Урок на тему
«Додавання в межах 10»
Математика
1 клас
Вчитель початкових класів
Каплиста О.В.
Тема : Додавання в межах 10.
Мета: Закріпити вміння рахувати до 10 в порядку зростання та спадання, порівнювати числа в межах 10, знаходити суму чисел . Розвивати пам’ять, мислення , обчислювальні навички дітей. Виховувати повагу один до одного, любов до природи, вміння бережно використовувати воду. Охороняти водойми.
Обладнання: демонстраційний матеріал, віяло цифр, цеглинки LEGO, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організація класу
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок.
Будем добре працювати,
Й гарні результати мати.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку
- Діти, розгадайте ребус і ви дізнаєтеся, хто завітав до нас на урок.
Казка «Краплини – мандрівниці»
Жили в річці сестрички - краплини. Хороше було їм разом весело, та захотілося їм помандрувати. Пригріло сонечко і полинули краплинки в небо. Закохались і полетіли наввипередки з вітром. А тоді зібрались разом водити хоровод і стали легкою хмаркою. Все нові і нові краплини – сестрички приєднувались до хмарки і стала вона дуже важкою.
Не витримала і порвалася, полився на землю дощик. Падали краплини до рідної річки,на землю. Одні напували рослини,інші протікали крізь ґрунт і пісок до шару жовтої глини і текли підземними водами до своєї річки. Та коли опинилися вдома, не могли всидіти, їх тягло в мандри. І полетіли краплі знову в небо.
- Ось одна сестричка Краплинка завітала до нас у гості. Вона підготувала для вас різні цікаві завдання. Щоб Краплинка змогла продовжити свою подорож, ми повинні їй допомогти.
- Допоможемо нашій гості?
ІІІ. Робота над темою уроку
- у порядку зростання
- у порядку спадання
- дні тижня
- сьогодні …., завтра….
- покажіть попередні числа 10, 6, 2, 8
- наступні числа 5, 3, 8, 1
- якому числу є сусіди 8 і 10, 4 і 6, 7 і 9.
1) Каліграфічна хвилинка
- Яка цифра схожа на краплинку? (0)
2) Гра « Що сховалось за краплинкою?»
4 + = 9 1 + = 5
+ 5 = 7 + 0 = 6
Ми йдемо по вулиці
Сонечко жмуриться,
Дощик закінчився враз
І побіг від нас.
А коли на вулиці
Хороше гуляється,
Знов весела пісенька
Від душі співається.
Скачуть, як пружинки
Дощові краплинки.
Наша пісня лине
В небонько синє.
Хмарки, як ромашки,
А в траві комашки.
Сонечко сяє,
Всіх нас звеселяє.
- "Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Ні?
- Австралія – самий засушливий материк. Опади ( дощ) буває лише взимку.
- Давайте разом послухаємо, який він.
- В Австралії піднявся вітер. (Вчитель тре долоні).
- Починає крапати дощ. (Клацання пальцями.)
- Дощ посилюється. (Плескання долонями по грудях.)
- Починається справжня злива. (Плескання по стегнах.)
- А ось град— справжня буря. (Тупіт ногами.)
- Але що це? Буря стихає. (Плескання по стегнах.)
- Дощ стихає. (Плескання долонями по грудях.)
- Рідкі краплі падають на землю. (Клацання пальцями.)
- Тихий шелест вітру. (Потирання долонь.)
- Сонце! (Руки догори.)
- Діти, коли ви виконаєте завдання, то дізнаєтеся, куди планує продовжити мандрівку Краплинка.
- Отже , Краплинка помандрує до …океану. Молодці!
ІV. Рефлексія
- Яке завдання Краплинки було найцікавіше?
- Яке завдання було найскладніше?
- Яке значення має вода?
- Що трапиться, якщо воду не берегти?
V. Підсумок уроку