Інтегроване заняття. Я досліджую світ. 1 клас. Тема тижня "Світ захоплень". Тема дня "Яке хобі у моїх родичів?"

Про матеріал


Інтегроване навчання - це навчання, яке ґрунтується на комплексному підході. Освіта розглядається через призму загальної картини, а не ділиться на окремі дисципліни.

Інтегроване навчання – це активне навчання, де учні – активні учасники, а учитель модератор і фасилітатор.

Суть інтегрованого навчання полягає в тому, що будова навчального курсу містить окремі розділи, які тісно поєднані.

Відповідно до цього метою такого навчання є:

  • формування в учнів цілісного уявлення про навколишній світ, системи знань і вмінь;
  • -досягнення якісної, конкурентоздатної освіти;
  • -створення оптимальних умов для розвитку мислення учнів в процесі вивчення загальноосвітніх предметів і предметів професійно–теоретичного циклу;
  • -активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках;
  • -ефективна реалізація розвивально-виховних функцій навчання.

Серед переваг інтегрованого навчання є те, що інтеграція пожвавлює навчальний процес; економить навчальний час; позбавляє від перевтоми.

На інтегрованому занятті педагог організовує навчальну діяльність учнів, концентруючи увагу на провідних ідеях, організовуючи творчий пошук і активізуючи пізнавальну діяльність, з урахуванням вікових особливостей молодших школярів, специфіки навчальних предметів, зміст яких інтегрується, дидактичних цілей вивчення навчального матеріалу кожного з них.

Відповідно до Державного стандарту Нової української школи кожен тиждень і день будуть тематичними. «Я досліджую світ» - інтегрований курс, через який буде реалізовано тематику тижня і дня.

Тематичні дні об'єднують блоки знань із різних навчальних предметів, тем навколо однієї проблеми з метою інформаційного та емоційного збагачення сприймання, мислення, почуттів учня. Таке навчання забезпечує формування в молодших школярів цілісної картини світу, здатності сприймати предмети і явища різнобічно, системно, емоційно, сприяє поглибленню та розширенню знань учнів, діапазону їх практичного застосування.

До вашої уваги пропонується тематичне інтегроване заняття для 1 класу

Перегляд файлу

                                                        Ягупа Ірина Дмитрівна,

                                                                           вчитель початкових класів,

                                                                       КУ Сумської ЗОШ І-ІІІ ст. №27,

                                                              м. Суми, Сумської області,

                                              категорія – вища,

                                                              звання – старший учитель

 

Інтегроване заняття

Я досліджую світ

1 клас

Тема тижня: Світ захоплень

Тема дня: Яке хобі у  моїх родичів?

 

 

Мета:

  • розширити знання про хобі членів сім'ї та родичів;
  • розкрити перед учнями чарівний світ людських захоплень;
  • розширити знання про подорожі;
  • вчити правилам безпечної поведінки у довкіллі під час походів;
  • ознайомити учнів з горами Карпати, їх красою;
  • вчити учнів доглядати за кімнатними рослинами;
  • закріпити каліграфічні навички письма;
  • вчити списувати з друкованого тексту рукописними літерами;
  • закріплювати вміння писати слова під диктовку;
  • розвивати читацькі навички;
  • вчити розуміти прочитане, відповідати за змістом прочитаного тексту;
  • закріпити вміння додавати та віднімати числа в межах 10;
  • закріплювати знання про властивості геометричних фігур;
  • закріпити вміння орієнтуватися у просторі та на площині;
  • розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, фантазію, дрібну моторику руки;
  • виховувати повагу, ввічливість, доброзичливість, вдячність, тактовність, щирість у спілкуванні з іншими, естетичні смаки. 
  • виховувати  поважливе  ставлення  до  захоплень  інших;
  • виховувати  культуру  спілкування  один  з  одним;
  • виховувати  бажання  дізнаватися  щось  нове,  пробувати  свої  сили  у  різних  сферах  діяльності.

 

Завдання:

  • заповнення «Галявини настрою»;
  • вправа «Розкажи і покажи»;
  • заповнення щоденних новин;
  • вправа «Вгадай сімейне хобі», бесіди про подорож, рибалку, вирощування квітів;
  • ознайомлення з горами Карпати;
  • промовляння скоромовки;
  • робота над змістом тексту «Подорож у Карпати»;
  • перегляд мультфільму «Корисні підказки. Збираємося в похід»;
  • розв’язання віршованих задач;
  • повторення про геометричні фігури, вправа «Розкажи про квітку»;
  • гра «Лабіринт»;
  • списування речень з друкованого тексту рукописними літерами;
  • графічний диктант «Намалюй квітку по клітинках».

