Перший урок в першому класі... Завжди складно починати після четвертого. Дана розробка допоможе вчителям провести перший урок в першому класі з теми "Моя рідна школа".
Перший урок в 1 класі
Тема. Моя рідна школа
Мета. Дати першокласникам уявлення про школу, формувати в них інтерес до знань, прагнення їх здобувати; розвивати пам’ять, мислення, бажання працювати творчо; збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню любові до школи, як до рідної домівки.
Хід уроку
1 учень. Який щасливий день сьогодні!
Веселий, радісний, ясний,
Це гомінливий і погожий
Почавсь навчальний рік новий.
2 учень. Яскраве сонечко надворі
Кидає промінці у клас.
Такої радості ніколи
В житті ще не було у нас.
3 учень. Жовтіє листя на тополях,
Летять у синяві хмарки.
Відкрила навстіж двері школа –
Прийшли до неї першачки.
Вся вона гуде, як рій.
І здається, що довкола
Розквітають квіти мрій.
Бігають, сміються діти,
Та лиш дзвоник задзвенить –
Стане тихо, ніби в квіти
Заховались бджоли вмить.
(Діти дають відповіді на поставлені запитання.)
4 учень. В школі вчать дітей читати
І писати будуть вчить.
На екскурсії водить.
Танцювати і співати.
Ще навчать, як в світі жити,
Зі всіма дітьми дружити.
Труднощі перемагати.
Завжди правду говорити.
В світі лиш добро творити!
( Заспіваємо пісню «Вчать у школі»)
Букви в зошиті писать, і в альбомі малювать
Вчать у школі – 3 рази
Додавати і ділить, менших себе боронить
Вчать у школі – 3 рази
2. Від 5 відняти 2, по складах читать слова
Вчать у школі – 3 рази
Вміти книжки берегти, бути чемними завжди
Вчать у школі – 3 рази
3. Круг накреслити як слід, показати захід – схід
Вчать у школі – 3 рази
Знати кожен материк, і не плутать міст і рік
Вчать у школі – 3 рази
4. Вірну відповідь знайти, нелегкий маршрут пройти
Вчать у школі – 3 рази
Міцно змалечку дружить, все життя у дружбі жить
Вчать у школі – 3 рази.
Робота в групах. Малювання свого настрою на чаріних фруктах, які ростуть на чарівних деревах цієї, поки для нас незнайомої, Країни знань.
Ось який чаріний сад у нас вийшов.
( Фізкультхвилинка 1) (Ссилка на слайді 2)
1. Виводить букви і слова оця цікава штучка,
В руці виблискує здаля нова, гарненька … (ручка.)
2. Всяк школяр його шанує, бо він пише і малює.
Хто ж цей славний молодець? Це, звичайно,… (олівець.)
3. Не сорочка, а зшитий. Не кущ, а з листочками. (Зошит.)
4. Паперовий кораблик щодня перевозить у трюмах знання.
Після плавання цей корабель повертається в рідний портфель.(Підручник.)
(Діти після того, як відгадали загадку, шукають відповідну букву і підставляють до слова без першої літери.)
Давайте ще раз прочитаємо, назвемо ці слова. Як одним словом можна назвати всі ці слова? (Навчальне приладдя) Правильно! В чому треба носити до школи шкільне приладдя? (В портфелі) Молодці!
Перший раз малий Микола став збиратися до школи.
Олівець поклав у сумку, книги, зошит, ручку, гумку,
М’яч, граблі, перо, подушку, на обід м’яку ватрушку.
Два ведмедики, лопату, білочку руду, хвостату.
Лук і стріли, і рушницю, ще й пухкеньку паляницю.
Ще й стілець, і стіл, і парту, ще й географічну карту.
Трактор, ще й машину, мило… Вже надворі звечоріло.
Сів Микола,дума думку: - А чи все поклав у сумку?
Я впевнена, що в ваших портфелях не буде зайвих речей!
Y. Продовження актуалізації знань.
- А тепер я хочу перевірити чи знаєте ви математику?
- Порахуйте від 1 до 10 і навпаки. Хто порахує скільки у класі дівчаток? Скільки у класі хлопчиків? Хто запам’ятав? Повторіть. То ж не забудьте.
Дидактична гра «Я – не я»
А тепер давайте грати – треба вам відповідати.
Рано – вранці хто піднявся?
А хто сонечку посміхався?
Не хотів хто одягаться?
А зарядку хто робив?
Свої ручки хто не мив?
Добре зранку готувався. Хто?
А ще досі не вмивався, хто?
Хто здоровим хоче стати?
А знання хто хоче мати?
Бачу, всім вам хочеться знання пізнати
і справжніми школярами скоріше стати!
7 учень. Ми школярики-школярі! Нас чекають Букварі!
Нас чекають зручні парти, і підручники, і карти, і просторий клас.
Наша перша вчителька вже зустріла нас.
8 учень. Зайшли ми дружно та сміливо в чудову школу, в світлий клас.
Життя цікаве та щасливе розпочалося вже для нас.
До нових досягнень, до нових зірок.
10 учень. Відкриває школа двері, кличе нас в Країну Знань.
Де ми відповідь знайдемо на багато запитань.
Бо ми тепер не просто діти – ми прийшли навчатись в перший клас!
Не кажемо: « Не вміємо!» А скажем: «Навчимося!»
Навчимось читати, рахувать, писати,
Бо в житті складному треба розум мати!
Вчення – світло ясне, а невчення – тьма.
І життя нещасне там, де знань нема.
Треба завжди, діти, школу всім любить.
Бо вона навчає, як у світі жить. (Віртуальна подорож школою)
(Слайди 4- 13)
І я хочу, дітки, щоб ви намалювали зараз школу, якою ви її сьогодні побачили, або якою хотіли її побачити в майбутньому. (Звучить пісня про школу)Всі малюнки прикріпляються на дошку.)
Ви сьогодні, діти, добре попрацювали і тому … за веселу вдачу, добрі серця, бажання навчитися читати, писати, рахувати, пізнавати секрети різних наук зараховуються до мешканців Країни Знань і отримують Почесне звання Учня
(Діти встають, коли я їх називаю)
YI. Підсумок уроку.