Тема: Додавання і віднімання вивчених видів. Розв'язування задач.
Мета: закріплювати та вдосконалювати вміння учнів робити усні обчислення; розвивати мислення, увагу, самостійність та вміння працювати коллективом; виховувати пізнавальний інтерес до природи.
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань, умінь.
- Обчисливши вирази ви розшифруєте назву тварини.
980 – 90 230+80 520 + 340 720 - 90 (шифр 890- р, 310 – к, 860 – т, 630-і)
- Що ви хотіли б дізнатися про тваринку?
Повідомлення теми і мети уроку.
- Впродовж всього уроку розв’язуючи задачі, обчислюючи вирази ви будете дізнаватися інформацію про тваринку.
1.Розвя'жіть чарівний ланцюжок і дізнайтесь, скільки народжують кроти малюків.
(записуємо лише результати обчислення)
350 + 60 - 200 – 30 + 16 – 191; 350 + 70 - 300 – 30 + 15 – 101
(410, 210, 180, 196, 5) (420, 120, 90, 105, 4)
Без ласки, властивої багатьом тваринам, кроти утворюють понурий сімейний союз і народжують чотири-п’ять безпорадних, голих, сліпих кротенят величиною з біб.
Практична робота
2. Розв'язавши задачу, ви дізнаєтесь, що означає число – відповідь для крота.
Швидкість проходки – 30 сантиметрів за хвилину.
3. Скласти задачу за коротким записом. Розв'язавши задачу, ви дізнаєтесь, що означає кожне число – відповідь для крота. (задача на знаходження кожного числа за їх сумами)
Короткий запис рекомендовано записувати використовуючи фігурні дужки
|
|
|
|
Лілій та троянд 137 кущів
Троянд та півоній 27 кущів
Півоній, троянд,лілій 147 кущів
1) 147 – 27 = 120 (к.) – посадили лілій;
2) 147 – 137 = 10 (к.) – посадили півоній;
3) 27 – 10 = 17 (к.) - посадили троянд.
Для крота – 120 г – масса тіла, самці важчі за самок;
- через 10 – кроти стають дорослими;
- 17 см – довжина тіла тварини.
Підсумок уроку
Домашнє завдання
1. Скласти пізнавальну задачу про природу для своїх однокласників.
2. Скласти два приклади на тему «Додавання і віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд».