Представлено розробку-урок на тему "Додавання виду 37+6. Розв*язування складених задач", метою яких є актуалізувати знання учнів з теми "Додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд". Формування навичок читати та записувати вирази, обчислювати їх значення, вдосконалити вміння складати та розв*язувати задачі.
Урок математики в 2 – б КЛАСІ
ТЕМА: ДОДАВАННЯ ВИДУ 37+6 .
РОЗВ`ЯЗУВАННЯ СКЛАДЕНИХ ЗАДАЧ.
МЕТА:
формування предметних компетентностей: актуалізувати знання учнів з теми «Додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд».вміння читати та записувати вирази, обчислювати їх значення; вдосконалювання вміння складати та розв`язувати задачі; повторити поняття «позиційний принцип запису числа» , «розрядний склад числа»; розвивати критичне мислення , вміння виділяти головне;
формування ключових компетентностей :
уміння вчитися : розвивати уміння організовувати своє робоче місце; планувати власні дії; оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес ;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах ,колективно, самостійно, виявляти інтерес , ініціативу ;
громадянської: розширювати знання учнів про птахів рідного краю ;виховувати дбайливе ставлення до природи.
Тип уроку : комбінований.
Основні терміни і поняття : позиційний принцип запису числа ,розрядний склад числа .
Міжпредметні зв`язки: природознавство , літературне читання.
Обладнання : картки із завданнями , малюнки із зображеннями птахів , слайди «Відгадай, що за птах» .
ХІД УРОКУ
I . Вступна частина
1. Організація класу
- Давайте,діти, привітаємось з гостями .
На вулиці пізня осінь. Холодно. І тому в наш теплий, затишний клас сьогодні прилетіли ще гості . Гості принесли нам дуже цікаві завдання.
- Відгадайте , хто прилетів першим ?
В хвойнім лісі я живу , ( Слайд №1 )
Там пісні співаю.
Шишки дуже я люблю,
З них зернятка маю.
В лісі я ще санітар,
А зовуть мене ……(шишкар)
- Що ви знаєте про цього птаха з уроків природознавства ?
Повідомлення « довідкового бюро».
(Діти розповідають про шишкаря те , що запам`ятали з уроку природознавства .)
Актуалізація опорних знань
1) Усні обчислення.
А) Робота в групах .
- Шишкарик приніс вам завдання на соснових та ялинкових шишках.
- З`єднайте відповіді з прикладами.
76+23 99 76- 23 53 56
56-45 39 24+32
27+12 11 27-12 15
Б) Колективна робота.
До шишкарів прилетіли ще пташки:
У червонім фартушку ( Слайд № 2 )
Птах стрибає по сніжку
І розпитує синичку
Про най блищу годівничку . ( Снігур )
2) Задача
Шишкарів - 12
Снігурів - 7
- Яке запитання можна поставити до задачі ?
В) Робота на планшетах .
Охарактеризувати числа :
35 – ( двоцифрове число , в якому 3 десятки і 5 одиниць ,сусіди – 34 і 36, Розрядні доданки 30 і 5 .)
27 –…
3)Математичний диктант . ( Слайд №3 )
* Знайти суму чисел 24 і 23 .
* Знайдіть різницю чисел 67 і 56 .
*На скільки 86 менше 45 ?
*Перший доданок 18 , другий 81 . Знайдіть суму .
*Зменшуване 84 , від’ємник 82 . Знайдіть різницю.
На скільки 15 менше 55 ?
* Знайдіть суму чисел 7 і 8 .
* Знайдіть різницю чисел 16 і 9 .
* Запишіть число . в якому 6 десятків і 7 одиниць .
* запишіть число , в якому 8 десятків і 6 одиниць .
4 ) Каліграфічна хвилинка .
- А ось яка пташка принесла нам завдання на каліграфічну хвилинку.
Вірно людям я служу , ( Слайд № 4 )
Їм дерева стережу.
Дзьоб міцний і гострий маю .
Шкідників ним добуваю . ( Дятел )
( використовується прийом « Мозковий штурм» )
- Продовжіть логічні ряди.
10 , 20, 30, .., .. . .., .., .., .
5 , 15 , 25 , .., .., .., ..,
II . ОСНОВНА ЧАСТИНА
Повідомлення теми та мети уроку
(використовується прийом « Коло ідей» )
-Сьогодні ми повинні навчитися додавати до двоцифрового числа одноцифрове
такого виду : 37+6 .
Які ,діти , у вас будуть пропозиції ?
Розглядається в підручнику № 285 та правило .
№ 286 виконується диференційовано ( 1 група – самостійно , 2 група – з допомогою вчителя , а потім самостійно . )
Хто першим виконає завдання ,розібрати №289
Приклади для перевірки ( Слайд № 5 )
Знаходження значення буквеного виразу .
Нове завдання нам принесли ось такі пташки :
Жовтогруді щебетушки ( Слайд № 6 )
Мають чорні капелюшки,
Сірі лапки, білі щічки,
Називаються …. (Синички ).
№ 287
Рішення задачі №288 .
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
Домашнє завдання.
С.53 , №290 ,291
2.Підсумок уроку .
-Чи складно було навчитися знаходити рішення даних прикладів ?
А як ви думаєте ,у житті необхідно вміти розв`язувати їх ?