 

Очікуванні результати учіння:

  • з увагою сприймає усні репліки учителя й однокласників й доречно реагує на усну інформацію в діалозі;
  • сприймає монологічне висловлення;
  • ставить запитання до усного повідомлення й відповідає на запитання;
  • ділиться своїми почуттями та емоціями від прослуханого висловлення;
  • розповідає про те, що його вразило;
  • уживає форму кличного відмінка іменника для звертання по імені до іншої особи, уживає ввічливі слова;
  • спілкується з однокласниками та з вчителем;
  • об’єднується з іншими дітьми у групу для спільної діяльності;
  • називає учасників спілкування, їхні дії та ознаки дій, робить висновок про настрій, емоції учасників спілкування;
  • читає слова із вивченими буквами;
  • розуміє зміст прочитаного тексту;
  • читає вголос короткі тексти з метою отримання інформації; обмінюється елементарними письмовими повідомленнями;
  • записує слова під диктовку з вивченими буквами, вимова і написання яких збігається;
  • вправляється в правильній вимові й наголошуванні слів;
  • вміє списувати з друкованих літер рукописними;
  • вміє додавати та віднімати в межах 10;
  • знає властивості геометричних фігур;
  • орієнтується на площині та у просторі;
  • знає про спільні сімейні захоплення;
  • знає правила безпечної поведінки у походах;
  • вміє доглядати за кімнатними рослинами.

 

Обладнання:  картки для індивідуальної, парної, групової роботи, фото Карпат, мультфільм «Корисні підказки. Збираємося в похід».

 

 

 

Перебіг заняття

 

  1. Ранкова зустріч.
    1.        Привітання.

 Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання, супроводжуючи слова рухами рук.

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

 1.2. Заповнення «Галявини настрою».

Учні обирають квітку відповідного кольору і заповнюють «Галявину настрою». Після заповнення аналізуємо, якого настрою сьогодні у класі більше.

  1.        Оголошення теми тижня та дня.

 Сьогодні ми поговоримо про те, яке хобі є у ваших родичів.

  1.        Вправа «Розкажи і покажи».

 Діти за бажанням розповідають про хобі своїх батьків, сестричок, братиків, бабусь, дідусів.

  1. Заповнення щоденних новин.
  • Дата …
  • Місяць…
  • Сьогодні…(день тижня).
  • Який день тижня за порядком?
  • Яка сьогодні погода?
  • Опади…

Вчитель назначає помічників дня.

Особливе – хобі родичів.

  1. Вправа «Вгадай сімейне хобі». Бесіда про подорож.
  • Розгляньте малюнок, назвіть хобі, яким захоплюється  вся родина.

Похожее изображение

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Запишіть назву сімейного хобі – ПОДОРОЖ.
  • Назвіть всі звуки у слові ПОДОРОЖ.
  • Розкажіть, а чи люблять у вашій сім'ї подорожувати. Куди ви подорожували нещодавно (Учні складають розповідь із 3-4 речень).
  • А хто з вас бував у Карпатах?
  • А що таке Карпати? (Гори).

 

  1. Розвиток природничих понять. Ознайомлення з горами Карпатами.

Картинки по запросу дітям про карпати

  • Розгляньте, які красиві Карпати.
  • А що ви знаєте про Карпати?
  • Гори Карпати знаходяться на заході України. Карпати — один з найпотужніших гірських масивів України. Саме тут розташована найвища в Україні гора Говерла (2 061 м).

 Взагалі Карпати вкриті зеленою шапкою лісів: знизу ростуть листяні дерева, що вищі гори, то більше на їхніх схилах хвойних дерев, а вершини найвищих гір укриті луками із соковитими травами — полонинами. Тільки де-не-де каміння виходить на поверхню, і можна побачити те, з чого складаються гори. Зазвичай каміння вкрите родючим ґрунтом, на якому ростуть величезні смереки, що затримують воду в горах, не допускають повеней, перешкоджають сходженню снігових лавин.

 Подивіться на гірські схили. У Карпатах майже немає неприступних місць, де важко пройти непідготовленій до штурму гір людині: навіть на Говерлу можна піднятися без додаткового спорядження. Це дуже дружні до людей гори — їхні схили немовби запрошують погуляти тінистими лісами. Але і до таких гір не можна ставитися зверхньо: треба бути уважним, щоб не потрапити у біду.

 Гірські хребти розділені поздовжніми улоговинами та розмежовані глибокими поперечними долинами.

 Подивіться, яка невимовно гарна природа Карпат — які барвисті квіти у горах, які шовкові трави на полонинах, які мальовничі краєвиди можна розгледіти згори. Краса!

https://jmil.com.ua/articles/2015-2/images/karpaty.jpg

 

 

 

 

 

 

Подивіться на фотографію. Що цікавого, гарного та незвичайного ви на ній помітили?

  •  Опишіть рослинний світ Карпат.
  • Як ви гадаєте, який колір мають Карпати взимку? Чому?
  • Чому Карпати можна назвати вічнозеленими горами?
  • Де розташовані гірські озера? На що вони схожі? Чим вражають? Чи сподобалися вам? Чим саме?
  1. Хвилинка відпочинку.

