Урок доброти
для учнів 1-4 класів
на тему:
«Усі прийшли в цей світ, щоб жити»
Підготувала
класний керівник 8 класу
Валентина Васько
2023 рік
Тема: Усі прийшли в цей світ, щоб жити.
Мета: сформувати первинні уявлення дітей про правила догляду за собаками і котами;
описувати зовнішній вигляд тварин, доглядати за ними; виховувати любов
до тварин, відповідальність за них і дбайливе ставлення до них; розвивати вміння спостерігати за тваринами,
Обладнання: матеріал для оформлення дошки, роздатковий матеріал, кросворд.
Хід уроку:
І. Організвційний момент.
ІІ. Повідомлення теми уроку:
Вступне слово вчителя: Добрий день усім присутнім! Сьогодні ми проведемо з вами незвичний урок, під час якого виконаємо цікаві завдання підготовлені ученицями 8 – го класу, які будуть пов’язані із нашими домашніми чотирилапими друзями. Здогадались, про кого я говорю? (Відповіді учнів)
- Так, вірно, про котиків та песиків.
- Працювати ми з вами будемо в командах, отже вам необхідно об’єднатись на 3 команди (по 6 учнів). Учні об’єднуються на команди за порами року.
- Тепер вам потрібно вирішити, як буде називатись ваша команда. Необхідно, щоб назва була пов’язана з песиками чи котиками (наприклад: «Пухнасті лапи», «Лабрадори», «Хаскі», «Сфінкси», «Перси» і т.д.).
- Отож, назви у команд уже є, будемо починати!
Завдання № 1. Гра «Кросворд» (6 балів)
1 ведуча: А розпочнемо ми із невеличкої розминки. Зараз кожна команда отримає аркуш, на якому буде надрукований кросворд і запитання до нього. (помічники роздають командам конверти) Після того, як команда розгадала кросворд, один представник від команди має показати мені відповіді. І якщо вони правильні – я зараховую команді бали. А та команда, яка першою все розгадає правильно, отримає ще один бонусний бал. Усі готові? Поїхали!
Питання до кросворду:
1. Чим годують немовлят. (Молоко)
2. Щоб прибрати за своєю тваринкою під час прогулянки, господар повинен мати спеціальний...? (Пакет)
3. Твердий смаколик для песика. ( Кістка)
4. Річ, яка забезпечує безпеку улюбленця на вулиці. (Повідок)
5. Найкращий друг людини. (Собака)
6. Домашній пухнастик, який має дуже довгі вуса (Кіт)
Завдання № 2. Гра «Що це за тваринка» (5 балів)
2 ведуча: Що ж, із першим завданням усі команди успішно впорались, тому переходимо до другого.
У конверті ви отримаєте розрізану картинку, яку потрібно зібрати (як пазл). Потім кожна команда показує свою картину і розповідає:
- де мешкає ця тваринка,
- чим харчується.
Завдання № 3. Гра на швидкість «Поверни тінь господарю» (5 балів)
1ведуча: Ну що ж, юні знавці тварин, зараз ми перевіримо, як швидко і правильно ви виконаєте наступне завдання. На отриманих листочках потрібно з’єднати малюнок тваринки з її тінню.
Завдання № 4. Гра «Голоси тварин» (5 балів)
2 ведуча: У наступному завданні ми перевіримо на скільки добре ви розбираєтеся в голосах тварин. З’єднайте тварину з її голосом.
Завдання № 5. Гра «Речі для майбутнього улюбленця»
1ведуча: Пропоную вам зіграти в гру на уважність і трішки порухатися. Давайте уявимо, що ви збираєтеся взяти додому котика чи песика, і вам необхідно підготуватися до
появи майбутнього друга. Я буду показувати різноманітні речі,
вам потрібно обрати ті, які, дійсно, необхідні для догляду за твариною. Коли річ необхідна ви показуєте пальчиком вгору, а коли ні- пальчики вниз.
(Правильні відповіді: корм, гігієнічний пакет, нашийник, лоток, м’який
лежачок).
2ведуча: Молодці, діти, а тепер ми підсумуємо, як правильно доглядати за улюбленцем.
Отже, слід дотримуватись таких правил:
1ведуча:1) визначте улюбленцю його постійне місце, де він буде відпочивати та
знати, що це його територія ;
2 ведуча:2) разом із дорослими купайте вашого песика, коли він забруднився.
1 ведуча:3) дресируйте вашого песика. Починати займатися з цуценям необхідно
з 3-4 місяців;
2 ведуча:4) не забувайте, що потрібно вигулювати собаку щодня рано вранці та
ввечері, не забуваючи про повідок, намордник, а також гігієнічний пакет
(щоб прибирати за своїм песиком);
1ведуча:5) треба слідкувати, щоб у котика був чистий лоточок
2 ведуча:6) кіт та собака потребують різноманітної та поживної їжі. Перед тим, як
завести тваринку, дізнайтесь, чим краще її годувати ;
1ведуча: 7) не давайте вашому пухнастому другу рости самотньому та скривдженому.
ІV. Підсумок уроку:
Вчитель: Діти, на під час уроку ви довели, що добре розумієте потреби домашніх
улюбленців і знаєте, як про них піклуватись. Тож ніколи не кидайте своїх
пухнастих друзів та пам’ятайте: ми завжди відповідаємо за тих, кого приручили.
Бажаю вам бути завжди уважними до наших пухнастих друзів і турбуватися про них!
Завдання №1 «Кросворд»
|
|
|
|
|
5 |
|
4 |
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
Питання до кросворду:
1. Чим годують немовлят.
2. Щоб прибрати за своєю тваринкою під час прогулянки, господар повинен мати спеціальний...?
3. Твердий смаколик для песика.
4. Річ, яка забезпечує безпеку улюбленця на вулиці.
5. Найкращий друг людини.
6. Домашній пухнастик, який має дуже довгі вуса .
Результати команд
Назва команди |
Завдання 1 «Кросворд» (6 б.) |
Завдання 2 «Що це за тваринка» (5 б.) |
Завдання 3 «Поверни тінь господ-дарю» (5 б.) |
Завдання 4 «Голоси тварин» (5 б.) |
Завдання 5 «Речі для майбутнього улюбленця» (9 б.) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Результати команд
Назва команди |
Завдання 1 «Кросворд» (6 б.) |
Завдання 2 «Що це за тваринка» (5 б.) |
Завдання 3 «Поверни тінь господ-дарю» (5 б.) |
Завдання 4 «Голоси тварин» (5 б.) |
Завдання 5 «Речі для майбутнього улюбленця» (9 б.) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|