6 клас
Тема: Додавання і віднімання трицифрових чисел (324+253, 315+523,
856-324, 549-219)
Мета: вчити учнів додавати і віднімати трицифрові числа в межах 1000;
удосконалювати правило письмового обчислення,
формувати вміння працювати за зразком вчителя, коментуючи власні дії. Закріпити знання таблиці класів та розрядів, назви компонентів дії додавання та віднімання.
Розвивати вміння аналізувати задачі та застосовувати знання в практичній діяльності.
Корегувати процеси мислення, уваги, пам’яті та зв’язного мовлення.
Виховувати самостійність та взаємодопомогу на уроці.
Обладнання: таблиця класів та розрядів, таблиці назви компонентів, «цікаві задачі», індивідуальні завдання, ілюстрації.
Хід уроку
I Підготовча частина
Нервово-психічна підготовка
Щоб урок пройшов не марно
Треба сісти рівно, гарно
І виконуй тільки те,
Про що мова на уроці йде.
«Дерево очікувань»
-Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?
(діти прикріплюють на дошці слова)
Завдання уроку
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні я отримала лист-повідомлення. Надпис мене здивував.
«Хочу все знати»
- Хто хоче відкрити конверт?
Завдання: «Утвори слова»
Зі слова математика утвори нові слова, переставляючи букви у будь-якому порядку. (тема, мама, мати, мак, кит, так, там)
Тож перевіримо ваші отримані знання по вивченій темі.
«Мікрофон»
Пальчикова гімнастика
Олівець в руці катаю,
Поміж пальчиків кручу,
Неодмінно кожен пальчик
Буть слухняним я навчу.
Хвилинка каліграфії
Як стілець перевернувся –
То на цифру обернувся.
Що це догори ногами?
Це-четвірка перед нами.
Математичний диктант «Математична мозаїка»
II Основна частина
Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми повинні навчитися додавати і віднімати трицифрові числа в межах 1000 та закріпити правило письмового обчислення.
Я впевнена , що кожен з вас хоче більше знати, а для цього потрібно щоденно збирати зернини знань, щоб мати великий урожай для самостійного життя в майбутньому.
«Знайди число» (Ігрова технологія)
Переставляючи між собою цифри 1, 2, 3, ми отримали трицифрові числа. Серед поданих варіантів бракує одного числа. Знайди його.
123 312 132 321 213 (231)
Обчислювати приклади ви, друзі, поспішіть,
Спочатку гарно думайте, а потім вже пишіть.
324 315 856 549 індивідуальне
+253 +523 -324 -219 завдання(картки)
_____ ____ ____ ___
Фізкультхвилинка
Настав час відпочинку
проведемо фізкультхвилинку.
Нахились уперед, нахились назад.
І направо, і наліво, щоб нічого не боліло.
Один, два, три, чотири – набираємося сили,
Нахились, повернись і до друга посміхнись.
Загадка
Дуже я потрібна всім –
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму навчу,
А сама завжди мовчу. (книга)
«Пошуковий метод»
-Відшукайте послідовність.
(у конверті слова: умова, відповідь, розв’язок, запитання)
Робота з підручником
Задача № 276 стор.34 індивідуальне завдання
Хвилинка-веселинка «Математичні несподіванки»
Криничка
Обрахував кринички Федір,
В ній водички 300 відер.
Якщо в день з тієї кринички
Брати по три відра водички,
Скільки тієї водички в ній
Буде через тридцять днів?
(300 відер)
III. Заключна частина
-Домашнє завдання №278 (1,2ст) - 1в. , №278 ( 1ст.) - 2в..
«Самооцінка»
-Оцініть урок і себе на уроці.
Всі ви дружно працювали
Гарно так відповідали.
Тож почуйте у кінці
Всі ви просто молодці!