Урок "Добір прикметників протилежні за значенням. Редагування тексту."

Про матеріал
Розробка уроку з української мови "Добір прикметників протилежні за значенням. Редагування тексту." 2 клас («Українська мова та читання» підручник для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) К. Пономарьова). Закріпити знання про прикметник, його зв’язок із іменником, вчити добирати прикметники, протилежні за значенням; розвивати словник, творчу уяву, увагу; виховувати позитивні риси характеру.
Перегляд файлу

Урок: Українська мова, 2 клас (дистанційно)

Тема: Добір прикметників протилежні за значенням. Редагування тексту.

Мета: закріпити знання про прикметник, його зв’язок із іменником, вчити добирати прикметники, протилежні за значенням; розвивати словник,  творчу уяву, увагу; виховувати позитивні риси характеру.

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку

І. Організація дітей.

(Пропоную дітям за допомогою реакцій на панелі Zoom-конференції показати свій настрій на початку уроку, спостерігати, чи зміниться він протягом уроку)

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 Учитель: Щебетунчик і Читалочка вирішили перевірити, хто із нас підбере більше прикметників до слів: сонце, день, зима, мова.

1.Робота з дошкою Padlet (запис прикметників до слів):

1 дошка: Сонце –яскраве, тепле, кругле, жовте, велике;

2 дошка: Вітер- теплий, лагідний, злий, холодний, помірний, зимовий

3 дошка: День- сонячний, хмарний, щасливий, дощовий, сумний;

4 дошка: Зима-холодна, крижана, біла, морозна, люта.

 

2. Родзинка просить дібрати близькі за значенням прикметники до слів:

Чудовий, теплий, красивий, цікавий.

Чудовий - гарний, ідеальний, чарівний;

Хоробрий - безстрашний, мужній, сміливий;

Красивий - чудовий, гарний, прекрасний;

Цікавий - інтересний, захоплюючий.

 

3. Каліграфічна хвилинка

Написання з’єднань: Св, ві, іж, жи, ий  слово -  свіжий.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Сприймання матеріалу.

1.Слово вчителя

У гості до наших друзів завітав Навпакійко. Він усе заперечував і називав не так, як насправді. Друзі його пригостили. Він їв усе із задоволенням, але казав, що:

салат сухий,

хліб черствий,

картопля холодна,

тістечка тверді,

Чи правильно говорив Навпакійко?

Звичайно, ні. Однак друзі не образилися, знаючи його. Давайте ж допоможемо правильно підібрати прикметники.

Отже, (відповіді дітей)

салат соковитий,

хліб свіжий,

картопля гаряча,

тістечка м’які,

чай солодкий.

- На які запитання відповідають дібрані слова? (який?, яка?, яке?, які?)

- Як називаємо слова, які відповідають на запитання  який?, яка?, яке?, які?

(прикметники)

- З якими словами вони поєднані? (з іменниками)

- Ми підібрали слова близькі чи протилежні за значенням? (відповіді дітей)

Сухий - соковитий, холодна – гаряча, тверді – м’які, свіжий – черствий, солодкий – солоний – протилежні за значенням.

 

V. Усвідомлення матеріалу.

1.Завдання від Навпакійка:

Дібрати протилежні за значенням слова: (вправа « Мікрофон»)

Великий - маленький, мізерний, невеличкий;

Холодний - теплий, гарячий;

Веселий - сумний, задуманий;

Чистий - брудний, замурзаний;

Добрий - злий, жорстокий;

Гарний – поганий, некрасивий.

 

VІ Фізкультхвилинка (виконання рухів під музику)

Хлопчики й дівчатка!

Колони підрівняйте.

Й розминку - веселинку

Зі мною починайте.

Раз — підняти руки вгору,

Два -  нагнутися додолу.

Три, чотири — прямо стати.

Будем знову починати.

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Вище руки підніміть і голівки потрясіть.

Нахил вліво — раз, два. три

Нахил вправо — раз, два три.

Нахилились, розігнулись.

Навкруг себе повернулись.

Раз присядьте.

Два присядьте.

І за парти тихо сядьте.

 

VІІ. Закріплення знань.

1.Робота з підручником (К. Пономарьова « Українська мова та читання » (2 клас)

Вправа 3 с.82

Добір до сполучень слів із прикметником «свіжий» протилежних за значенням;

свіжий батон - черствий батон,

свіжа газета – стара газета,

свіжа капуста - квашена капуста,

свіже молоко – кисле молоко.

 Висновок: слова, протилежні за значенням, до слова «свіжий» різні, тому що прикметник пов’язаний  з різними іменниками.

 

2. Робота в групах

І група

Замінити в описі котика прикметники на протилежні за значенням, щоб дізнатись, яким котик був насправді.

Цей котик брудний, поганий, сумний, нещасний.

ІІ група

Замінити виділені прикметники на протилежні за значенням і записати текст

У мене є великий собака. Сам він весь чорний, а вуха і лапи білі. У нього широка  мордочка і довгий хвіст.

3. Перевірка виконаних робіт. Зачитування текстів.

 

VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Чи змінився настрій протягом  уроку? (Пропоную дітям за допомогою реакцій на панелі Zoom-конференції показати свій настрій на кінець уроку, спостерігати, чи зміниться він протягом уроку)

- Чи навчилися добирати прикметники, протилежні за значенням?

- Кому важко виконувати такі завдання? 

- З ким ще потрібно попрацювати? 

 

 

 

docx
Додано
23 квітня
Переглядів
264
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку