Мета. Розширювати та поглиблювати знання дітей про текст; вправляти учнів у визначенні теми тексту і доборі до нього заголовку
Розвивати усне мовлення учнів
Виховувати любов до книги, читання та бережне ставлення до книжок
2 клас Українська мова
Тема уроку. Добір заголовка до тексту
Мета. Розширювати та поглиблювати знання дітей про текст; вправляти учнів у визначенні теми тексту і доборі до нього заголовку
Розвивати усне мовлення учнів
Виховувати любов до книги, читання та бережне ставлення до книжок
Обладнання. Таблиця «Девіз уроку», запис речень на дошці, підручник «Літературне читання», виставка книжок
Хід уроку
І. Організація класу
1. Перевірка готовності до уроку
Молодці! На перерві постаралися -
До уроку читання приготувалися
2. Наш девіз. Думати - швидко,
Відповідати - чітко,
Працювати - дружно,
Запам'ятовувати - міцно.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Робота над деформованим текстом (записаним на дошці)
На землю завітала зима. З дерев облетіло листя. Білим килимом укрила луки і поля. Подули сильні вітри.
2. Бесіда
- З чого складається будь – який текст?
- Як зв’язані речення в тексті?
- Як розміщені речення в тексті?
- Що можна дібрати до тексту?
3. Вправа «Це текст чи ні?»
1. Сніг падав на дерева. Білочка гризла горіхи. Оля – гарна дівчинка. У лісі тихо. |
2. У зимовому лісі тихо. Тільки інколи трісне гілочка чи впаде сніг з сосни. Чого б то? Та це ж білочка порушила лісовий спокій. |
Діти доводять:
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми продовжимо працювати над темою «Текст». Будемо вправлятися у добиранні заголовків до текстів. Але ми повинні пам’ятати, заголовок повинен відповідати змісту тексту. Прочитавши заголовок, людина має зрозуміти, про що йтиметься мова.
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
1.Робота над загадкою.
Не кущ, а з листочками,
Не сорочка, а зшита,
Не людина, а всіх навчає. (Книжка)
(Розгляд виставки книжок)
2. Каліграфічна хвилинка.
к к К К кн ни иж жк ка
книжка
- Складіть речення з даним словом. Найкраще ми запишемо на дошці і у зошитах.
3. Бесіда
- Чи любите ви читати?
- Які книжки ви любите читати?
- Де вдома ви зберігаєте книжки?
- Які правила поводження з книгою ви пам’ятаєте?
- Якщо ви забуваєте правила поводження з книгою – ви їх можете знайти і повторити в куточку «Читайлик».
4. Запис назв улюблених книжок
- Зараз кожен з вас пригадає свою улюблену книгу. Її назву ви запишете у зошити. Але спочатку ми пригадаємо як це потрібно зробити.
(Наприклад. Василь Чухліб «Казки»)
Спочатку записуємо зразок з дошки, а потім назву своєї книги.
5. Виконання вправи 209 (підручник, с.80)
Фізкультхвилинка
6.Виконання звуко – буквеного аналізу слова лікарня
7. Виконання вправи 211
- Прочитайте текст «Бджілкою»
- Що таке бібліотека?
- Розкажіть коротко, про що говориться в тексті.
- Доберіть заголовок
- Виконайте завдання 3
8. Ознайомлення з правилом с. 81
У. Закріплення вивченого матеріалу
1.Робота з текстом В.Чухліба «Повінь» (Підручник «Літературне читання», с.58 – 60)
- Пригадайте, з яких частин складається текст?
- Знайдіть і зачитайте зачин.
- Як називається текст у якому когось або щось описується?
- Знайдіть у тексті опис. Зачитайте. Запишіть опис у зошити.
2. Гра «Зоряний час»
- Відшукайте в слові бібліотекар інші слова
УІ. Підсумок уроку
УІІ. Домашнє завдання
С. 81, вправа 212 (по групах):
1 група – завдання 1
2 група – завдання 2