Тема. Додатні і від'ємні числа. Число 0. Координатна пряма.
Мета: Розширити уявлення учнів про числа, ввести поняття «додатні числа», «від'ємні числа» , координатна пряма. Навчити учнів читати, записувати, зображувати числа на координатній прямій, використовувати особливості запису чисел в практичної діяльності. Формувати в учнів соціальну компетентність, полікультурну компетентність, комунікативної компетентності, інформаційної компетентності. Виховання працьовитості, культури математичних записів. Підвищення інтересу до вивчення математики.
Тип уроку:засвоєння нових знань.
Знання збираються по краплині,
як вода в долині Рене Декарт Хід уроку I. Організаційний момент.
Розгадай ребус
Відповідь: Успіх
• Які числа називаються натуральними?
• Яке число найменше?
• Яке число найбільше?
• Що зображено на малюнку? (слайд 4)
Робота з термометром
Гори і моря
Отже, поряд з додатніми числами існують і відємні числа, ми їх використовуємо в повсякденному житті. Числа поділяються на
• додатні відємні
• а число 0?
• так число 0 не має знака.
1) Розв’язати №844, 846,848, 851 (усно)
2) Координатна пряма – пряма з вибраними наній початком відліку, одиничним відрізком і додатним напрямом
3) назвати координати т.О, т.М, т.К.
4) Розв’язати №864
5) № 870 (самостійно на роздаткових листах, взаємопнревірка)
6) № 874 (усно)
7) № 881 (робота в парах,)
8) Тести на мобільних телефонах(сайт «Всеосвіта)
V. Підсумки уроку Продовж речення
1) На уроці я дізнався ,,,
2) Мені було цікаво ……
3) Я навчився …
§33, 34
№ 847, 865, інтерактивна вправа learningapps ( за посиланням в Google Classroom)