Урок – математика
Клас – 1
Вчитель І категорії – Морозова Ада Борисівна НВК № 41 м. Запоріжжя
Тема. Досліджуємо одиницю вимірювання довжини «дециметр».
Мета. Познайомити учнів з новою одиницею вимірювання довжини дециметром. Вправляти учнів в вимірюванні і кресленні відрізків. Закріплювати обчислювальні навички, знання усної нумерації чисел першого десятка. Розвивати логічне мислення. Виховувати вміння працювати в групах.
Обладнання. Мірки (см, дм), мультфільм «38 папуг», ролик з фізхвилинкою.
Література. Підручник «Математика 1 клас» С. А. Скворцова,
О. В. Оноприєнко.
Хід уроку
І. Постановка навчальної задачі.
-
Назвіть найбільше число першого десятка.
-
Що ви знаєте про число 10?
-
Яке число будемо писати?
(зразок правопису числа 10 на дошці).
-
Скільки одиниць у десятку?
-
Перший доданок 7, другий – 3. Знайдіть суму.
-
Збільшить 6 на 4 одиниці.
-
Запишіть двоцифрове число першого десятка.
-
Зараз Олі 7 років. Яким буде її вік через 3 роки?
-
Що ви можете сказати про відповіді математичного диктанту?
-
Сьогодні на уроці число 10 буде нашим помічником.
-
Перегляд мультфільма «38 папуг»
-
З якою величиною працювали звірі?
-
Як вони виміряли довжину удава? (довжину можна виміряти різними мірками)
-
Чому дорівнювала довжина удава в папугах (в мавпах, в слонах)?
-
Чи змінилась справжня довжина удава?
-
Чи дізнався удав точну довжину свого тіла?
-
Що би ви йому порадили? (скористатися математичними одиницями вимірювання)
-
З якою одиницею вимірювання довжини ви вмієте працювати? (см)
ІІ. Відкриття дітьми нових знань.
(В кожній групі 2 мірки. 1 мірка дорівнює 1см, 2 мірка дорівнює 10см)
-
Виміряйте довжину парти.
-
Перевірка результатів роботи
-
Висновок: легше і швидше вимірювати довжину другою міркою.
-
Як легше рахувати велику кількість предметів одиницями, чи десятками?
10 одиниць – 1 десяток
-
І довжину парти зручніше було вимірювати другою міркою. Скільки в ній сантиметрів?
-
10 см – це нова одиниця вимірювання довжини.
ІІІ. Первинне закріплення
-
Робота в зошиті (креслення відрізків 1 дм, 1 дм 2см)
-
Фізхвилинка
IV. Самостійна робота з перевіркою.
Проповз мураха вже 3 дециметри,
До меда повзти іще 6.
Скільки, подумай, всього дециметрів
Лусунчику треба повзти?
V. Рішення тренувальних вправ.
-
Робота з підручником ( стор.113 № 4,5)
VI. Підсумок уроку.