Урок "Еволюція образу Хлопчика-Зірки"

Про матеріал

План -конспект відкритого уроку за казкою Оскара Уайльда "хлопчик-Зірка". Твір має має глибокий виховний зміст, тому підібравши різні види роботи, його можна донести до учнів.

Перегляд файлу

 

 

Тема: Оскар Уайльд  «Хлопчик-зірка». Еволюція образу головного героя

Мета: формувати ключові компетентності: Спілкування державною
мовою: сприймати, розуміти інформацію державною мовою; усно й письмово тлумачити поняття, факти, висловлювати думки, почуття, погляди. Уміння вчитися впродовж життя: читати, використовуючи різні види читання: ознайомлювальне, вибіркове, навчальне тощо; постійно поповнювати власний словниковий запас; Соціальна та громадянська компетентності: уникати дискримінації інших під час спілкування; Математична компетентність: виокремлювати головну та другорядну інформацію; Обізнаність та самовираження у сфері культури: дотримуватися норм української літературної мови та мовленнєвого етикету, що є виявом загальної культури людини;

Очікувані результати:  учень вміє переказувати текст казки; висловлює власне ставлення до подій у творі; дає характеристику  персонажам, оцінює їхні вчинки, моральні якості; узагальнює прочитане, роботь висновки.

Обладнання:  презентація до уроку з дидактичними завданнями, відеозапис фрагментів з фільму «Хлопчик-Зірка», ілюстрації до казки, два малюнки зірки, малюнок вази.

 

Тип уроку: формування компетентностей.

 

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ.Актуалізація опорних знань

1.Гра «Малюнки-асоціації» (слайди 2-4)

(За допомогою презентації   демонструються по черзі малюнки, діти повинні пов'язати їх з казкою)

Картинки по запросу жаба  Похожее изображениеПохожее изображениеКартинки по запросу дерева Картинки по запросу зірка Картинки по запросу монети

 

 

 

 

 

 

 

2.Літературний диктант «Так» чи «Ні» (5 слайд)

  1. Коли Дроворуби йшли додому через ліс, їх обступили звірі, вимагали теплий одяг для себе (Ні)
  2. Дроворуби знайшли загорнуту в золотий плащ дитину (Так)
  3. Дружина Дроворуба дуже зраділа дитині, бо в них не було своїх (Ні)
  4. Красивий Хлопчик-зірка ріс гордим, жорстоким, егоїстичним (Так)
  5. Хлопчик-зірка запропонував прогнати брудну жебрачку із села (Так)
  6. Коли Хлопчик-зірка став потворним, друзі його підтримали й пообіцяли допомогти розшукати матір (Ні)
  7. Хлопчика-зірку викупив злий Чаклун (Так)
  8. Усі звірі, бачачи, що Хлопчик-зірка став добрим і дуже страждає,почали шукати для нього монети (Ні)
  9. Хлопчик-зірка став справедливим володарем усього міста над річкою (Так)

ІІІ.Перевірка домашнього завдання.

1.Учні демонструють свої ілюстрації до казки.

ІV.Мотивація навчальної діяльності.

V.Повідомлення теми, мети уроку.

VІ.Вступні вправи.

1.Словникова робота (6 слайд)

Еволюція – це розвиток, який тісно пов'язаний із поступовим рухом вперед до кращого. (діти записують у зошити)

2.Робота над характеристикою образу Хлопчика-зірки.

 -Діти, коли ми вперше знайомимось з хлопчиком –зіркою?

-Яким він стає, коли дорослішає?

-Зачитайте його опис?

-А чи такі гарні вчинки робить хлопчик?

-Назвіть ці вчинки? Як ви їх оцінюєте?

-А який найгірший вчинок зробив хлопчик? (образив матір)

3.Перегляд відео фрагмента «Хлопчик –Зірка на початку твору»

4.Обговорення.

V.Пробні та тренувальні вправи.

1.Інсценізація уривку з казки «Діалог матері і хлопчика-Зірки»

2.Обговорення інсценізації.

3.Проблемні запитання.

-Чи усвідомив Хлопчик –  Зірка, за що його покарано?

(Так. «…я відмовився від рідної матері і прогнав її геть, я посоромився її і вчинив жорстоко з нею».)  

  •                 Чи мало тепер для нього значення втрата вроди?

(Ні, він зрозумів, що нещастя є йому покаранням, і цей Хрест потрібно нести самому. Тому він відмовляється від підтримки наймолодшої доньки Лісоруба. Він повинен сам заслужити прощення у своєї матері. )

4.Поетична хвилинка

Вірш „ Яке найкраще слово в світі “
Яке найкраще слово в світі?
Раз мудрий хтось спитав в людей.
„ Здоров’я , “– відповів недужий.
„ Ні, молодість, “– сказав старий.
„ Найкраще – хліб, “– жебрак говорить.
„ Перемога “– відповів солдат.
„ Найкраще воля, “– раб промовив.
„ Ні – правда!“– вигукнув мудрець.
Аж тут озвався несміливо
Сирітка, ще малий хлопчак:
„ Найкраще в світі слово – мама!“
І всі сказали: „ Мама?! Так!!!“

3.Перевірка випереджувального завдання.

(діти вдома письмово давали відповідь на запитання «За що ми любимо своїх батьків»)

5.Метод «Гронування»

- тож давайте підсумуємо, яким  був хлопчик-зірка на початку твору? (на дошці малюнок зірки, учні записують риси характеру)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.Спостереження над змінами в образі Хлопчика-Зірки.

-Який перший вчинок показує, що Хлопчик-Зірка почав змінюватися?

-які ще гарні вчинки він почав робити?

-Чи знайшов свою матір?

-Яким він був королем?

7.Перегляд відео фрагменту казки «Хлопчик-Зірка в кінці твору»

8.Метод «Гронування»

(на дошці малюнок ще однієї зірки, діти пишуть риси характеру хлопчика після його зміни)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-давайте порівняємо риси характеру на початку казки і в кінці, вони однакові чи різні?

- То відбулася еволюція з образом хлопчика чи ні?

VІ.Творчі вправи.

1.Прийом «Зоряний букет для мами»

(учні на зірках пишуть гарні слова для матусь і прикріплюють на дошку, де малюнок вази)

VІІ.Рефлексія.

1.Вправа «Займи позицію»

-діти, вийдіть до дошки і станьте біля тієї зірки з рисами характеру Хлопчика, які вам подобаються більше і ви б хотіли бути такою людиною. Поясніть свій вибір.

VІІІ.Домашнє завдання.

-повторити тему «Усна народна творчість», підготуватися до контрольної роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
9 квітня 2019
Переглядів
1937
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку