Клас: 7 – А.
Тема уроку: Емоційне благополуччя. Вплив емоцій на здоров’я.
Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям «емоційне здоров'я». Дати
уявлення про вплив емоцій на здоров'я, культуру вияву почуттів, ознаки
психологічної рівноваги ; вчити розпізнавати відчуття, емоції та почуття,
спроби їх виявлення, аналізувати дії, що впливають на настрій і почуття;
формувати навички самоконтролю емоційного стану; розвивати толерантність,
вміння співпереживати та співчувати; виховувати культуру поведінки,
доброзичливе ставлення до інших людей.
Обладнання: ілюстративний матеріал, аркуші паперу, схеми, ілюстрації
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку:
І. Організаційний момент:
1. Привітання, створення позитивного настрою
2. Налаштування на урок:
Вправа: «Музичний потік».
Мета: налаштувати учнів на урок, плавно підводячи їх до змісту уроку.
Прослухати уривки мелодій («Пливе кача по Тисині», «Україна – це ми» К. Бужинської, «Молитва за Україну» Кристини Загариної….) Питання учням: Які відчуття чи переживання у вас виникали під час прослуховування цих уривків? Які панують емоції у вашій свідомості? (вислухати відповіді учнів)
ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь.
1.Вправа «Знайомство»: «Як би я був тваринкою, то…» (додаткове д/з)
(Слайд 2)
2. Міні – тренінг:
Мета: з’ясувати, що відомо учням про емоції та почуття?
Питання учням: а) яке значення для людини мають емоції?
б) які емоції або почуття роблять людське життя
щасливим, а які – нещасним?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми, мети та завдань уроку (Слайд 1)
1.Слухання та обговорення оповідання В.О.Сухомлинського «Скажи людині: «Доброго дня!»»
- Що можна сказати про емоційний стан хлопчика на початку оповідання?
- Чи вплинула поява нових емоцій на настрій, емоційне благополуччя героїв
оповідання? Як саме?
2.Відчуття, почуття, емоції ( Слайді 3,4,5,6,7,8)
ІV. Оздоровлювальна вправа.
V. Осмислення, узагальнення та систематизація знань.
1. Назвіть емоції цих людей (Слайд 9 )
2. Виберіть зі словника емоційних станів людини ті, які ви найчастіше
відчуваєте в наведених нижче ситуаціях, зробіть висновки (Слайд 10)
( Словник у кожного на парті).
Життєва ситуація |
Емоційний стан |
Висновки |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
тобі гуляти допізна |
|
|
VІ. Підсумок уроку.
VІІ. Коментоване оцінювання роботи класу, окремих учнів.
VІІІ.Домашнє завдання. (Слайд 11)
Обов’язкове: опрацювати матеріал підручника.
Додаткове (за бажанням) :скласти «Рецепт гарного настрою»