Урок «Фізична складова здоров'я»

Про матеріал
систематизувати й узагальнити вивчений матеріал з розділу «Фізична складова здоров'я»; розвивати здатність учнів застосовувати здоров'язбережувальні компетенції в умовах конкретної життєвої або навчальної ситуації; виховувати бажання дбати про своє здоров'я;
Перегляд файлу

Тема. Узагальнення і систематизація знань учнів з теми  «Фізична складова здоров'я».

Мета:

  • формування предметних компетентностей: систематизувати й узагальнити вивчений матеріал з розділу «Фізична складова здоров'я»; розвивати здатність учнів застосовувати здоров'язбережувальні компетенції в умовах конкретної життєвої або навчальної ситуації; виховувати бажання дбати про своє здоров'я;
  • формування ключових компетентностей:

 уміння вчитися: навчати школярів організовувати свою навчальну діяльність, самостійно виконувати завдання, продумуючи послідов –

ність їхнього виконання;

інформаційної: навчати учнів знаходити необхідні знання, доводити та спростовувати судження;

здоров'язбережувальної: розвивати в учнів мотивацію дбайливого ставлення до власного здоров'я, удосконалювати фізичні його чинники;

соціальної: сприяти підвищенню ефективності та актуалізації навчальної діяльності школярів.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок

Форма уроку: урок - тренінг

Обладнання: малюнок «Планета Здоров'я»; картки із назвами вітамінів;

торбинка із продуктами; аркуші формату А- 4 для роботи в групах.

 

Хід уроку

I. Вступна частина.

  1. Організаційний момент.

- Вітаю вас на нашому занятті – тренінгу, тема якого «Фізична складова здоров'я».

  Віршоване привітання

В цьому класі друзі всі: (три хлопки)

Я і ти, і ми, і ви. (три хлопки)

Добрий день, тому, хто зліва. (поворот наліво)

Добрий день, тому, хто справа. (поворот направо)

Ми – одна сім'я. (розвести руки в сторони)

 

В цьому класі друзі всі: (три клацання пальцями)

Я і ти, і ми, і ви. (три клацання пальцями)

Не лякайсь, того, хто зліва. (торкнутися плеча сусіда зліва)

Не лякайсь, того, хто справа. (торкнутися плеча сусіда справа)

Ми – одна сім'я. (розвести руки в сторони)

 

В цьому класі друзі всі: (три плескання по грудях)

Я і ти, і ми, і ви. (три плескання по колінах)

Пожалій того, хто зліва. (погладити по голові сусіда)

Пожалій того, хто справа. (погладити по голові сусіда)

Ми – одна сім'я. (розвести руки в сторони)

 

В цьому класі друзі всі: (три притопи)

Я і ти, і ми, і ви. (три притопи)

Посміхнись, тому, хто зліва. (посміхнутися сусідові зліва)

Посміхнись, тому, хто справа. (посміхнутися сусідові справа)

Ми – одна сім'я. (розвести руки в сторони)

 

В цьому класі друзі всі: (три хлопки)

Я і ти, і ми, і ви. (три хлопки)

Любі гості, вчителі, (повернутись до гостей уроку, вчителів)

Вас вітаєм щиро всі.

Ми – одна сім'я.

 

 2. Вправа  «Очікування».

- Діти, я дуже рада бачити усіх вас красивими, бадьорими та здоровими.

Сьогодні у нас незвичайний урок.  Ми з вами  помандруємо по «Планеті Здоров'я» і згадаємо все, що стосується здорового способу життя.

І почнемо із першої вправи «Очікування».

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

(Учні на сердечках, пишуть ім'я і записують свої очікування).

3. Повторення правил тренінгу.

- Діти, для чого в нашому житті існують різні правила? (Правила потрібні для того, щоб кожен учасник: міг відкрито висловлюватися й виражати свої почуття та погляди.)

- Тому, перш , ніж  розпочати нашу роботу, я пропоную згадати правила тренінгу.

  • Слухати тренера.
  • Бути активним.
  • Не відсиджуватись.
  • Цінувати час (говорити коротко).
  • Поважати думку інших.
  • Не перебивати доповідача.
  • Правило «піднятої руки».
  • Правило добровільної активності.

II. Основна частина.

- Наша планета зовсім порожня, а щоб вона стала дійсно «Планетою Здоров'я», ми повинні її заповнити.

(Всі подальші завдання кріпляться навколо планети).

 

1. Вправа «Мозковий штурм»(повторення вивченого матеріалу).

-  Діти, давайте, ще раз пригадаємо, як називається розділ, який ми вивчили?  (Фізична складова здоров'я).

- Отже, починаємо нашу роботу з вправи «Мозковий штурм».

  • Збалансоване харчування – це… (коли організм отримує всі необхідні для нього речовини: білкти, жири, вуглеводи, вітаміни й мінеральні речовини).
  • Вітаміни нам потрібні, щоб…  (жити, рости й розвиватися).
  • Загартовування сприяє… (збереженню і зміцненню здоров'я).
  • Зір і слух слід берегти, тому що…(вони найважливіші помічники у сприйманні довкілля).
  • Зуби будуть здоровими, якщо… (дотримуватися правил гігієни порожнини рота).
  • Загартовуватися можна за допомогою… (сонця, повітря й води).

2. Робота в групах. Вправа «Кошик здоров'я».

    (Поділ на групи).

- Діти,коли у людини бадьорий настрій, хороший зір, гарна шкіра, блискуче волосся, міцні зуби?  (Коли людина вживає різноманітну їжу,щоб збагатити свій організм вітамінами, необхідними для нормального зростання і розвитку нашого організму).

- Ваше завдання,наповнити кошики продуктами, в яких містяться вітаміни А, В, С. (Створити колаж). Коротко розкажіть, як цей вітамін впливає на організм людини.

1-ша група. Наповніть кошик продуктами, в яких міститься вітамін А.

2-га група. Наповніть кошик продуктами, в яких міститься вітамін В.

3-тя група. Наповніть кошик продуктами, в яких міститься вітамін С.

Вітамін А знаходиться у різних продуктах рослинного і тваринного походження.  Якщо ви хочете вирости, мати гарну шкіру, волосся та добрий зір, то вживайте масло,молоко, яйця, печінку, моркву, помідори, червоний перець, цибулю, петрушку, кроп, гарбуз,абрикоси,яблука,кавуни, дині.

Продукт  - чемпіон : морква.

Вітамін В теж знаходиться у продуктах рослинного і тваринного походження. Якщо ви хочете зростати сильними, добре вчитися, мати гарну пам'ять, добрий апетит, то вживайте  хліб, м'ясо, сир, молоко, рибу, яйця, горох, квасолю, картоплю, помідори,буряки, редис, банани.

Продукт – чемпіон: солодкий перець.

Вітамін С містяться в продуктах рослинного походження. Якщо ви хочете швидко рости, мати гарну статуру та міцні зуби, то споживайте побільше  цибулі, винограду, лимони, малину, шипшину, перець, чорну смородину,  петрушку, кучеряву капусту, цибулю, часник, цитрусові.

Продукт – чемпіон: ківі.

3. Гра «Завжди, інколи,ніколи».

На столі стоїть кошик. У ньому – цукерка,йогурт, лимон, яблуко, квасоля в банці, плавлений сирок, хліб, картопля, капуста, апельсин, булочка, цвітна капуста, цибуля, банан, морква, горіхи, чіпси. Учитель бере з кошика певний предмет, а учні за допомогою жестів закінчують речення: «Ці продукти можна їсти …» (завжди – великий палець правої руки вгору,іноді – великий палець убік, ніколи – вниз).

4. Робота в групах. Вправа «Правила загартовування».

- Діти, щоб бути витривалими, мати міцне здоровя, не боятися застуди і хвороб, треба загартовуватись. Пригадайте, які природні чинники використовують для зміцнення здоров'я?

1-ша група –  правила загартовування сонцем.

2-га група  – правила загартовування повітрям.

3-тя група – правила загартовування водою.

  • Приймати сонячні ванни з метою загартовування.
  • Щоденні прогулянки на свіжому повітрі в будь – яку погоду.
  • Комплексно приймати різні водні процедури: обтирання, обливання, душ, купання.
  • У теплу погоду кватирка має бути постійно відчинена.
  • Обтиратися  мокрим рушником рекомендується 12 хв..
  • Засмагати на сонці  не більше 10 хвилин.
  • Носити одяг, що відповідає погоднім умовам.
  • Обливатися спочатку теплою водою, потім- водою кімнатної температури, нарешті – прохолодною.
  • Кращий час для прийняття повітряних ванн – ранкові години.
  • Більш інтенсивним загартовуванням водою є душ.
  • Найкраще засмагати до 11-ї години ранку й після 17-ї години дня.
  • Сонячні ванни приймати обережно, щоб не викликати опіки, або сонячний удар.
  • Купатися у водоймах  під наглядом батьків.
  • Захищати голову від сонячних променів.
  • Спати у добре провітреній кімнаті.
  • Сонячні ванни рекомендується приймати через 1,5 години після їжі.
  • Плавати в басейні.
  •  Якомога більше грати в рухливі та спортивні ігри, ходити пішки.
  • Не перегріватися.

Звітування груп.

5. Руханка (виконати рухливі вправи).

    Руханка «Будемо!», «Не будемо!».

- Я називаю дію. Якщо вона корисно впливає на гармонійний розвиток людини, то ви підстрибуєте, піднімаєте руки вгору і говорите «Будемо!», якщо шкідливо – присідаєте, опускаєте руки і говорите «Не будемо!».

  • Турбуватися про домашніх тварин.
  • Ввічливо розмовляти з людьми.
  • Дивитися страшні фільми на ніч.
  • Чистити зуби.
  • Наїдатися на ніч.
  • Їсти чіпси і сухарики.
  • Читати книжки.
  • Насміхатися над людьми.
  • Дотримуватися режиму дня.
  • Брати до рота та гризти ручки. Олівці, монети.
  • Вітатися при зустрічі.
  • Сидіти довго за комп'ютером.
  • Допомагати слабшим, маленьким та хворим.

6. Робота в групах.

Вправа «Поради для збереження гарного слуху, гострого зору, міцних та здорових зубів».

1-ша група –  правила, які допоможуть зберегти гарний слух.

2-га група  – правила , які допоможуть зберегти гострий зір.

3-тя група – правила, які допоможуть зберегти зуби міцними та здоровими.

Звітування груп.

III.Заключна частина.

1.  Вправа «Скринька».

- У вас партах лежать стрічки з написами, візьміть їх, та прочитайте.  На стрічках написані правила, які сприяють вашому фізичному розвитку Але серед них є й такі, що шкодять. Визначте, куди ви їх покладете - у «скриньку» чи в «смітник».

(Діти читають і кріплять на дошку, або викидають в смітник).

  • Вітаміни зміцнюють імунітет.
  • Класну кімнату слід провітрювати перед початком занять і на кожній перерві.
  • Діти, які загартовуються, рідше хворіють.
  • Гарячу їжу запивай холодною водою.
  • Виконуй гімнастику для очей під час уроків, удома.
  • Намагайся дивитися телевізор на близькій відстані від екрану.
  • Дотримуйся режиму дня.
  • Для слуху корисний сильний шум і гучна музика.
  • Щоб мати здорові зуби,ясна, потрібно дотримуватися правил гігієни порожнини рота.
  • Для зубів корисно їсти багато солодкого, розкушувати горіхи, кісточки від ягід.
  • Їжа людині потрібна, щоб рости, розвиватися, поновлювати витрачену енергію.
  • Для повноцінного розвитку людина повинна вживати білки, жири, вуглеводи, вітаміни і мінеральні речовини.
  • Щоб зростати міцними, здоровими і енергійними, треба займатися фізкультурою і спортом, виконувати фізичну роботу, ходити пішки.
  • Корисно їсти макарони та смажену їжу.
  • Корисно на ніч вживати чай, каву, какао, бо вони збуджують нервову систему.
  • Воду пити необов'язково.
  • Загартовування сприяє збереженню і зміцненню здоров'я.
  • Органи чуття потрібно берегти, бо вони найважливіші помічники у сприйманні довкілля.
  • Їсти треба в один і той же час. Приблизно 3 – 5 разів.
  • Уроки фізкультуро тільки втомлюють.
  •  Перегляд змагань із плавання зміцнює здоров'я.
  •  Діти, які загартовуються рідше хворіють.
  •  Займаючись фізкультурою, зміцнюють здоров'я.
  •  Цукерки, морозиво, солодку воду краще замінити на овочі та фрукти.

2.Вправа «Очікування».

- Діти, якщо ваші очікування здійснилися, подаруйте тепло ваших сердець «Планаті Здоров'я». Нехай це тепло завжди її зігріває, а планета наповнює Вас здоров'ям.

(Учні прикріплюють свої сердечка на плакат «Планета Здоров'я»).

3.Вправа « Не хочу хвалитися, але я…».

- На закінчення уроку пропоную виконати вправу «Не хочу хвалитися, але я…»

- Не хочу хвалитися , але я…(багато дізнався(лася) про збалансоване харчування, добре вивчив(ла) принципи загартування; знаю про профілактику порушень зору, опорно-рухового апарату; уміло чергую навчання і відпочинок; знаю як стежити за гігієною порожнини рота та гігієною оселі; дотримуюся безпеки життєдіяльності тощо).

4. Вправа «Прощання».

  Запамятайте, любі діти:

  Здоров'я бережіть доки малі

  І мудрими ідіть по цій Землі.

  Хай кожен з вас запамятає

  Що без здоров'я щастя не буває.

  А є здоров'я – буде все, як треба.

  Сміятиметься сонечко із неба.

  І дітям світ простелиться під ноги,

  Щоб з радістю пройти усі дороги.

 

docx
Додано
15 березня 2020
Переглядів
592
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку