь ласка, запишіть у вигляді прямокутника число 5:

-охарактеризуйте це число;

-сусіди (4 і 6);

-склад числа (1 і 4; 2 і 3; 4 і 1; 3 і 2);

-запишіть усі двоцифрові числа, у яких може бути цифра 5 (15, 25, 35, 45, 55, 65, 75, 85, 95).

      3. Математичний диктант

- запишіть сусідів числа 10;

- запишіть сусідів числа 25;

- запишіть сусідів числа 38;

- запишіть сусідів числа 92;

- запишіть сусідів числа 64.

  • Перший доданок 8, другий – 6, запишіть значення суми.
  • Число 7 збільшити на 5.
  • Число 5 збільшити на суму чисел 3 і 1.
  • Перший доданок 4, а другий – сума чисел 6 і 2. Запишіть значення суми.

Сума чисел – 12, перший доданок – 6. Знайдіть другий доданок. Обміняйтесь зошитами і перевірте роботу (на екрані мультимедійної дошки бачите відповіді).

ІІІ. Основна частина

  1. Мотивація навчальної діяльності. Про що ми будемо сьогодні говорити на уроці математики?
  • Як називаються числа при додаванні?
  • Як знайти суму чисел?
  • Як знайти невідомий доданок?
  1. Гра «Зірви грибочок».
  • Ви бачите на мультимедійній дошці грибочки з завданнями. Якщо ви правильно обчислите вираз, то зірвете грибочок:

6+…=16                  20+…=25             …+11=18

…+40=50                56 +…=59            …+6=10

  • Як називаються числа при додаванні?
  • Що невідомого у кожному прикладі?
  • Як знайти невідомий доданок?
  • Чи здогадались ви, яка тема нашого уроку? (відповіді учнів)

Сьогодні ми з вами повинні повторити, як знайти невідомий доданок.

  1. Робота з підручником (сторінка 42, номер 2).

Обчисліть лише і вирази, у яких перший доданок – непарне число.

  1. Робота в парах. Виконання завдання (сторінка 42, номер 3)
  2. Фізкультхвилинка (виконання вправ під музику).
  3. Робота в міні групах.
  • Доповніть рівності так, щоб у кожній з них перший і другий доданок були однакові. Обчисліть значення

23+…= …                         14+…=…

50+…=…                          …+31=…

42+…=…                          …+50-…

  1. Формування вміння розв’язувати задачі.
  • Скласти план та розв’язати задачу (підручник, сторінка 45, номер 9)
  1. Самостійна робота за варіантами (самоперевірка і самооцінювання).

І варіант

9+…=10                                        65+…=69

15+…=19                                       …+34=44

…+11=33                                       …+6=8

ІІ варіант

…+7=9                                           54+…=59

…+13=23                                       21+…=25

45+…=55                                       4+…=8

  1. Робота з LEGO. Групова робота.

Об’єднавшись у групу, побудувати за допомогою цеглинок геометричні фігури.

IV. Заключна частина

  1. Підсумок уроку. Рефлексія
  • Доповніть речення

Сьогодні на уроці повторив (ла)…

Тепер я зможу …

Мені було цікаво…

Мені було легко виконувати завдання…

 

 

docx
Додав(-ла)
Радиш Галина
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
6 грудня 2021
Переглядів
720
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку