Тема: Довгі та короткі звуки.
Мета уроку :
Навчальні: дати загальне уявлення про тривалість
музичних звуків, ритм;
Виховні: виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі: розвивати ритмічний слух, увагу, вміння
висловлювати свою думку та почуття
Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького
апарату та фонематичного слуху;
- корекція правильної постави під час
співу;
- корекційний розвиток моторних функцій
і дихання;
Наочні посібники: сніжинок, паровозик з вагонами.
Музичний матеріал : Роберт Шуман «Дід Мороз», пісня «Морозець»,
Т. З. Н. : ноутбук, телевізор.
Хід уроку :
І. Організаційний момент. Музичне вітання .
Добрий день, добрий час!
Вже зима іде до нас.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
цікаво хто нас сьогодні чекає? Отже, відгадайте загадку.
Завірюха, сніг кружляє,
Морозець, ой – ой, щипає.
В річці – крижана вода,
Вже до нас прийшла … (зима).
супроводжує музика, вона створює святковий настрій. А з чим у вас асоціюється зима? (Зі святами, морозом, снігом, сніжинками.)
ІІІ. Слухання музики п’єса Роберта Шумана «Дід Мороз».
- Яким ви уявляєте Діда Мороза: добрим, злим, веселим, щедрим?
- Доберіть слова, які характеризують музику: схвильована, сумна, спокійна, похмура, стрімка, бадьора, рішуча.
- Якими звуками створено музичний «портрет» Діда Мороза: гучними чи тихими, високими чи низькими?
- Позначте піднятою рукою, коли змінюється характер музики.
Фізкультхвилинка «Годинник»
ІV. Вивчення нового матеріалу.
плаття, а її подруги сніжинки – короткі. Заплела зима у свої коси довгі стрічки, а друзі – короткі.
Музичні звуки теж бувають довгі (їх ще називають ТА і позначають І) і короткі (ТІ – ТІ, позначають П).
1.Ритмічні вправи (Зошит, с. ).
Чергування звуків різної тривалості у музиці називаються ритмом.
- А тепер в зошитах сніжинками зобразимо такий ритм Ті-ті-та, та-ті-та
Спочатку проплескаємо цей ритмічний рисунок.
Маленькі сніжинки – це короткі звуки, великі – довгі звуки
Фізкультхвилинка «Змія»
V. Розучування пісні «Морозець».
- А чи знаєте ви з якої пісні цей ритм, який ми зобразили сніжинками?
1.Виконання пісні вчителем.
- Яка це пісня? Чи сподобалась вона вам?
- Як потрібно її виконувати?
2.Вивчення пісні з рухами.
VI. Веселі нотки. Гра з «Лего»
- Візьмемо Лего і розставимо його як звукоряд, від ноти до до ноти ля. До – червоний, ре-оранжевий, мі-жовтий, фа – зелений, соль – голубий, ля – синій.
Вчитель говорить назви нот, діти показують кольорові деталі Лего.
А тепер покажемо деталями з Лего ноти першої фрази пісні «Морозець».
VII. Підсумок уроку.