Контрольна робота. Додавання і віднімання раціональних чисел.
Мета: перевірити рівень засвоєння знань і вмінь учнів з теми;
розвивати логічне мислення;
виховувати уважність, самостійність під час виконання завдань.
Тема. Контрольна робота. Додавання і віднімання раціональних чисел.
Мета: перевірити рівень засвоєння знань і вмінь учнів з теми;
розвивати логічне мислення;
виховувати уважність, самостійність під час виконання завдань.
Тип уроку: перевірки знань, навичок і вмінь.
Хід уроку
I. Організаційний етап
Перед виконанням завдань контрольної роботи учням слід ще раз нагадати про необхідність дотримання вимог щодо оформлення письмових робіт.
II. Виконання контрольної роботи.
Варіант 1
а) 2,8 + (-6,3) б) -5,4 + 9,2; в) -3,6 + (-4,9); г) -5,6 + 5,6;
д) 3,8 - 5,3; є) -18,6 - 3,6; ж) -5,6 - (-12,3); з) 0 - 3,8.
а) 7,16 + х = 4,25; б) 2,5 - х +3,08 = -1,07.
а) 7 + (-8) - (12) - (-7) + 13-20; б) ;
в) -0,96 + (-5,37) + 1,03 - 6,03 + 2,7.
4. Виконай додавання зручним способом:
- 3,1 + 5,6 + ( - 4,7 ) + 3,1 + ( - 6,5) + 4,2 + ( - 2,8 ) .
5. Спрости вираз ( а + b ) – ( а – с ) + ( x – b ) і знайди його значення, якщо , , , .
Варіант 2
1.Виконайте дії:
а) -8,4 + 6,8 б) 13,3 + (-8,8); в) -3,8 + (-7,6); г) 4,8 + (-4,8);
д) 4,8 - 5,4; є) -15,7 - 6,5; ж) -3,2 - (-14,1); з) 0 - (-3,5).
2. Розв'яжіть рівняння:
а) 8,97 + х = 4,15; б) -3,2 + 2,5 – х = -2,7.
3. Обчисліть значення виразу:
а) 12 + (-20) - (-11) + 18 - (-6) -10; б) ;
в) -(8,31) - 6,27 + (-8,44) + 31,67 - 0,15.
4. Виконай додавання зручним способом:
- 4,2 + 6,4 + ( - 3,8 ) + 4,2 + ( - 5,4) + 5,3 + ( - 7,3 ) .
5. Спрости вираз ( x – 2 ) + ( y – x ) - ( y – t ) і знайди його значення, якщо , , .
III. Підсумок уроку
Відповіді на запитання учнів стосовно завдань контрольної роботи.
ІV. Домашнє завдання
Скласти кросворд на використання понять теми.
V. Рефлексія
«Як приємно дізнатися, що ти чогось навчився» Даніель Дефо.