Урок математики в 2 класі "Повторення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Усні обчислення за таблицею"

Про матеріал

Тема: Повторення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Усні обчислення за таблицею.

Мета: Закріпити вміння дітей виконувати усне й письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел. Організувати творчу роботу над задачею. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, спостережливість, увагу і уважність. Прищеплювати любов до математики. Виховувати товариськість, готовність прийти на допомогу один одному.

Обладнання: презентація «Усне додавання і віднімання двоцифрових чисел», презентація до теми уроку, схеми задач.

Перегляд файлу

Тема:  Повторення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Усні обчислення за таблицею.

Мета: Закріпити вміння дітей виконувати усне й письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел. Організувати творчу роботу над задачею. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, спостережливість, увагу і уважність. Прищеплювати любов до математики. Виховувати товариськість, готовність прийти на допомогу один одному.

Обладнання: презентація «Усне додавання і віднімання двоцифрових чисел», презентація до теми уроку, схеми задач.

Хід уроку

Ι. Організація класу

1. Перевірка робочих місць

ІΙ. Актуалізація опорних знань

  1. Усні обчислення

- Обчисліть приклади динозаврика. (презентація)

 

  1.  Каліграфічна хвилинка

- Яке число менше 26 на 18 десятків. (8)

- Відкриваємо зошити, записуємо число, класна робота.

- Прописуємо число 8 в рядочок, через клітинку.

 

3. Математичний диктант

1) Суму чисел 35 і 6 зменшити на 11 (30)

2) 95 зменшити на суму чисел 19 і 5 (71)

3) Різницю чисел 70 і 13 зменшити на 15 (42)

4) 36 збільшити на різницю чисел 50 і 24 (62)

4. Перевірка математичного диктанту

 

 5. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

— Сьогодні повторимо усне додавання і віднімання двоцифрових чисел.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Розв’язування числових виразів (ст. 98, № 576)

— Під час роботи, будьте уважними. Старайтеся не потрапити у «пастки».

Випиши приклади, які розв'язані неправильно, і розв'яжи їх правильно.

23 + 41 = 54  (64)

52 +   8 = 50  (60)

58 + 28 = 78   (86)

64 - 12 = 62    (52)

70 -   З = 67 

70 - 43 = 37     (27)

34 + 51 = 85    

43 +   9 = 52

43 + ЗО = 81     (73)

2.Творче завдання

1) Зменшуване 26, від'ємник 9. Знайди різницю.

- Яку дію будете виконувати, знаходячи різницю?

26 – 9=17

2) Що одержимо, якщо додамо від'ємник і різницю?

9+17=26 (зменшуване)

3. Робота з таблицею

300px-M160.jpeg

1) До чисел другого стовпчика додай числа третього стовпчика.

2) Додай числа першого і четвертого рядків.

 

ІV. Закріплення нового матеріалу

 

  1. Розв’язування задачі. (ст. 99, № 579)

Короткий запис задачі:

В. – 10 кг

П. – 30кг

С. - ?., на 22 кг менше

Робота над задачею:

  • Про що задача?
  • Скільки кілограмів вапна використали? (10кг)
  • Скільки кг піску використали?( 30 кг)
  • Скільки соди використали використали? (на 22 кг менше, ніж піску)
  • Щ о запитується в задачі?

Аналіз задачі:

  • Знаючи, що піску використали 30 кг, а соди на 22 кг менше, ніж піску, чи можна відповісти на питання задачі? (так)
  • Якою дією? (-)
  • Яка це задача? (проста)

Розв'язок задачі:

  1. 30 – 22 = 8 (кг) – соди використали.

Відповідь: 8 кілограмів.

 

  1. Розв'язування  задачі (ст. 99, № 580)

Короткий запис задачі:

1 бочка:

Було – 80 л

Долили – 20 л

Стало - ?

2 бочка:

Було – 70 л

Взяли – 30 л

Стало - ?

Робота над задачею:

  • Про що задача?
  • Скільки літрів води у першій бочці? (80л)
  • Скільки в другій?(70л)
  • Скільки літрів води взяли з другої бочки? (39 л)
  • Скільки літрів води долили  в першу бочку? (20л)
  • Що запитується в задачі?

Аналіз задачі:

  • Знаючи скільки було води в першій бочці і що з другої долили ще 20 л, що можна знайти? (скільки стало в 1 бочці)
  • Знаючи скільки було води в другій бочці і що з неї взяли 30 л, що можна знайти? (скільки стало в 2 бочці)

Розв'язок задачі:

  1. 80+20=100 (л) – стало в 1 бочці.
  2. 70 – 30 = 40 (л)- стало в 2 бочці.

Відповідь: 80+20; 70-30.

V. Підсумок уроку

1. Підсумкова бесіда

— Чи завжди ми використовуємо всі дані, що подано у задачах? Доведіть.

2.Оцінювання

3.Домашнє завдання

В зошитах, ст.26 – 27;

docx
Додано
11 листопада 2018
Переглядів
1801
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку