Урок для учнів 6 класу "Рівняння"

Про матеріал
Конспект уроку для 6 класу на тему: "Рівняння" містить підбірку цікавих вправ,що активізує роботу учнів .
Перегляд файлу

Тема уроку: Рівняння

Мета уроку. Систематизувати знання учнів про простіші рівняння, формувати вміння й навички розв’язування рівнянь;розвивати вміння аналізувати, виконувати усний рахунок; виховувати культуру математичної мови.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І.Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Опитування учнів відбувається за технологією «Мозковий штурм.»

Запитання і завдання

  1. Назвіть компоненти дії додавання; віднімання; множення, ділення.
  2. Сформулюйте властивості додавання та множення.
  3. Від якого числа відняти 24, щоб отримати 57?
  4. До якого числа додавати 23, щоб отримати 80?
  5. На яке число помножити 5, щоб отримати 75?
  6. Яке число потрібно поділити на 9, щоб отримати 12?
  7. Які числа можна підставити замість х  у вираз 36:х?
  8. Які з виразів є рівняннями

   ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV.Вивчення нового матеріалу: робота з підручником

   План

  1. Знайти місце, де означується що таке рівняння.
  2. Що називається коренем рівняння?
  3. Що означає розв’язати рівняння?

 Завдання

Запишіть математичними символами речення:

  • Сума чисел х і 18 дорівнює 51;
  • Добуток чисел 8 і у дорівнює 96;
  • Різниця чисел а і 23 дорівнює 48;
  • Частка чисел 72 і в дорівнює 6;
  • Потроєне числових дорівнює 69.

Учитель. Усі такі записи називаються рівняннями. Рівняння можуть мати корені, а можуть і не мати їх.

Приклади.

  1. Рівняння 5х=40 має один корінь;
  2. 0х=7 немає коренів;
  3. 0х=0 має безліч коренів.

V. Фізхвилинка.

Раз, два, три, чотири.

Разом усі ми присіли.

Потім вгору підлетіли.

П’ять, шість, сім, вісім.

Нахилились, із кринички води напились.

Дев’ять, десять-всі веселі.

Ніжками тупотіли, ручками тріпотіли.

Відпочили і за парти дружно сіли.

VІ.Закріплення знань.

Розв’язати усно

 Якщо порахуєш  правильно , то з отриманих літер складеш слово.

1. х+5=12                                                           

2. х-6=27

3. 2х=50

4. х:3=30

5. 5х-х=120

6. 17х-5х=36

 

к

е

м

в

а

т

и

р

20

7

0

33

3

12

90

25

Слово________________________________

 

Письмове виконання вправ( учні по черзі виконують біля дошки , всі інші  зошитах).

  1. 28+(45+х)=100
  2. 77: (у+10)=7
  3. х:12+48=91
  4. 52-(19+х)=5

Фронтальне опитування.

Запитання і завдання

  1. Що таке рівняння?
  2. Що ми називаємо коренем рівняння?
  3. Що означає розв’язати рівняння?
  4. Як перевірити чи правильно знайдено корінь?
  5. Скільки буває коренів у рівнянні?

 

 

 

docx
Додано
11 січня 2020
Переглядів
866
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку