Тема: Домашні улюбленці.
Мета: формувати в учнів уявлення про різноманітність тварин; ознайомити з життям та поведінкою свійських тварин; розвивати практичні навички спостереження й догляду за життям тварин; виховувати відповідальність за тварин , яких приручили.
Обладнання: малюнки, фотографії, м’які іграшки, відео-презентації, мультфільм.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Вірш-привітання
Треба всім нам привітатись.
Добрий день!
Дружно й голосно сказати.
Добрий день!
Вліво, вправо повернемось.
Туди-сюди усміхнемось.
Добрий день!
Мої малята, любі хлопчики й дівчата.
Цікаві дії на уроці
Пропоную я для вас,
Якщо працюватимем завзято,
Швидко сплине уроку час.
ІІ. Психологічна хвилина.
На частини не ділиться Сонце променисте.
І вічну Землю не можна поділити.
Проте іскорку щастя промінчика золотистого.
Ти можеш, ти в змозі друзям подарувати.
Я всміхаюсь вам, а ви мені! Що може посмішка? У чому її сила? Як ви гадаєте гарний настрій допоможе впоратись з будь яким завданням? Який ви маєте настрій? Покажіть піктограмою на ваших умовних сонечках.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
От і в нього став гарний настрій. Переверніть і прочитайте прислів’я «Добро як сонечко гріє»
А що таке добро? Яких людей називають добрими?( після відповідей дітей, на слайді зображення серця з написом: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили» (А.де Сент- Екзюпері). Слайд 1.
А кого люди приручили? Протягом певного часу ми уважно спостерігали за домашніми тваринами і сьогодні закріпимо наші спостереження. Слайд 2. (Тема)
ІV. Актуалізація опорних знань.
Хто такі тварини?
На які групи вони поділяються за зовнішньою будовою? Назвіть істотну ознаку кожної групи тварин.
2. Робота над загадками.
Має вуса, пишний хвіст
І таку ось звичку:
Спершу добре він поїсть,
Потім вмиє личко. (Кіт)
Його робота всім відома:
Він охоронець дому,
І день і ніч всім голос подає,
Щоб знали всі: у дворі господар є. (Собака)
Голодна – мукає,
Сита – жує,
Дітям молоко дає. (Корова)
Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (Свиня)
Не дід, а з бородою,
Не бик, а з рогами,
Не корова, а штовхається. (Коза)
Хоча улітку тепло й сухо –
Вони одягнені в кожухи.
В степу пощипують травичку
І п'ють з калюж брудну водичку. (Вівці)
Я великий, я красивий,
Як біжу, то в’ється грива
Хвіст у мене довгий, довгий,
Він у мене, мов шовковий. (Кінь)
Він на зайця дуже схожий
Має куций хвіст,
Довгі вуха, косі очі,
Та не зна, де ліс. (кролик)
(Слова – відгадки в малюнках вивішуємо на дошці)
V. Перегляд презентації робіт.
Cлайд 3 (мультик + заголовок)
Вступна відео-презентація «Значення тварин у житті людини»
Захист своїх робіт учнями.
А у мене котик є –
Справжнє щастячко моє!
Він завжди такий м’якенький,
Гарний, добрий і тепленький!
Дуже любить він погратись,
З іграшками забавлятись,
Любить молочко він пити
І в теплі помуркотіти,
Та на сонечку погрітись,
Лапкою своєю вмитись!
Слайд 4.(Антощак Н.)
Котик Циган в мене є
Зі мною він гуляє,
Навіть спатоньки лягає.
З довгим хвостиком,
Короткими вушками,
Лапки в нього з подушками.
Як ступає ніхто не чує.
Тихо крадучись полює.
І тому всі мишенята,
Бояться мого циганчати.
Слайд 4 (Міхель Д.)
Ой ти Мурко, Мурочко,
Почекай!
І від мене, проворненька,
Не тікай!
Може хочеш їстоньки?
Розкажи!
Молока тобі я дам,
Не біжи!
Молочко Мурочка буде пить.
І зі мною завжди дружить.
Слайд 5 (Постол А.)
Як добре з Баксиком дружить!
Він вміє лапку подавати!
До мене з радістю біжить,
А вранці не дає проспати!
І любить тапочки ховать,
Зі школи він мене чекає,
І завжди може захистить,
Як хтось на мене нападає.
Я свого песика люблю,
Він так уміє гарно гратись!
Я з ним гуляю, навіть сплю,
Щодня люблю з ним забавлятись!
Слайд 6 (Галета В.)
У нас овечка окотилась
І ягнятко народилось.
Ми його назвали Кузя,
Дружбою із ним горджуся.
Вийшов з ним я на сніжок,
Він тремтить, немов листок.
От смішний, адже новий
Кожушок має теплий.
Я до нього притулюся,
Вмить із ним розвеселюся.
Слайд 7 (Овраменко Н.)
Слайд 8. «КИЦЯ-КИЦЮНЯ» Фізкультхвилинка.
Консультації ветеринара
Яку мають назву тварини на дошці? Нам слід пам’ятати, що вони наші друзі, які разом з нами і радіють і сумують. Щоб наші улюбленці були веселими потрібно, щоб вони були здоровими.
А для цього необхідно:
Корові – корівник Слайд 9
Свині – свинарник Слайд 10
Коням – конюшня Слайд 11
Собаці – конура Слайд 12
Музична дидактична гра «Хто як кричить?» - фізкультпауза
Загубились цуценята.
Кличуть маму, кличуть тата, як?
А у киці дітки чемні.
Розмовляють так приємно. Як?
Поросятко кличе друзів.
Щоб погратися на лузі. Як?
А малята наші знають.
Як корівка всіх гукає. Як?
Проблемне завдання «Нагодуємо тварин»
Діти, а коли ще можуть тварини голосно про себе повідомляти? (Коли хочуть їсти)
Раді дітки, раді мами
Треба дитинчат годувати.
А чим?
(Серед поданих малюнків діти обирають чим можуть нагодувати тварин. Залишаться малюнки із солодощами.)
Чому ви їх не віддали тваринам?
Висновок: Солодощі не можна давати тваринам, бо від них у домашніх улюбленців течуть сльози і гнояться очі. Тому зараз у продажі є готова суха їжа, де збалансовані всі поживні речовини для них. (Демонстрація корму)
Обов’язково ставити воду.
Розважальна гра «Хто це заховався?»
Тепер коли вони наїлися, вирішили з нами погратися. (Роздатковий матеріал)
Дизайнерські пропозиції.
Сьогодні ХХІ ст., тому і життя тварин змінилося. У містах з’явилися магазини, де можна придбати одяг для песиків і котиків, навіть для папуг. Лєра з мамою пропонують вашій увазі колекцію одягу для песика.
Гра – медитація «Тварини – барометри»
( діти імітують рухи тварин)
Правила поведінки з тваринами.
Тварини не завжди бувають добрими. Тому слід пам’ятати:
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Домашні улюбленці для нас ( доброта, радість, щастя, турбота, відпочинок)
Малюнок на носі собак і котів є аналогією відбитка пальця людини
Корови і коні можуть спати стоячи.
Собаки не розрізняють кольорів.
Кішки найкраще бачать на відстані від 6 – 8 метрів.
Я не знав, а тепер знаю….
Я не вмів, а тепер навчився….
Я хочу..
Всі ви діти молодці
Гарно працювали
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав
Що урок вже час кінчати
Треба йти відпочивати.
(Гостинці із зображенням домашніх тварин.)