«Гори Карпати»

Раз-два — піднімається гора,

Три, чотири — це круті гірські схили,

П'ять, шість — це орли дивний танець завели,

Сім, вісім — це смерічки похилилися до річки,

Дев'ять, десять — це вода з водоспаду витіка.

  1. Промовляння чистомовки.

Мо-мо-мо – у похід ми ідемо.

Іс-іс-іс – через поле, через ліс.

Рі-рі-рі – світить сонце угорі.

Ам-ам-ам – буде весело всім нам.

  1. Формування читацьких навичок. Робота над змістом тексту «Подорож у Карпати».

(Читання тексту «ланцюжком»)

Похожее изображение

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Які дерева ростуть у Карпатах?
  • Які тварини мешкають у Карпатах?
  • Які гніздяться птахи?
  • Де випасають пастухи овець?
  1. Вивчення правил безпечної поведінки у поході.

Перегляд мультфільму «Корисні підказки. Збираємося в похід» (9 хв 46 с)

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=7hgpmZc0wLg

  • Які правила безпечної поведінки запам’ятали?

 

 

ІІ частина

 

  1. Вправа «Вгадай сімейне хобі». Рибалка.
  • Розгляньте малюнок, назвіть хобі, яким захоплюється вся родина.

Картинки по запросу риболовля картинка для дітей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • У чиїй родині рибалка є захопленням?
  • Доберіть спільнокореневі слова до слова РИБА.

Запис спільнокореневих слів у зошит рукописними буквами під диктовку.

Риба – рибак, рибка, рибалка, рибалити.

  1. Розвиток математичних знань. Розв’язання віршованих задач.

Малий Андрійко з дідусем

По рибу ходили -

3 карасики,

6 окунців

Швидко наловили.

Хто з вас діти відповість:

«Скільки буде 3 + 6 ?»

 

Є акваріум в Тимка.

В ньому – рибка золота,

А в його сусідки Іри

Таких рибок аж 4.

Порахуйте ви оті

Рибки золоті.

 

З татом рибу ми ловили

Десять карасів зловили

З шести юшку ми зварили

І посмажить залишили.

Скільки карасиків підсмажимо ми?

Порахуйте швиденько самі!

 

В дельфінарії дельфіни

Дітей забавляли -

5 стрибали,

3 співали,а 2 малювали.

Хто з вас зможе, діти,

Дельфінів полічити?

 

2 зелені жабки

мили свої лапки

Пристрибало ще 3 жабки

Скільки жабок миє лапки?

 

Наберезі річки

Три жабки сиділи.

До них пристрибали ще п’ять.

Зможеш всіх порахувать?

 

  1. Гра «Лабіринт».
  • Картинки по запросу лабіринти для дітейДізнайтеся, хто спіймав рибку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Допоможіть моржу спіймати рибку. Зафарбуйте доріжку від моржа до рибки.

Картинки по запросу лабіринти для дітей

 

 

 

 

  1. Фізкультхвилинка.

Всі піднесли руки – раз!

 На носках стоїть весь клас,

 Два присіли, руки вниз,

 На сусіда подивись.

 Раз! – і вгору,

 Два! – і вниз,

 На сусіда подивись.

 Будем дружно ми вставати,

 Щоб ногам роботу дати.

 Раз – присіли, два – піднялись.

 Хай мужніє ваше тіло.

 Хто старався присідати,

 Може вже відпочивати.  

 

 

  1. Вправа «Впізнай хобі». Вирощування квітів.

Розгляньте малюнок, назвіть хобі, яким захоплюється родина.

Картинки по запросу дитина доглядає за квітами

 

 

 

 

 

  • У чиїй родині захоплюються вирощуванням квітів?
  • Які квіти вирощуєте?
  • Які знаєте правила догляду за квітами.
  1. Гра «лабіринт».
  • Полийте  квітку. Зафарбуйте доріжку від лійки до квітки.

Картинки по запросу лабіринти для дітей дівчинка і квіти 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Розвиток каліграфічних навичок письма.

Завдання: списати  речення з друкованого тексту рукописними літерами, заміняючи малюнки словами.

Картинки по запросу тексти для читання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Розвиток математичних знань.  Повторення про геометричні фігури. Вправа «Розкажи про квітку».

Похожее изображение

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Які властивості має трикутник?
  • Які геометричні фігури не мають кутів?
  1. Графічний диктант «Намалюй квітку по клітинках».

Картинки по запросу графічні диктанти по клітинках

Картинки по запросу графічні диктанти по клітинках

 

 

 

 

 

10.Підсумок заняття. Рефлексія.

- З яким настроєм закінчуєте заняття?

- Про які сімейні захоплення ми сьогодні говорили?

 

 

 

 

docx
Додано
9 серпня 2018
Переглядів
3063
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку