Уманський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 - колегіум»
Урок доброти
«Мої домашні улюбленці»
у 1 класі
Підготували
вчителі початкових класів Олійник Н.В., Петренко І.П.
Умань – 2018
Урок доброти «Мої домашні улюбленці»
Мета: ознайомити учнів з правилами догляду за тваринами, які найчастіше утримуються в домашніх умовах ; формувати в учнів уявлення про різноманітність тварин; закріпити знання про значення тварин для людини; розвивати в учнів практичні уміння та навички спостереження й догляду за життям тварин в удома; розкривати моральну, естетичну, пізнавальну й практичну цінність домашніх улюбленців; виховувати любов до тварин, відповідальність за них і дбайливе ставлення до домашніх улюбленців а також безпритульних тварин
Обладнання: презентація, малюнки, фотографії (слайди) із зображеннями тварин: собак і кішок різних порід, папуг, гризунів, акваріумних рибок, виставка книжок про собак, кішок, акваріумних рибок.
Виставка домашніх тварин, що є улюбленцями учнів класу.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.
Ми всі веселі та кмітливі,
Серйозні та не пустотливі,
Допитливі, цікаві, чемні,
В розмові з старшими приємні.
Ми всі любимо природу:
Турбуємось про чисту воду,
Дерева, квіти доглядаємо,
Гілочок ми не ламаємо,
Про пташок узимку дбаємо.
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.
— Сьогодні в нас, без сумніву, незвичайний урок. На нашому уроці присутні всім знайомі незнайомці (виставка домашніх тварин, що є улюбленцями учнів класу)
— Кого ми називаємо домашніми улюбленцями?
— Відгадайте загадки.
Як маленький – дзявкотить,
Як великий – гавкотить.
Може дім охороняти
Та чужинців відганяти.
Давня вовкова родина,
Та найкращий друг людини. (Собака)
Ніжно лащиться до ніг,
Носить повідок від бліх.
Довгі вуса, хитрий хвіст,
Муркотіти має хист! (Котик)
Як веселка кольоровий,
має здібності до мови.
Слово птаху лиш скажіть,
він його повторить вмить. (Папуга)
Мишка, та не польова.
Їсти просить і вночі -
Булку, хлібчик, калачі... (Морська свинка)
Народилось їх багато,
Є в них мама, є в них тато.
Менші, ніж заморські свинки,
Ці пухкі, малі тваринки. (Хом'яки)
Що за хатка-дивина?
З скла прозорого вона.
Табунцями, як у річці,
рибки плещуться в водичці. (Акваріум)
III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ.
- Що ви можете розказати про своїх улюбленців?
- Коли ця тваринка з'явилася у вашому домі?
- Як ви її називаєте?
- Розкажіть про їх поведінку,звички, раціон.
- А може, ви знаєте якісь цікаві випадки з їхнього життя?
Знають всі давно, малята,
Любить котик пострибати,
Вигнути дугою спинку,
Потягнутись на хвилинку.
Цуценятко не дрімає:
Хвостик власний доганяє.
І вертить ним вліво – вправо -
Фізкультурні робить вправи.
Папужка теж не ловить гав:
Крильця в сторони підняв,
Вгору – вниз ними махає,
Наче в джунглях, він літає.
Хом’ячок і морська свинка
Роблять вправи руханки.
Їм на місці не сидиться,
Швидко бігають по клітці.
Рибки пірця піднімають
І повільно опускають
- Чи здорові ви, малята?
- Так! - Сідайте працювати.
4. Поради ветлікаря
- Про що повинен подбати хазяїн, щоб його домашнім улюбленцям було зручно й комфортно у людській оселі?
ІV . ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.
- Як треба ставитися до тварин?
- Який найголовніший висновок ви зробили? (Ми несемо відповідальність за тих живих істот, життя яких залежать від уваги та догляду за ними з боку людини)
- Діти, я дякую вам за урок.
Використані джерела:
1. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів. 1 – 4 класи. – К.: Освіта, 2012.
Інтернет – ресурси:
http://tsn.ua/foto/mili-i-kumedni-domashni-ulyublenci-
http://beai.ru/fauna/print:page,1,21517-Takie_raznye_domashnie_pitomcy…
http://www.greenmama.ru/nid/388228/mnid/1176270/
http://divmir.ru/mir-domashnih-zhivotnih/interesnoe-o-koshkah/
Мої домашні улюбленці