Урок фізичного виховання "Комплекс вправ ранкової гімнастики. Футбол, основні елементи техніки гри (передачі, ведення, зупинки м’яча). "

Про матеріал
Тема: Комплекс вправ ранкової гімнастики. Футбол, основні елементи техніки гри (передачі, ведення, зупинки м’яча). Розвиток фізичних якостей за допомогою ігор. Мета: оволодіння навичками ведення м’яча внутрішньою та зовнішньою частиною стопи, ударів по воротах підйомом стопи, по м’ячу, що котиться, зупинки м’яча підошвою; сприяти зміцненню здоров’я учнів, розвитку основних фізичних якостей засобами фізичних вправ, ігор та естафет. Завдання: 1. Навчити виконувати передачу м’яча внутрішньою, зовнішньою стороною стопи, носком. 2.Навчити виконувати ведення м’яча зовнішньою та внутрішньою частинами стопи. 3. Навчити техніці зупинки м’яча підошвою з подальшою передачею м’яча внутрішньою частиною стопи. 4. Сприяти вихованню морально-вольових якостей: сили волі, витримки, самовладання, дисциплінованості, сміливості, взаємовиручки, дружби. 5. Сприяти комплексному розвиткові фізичних якостей засобами фізичних вправ, ігор та естафет.
Перегляд файлу

 Тема: Комплекс вправ ранкової гімнастики. Футбол, основні елементи техніки гри (передачі, ведення, зупинки м’яча). Розвиток фізичних якостей за допомогою ігор.

Мета: оволодіння навичками ведення м’яча внутрішньою та зовнішньою частиною стопи, ударів по воротах підйомом стопи, по м’ячу, що котиться, зупинки м’яча підошвою; сприяти зміцненню здоров’я учнів, розвитку основних фізичних якостей засобами фізичних вправ, ігор та естафет.

Завдання:

1. Навчити виконувати  передачу м’яча внутрішньою, зовнішньою стороною стопи, носком.

2.Навчити  виконувати ведення м’яча зовнішньою та внутрішньою частинами стопи.

3. Навчити техніці зупинки м’яча підошвою з подальшою передачею м’яча внутрішньою частиною стопи.

4. Сприяти вихованню морально-вольових якостей: сили волі, витримки, самовладання, дисциплінованості, сміливості, взаємовиручки, дружби.

5. Сприяти комплексному розвиткові фізичних якостей засобами фізичних вправ, ігор та естафет.

6. Сприяти зміцненню здоров’я учнів.

Тип уроку: комбінований.

Місце проведення: спортивний зал.

Інвентар: свисток, футбольні м’ячі, фішки.

План

Хід уроку

Дозув

ання

Організаційно- методичні вказівки

П

І

Д

Г

О

Т

О

В

Ч

А

 

Ч

А

С

Т

И

Н

А

(15хв)

I. Шикування, привітання, оголошення завдань уроку.

- Клас , в одну шеренгу шикуйсь!

- Рівняйсь! Струнко!

- Добрий день! Сьогодні урок проведу з вами я. Звати мене Мар’яна Михайлівна.  На сьогоднішньому уроці ми з вами виконаємо ЗРВ, а також пограємо в рухливі ігри.

II. Організовуючі вправи.

- Клас, ліворуч! Раз, два.

- Праворуч! Раз, два.

-  Кругом! Раз, два.

-  Ліворуч! Раз, два.

-  Кругом! Раз, два.

-  Праворуч! Раз, два.

III. Різновиди ходьби та бігу.

-  Клас за направляючим в обхід по залу  кроком, руш!

- Руки на пояс, на носочках, руш!

- Закінчили!

- Звичайна ходьба .

- Руки за голову, на п'ятках, руш!

- Закінчили!

- Звичайна ходьба.

- Руки в сторону, на зовнішній стороні стопи, руш!

- Закінчили!

- Звичайна ходьба.

- Руки на пояс, на внутрішній стороні стопи, руш!

- Закінчили!

- Звичайна ходьба.

- Руки на пояс, напів присід, руш!

- Закінчили!

- Звичайна ходьба.

-Група, на місті, стій! Раз, два.

- Присіли, руки на коліна, повним присідом, руш!

- Закінчили!

- Звичайна ходьба.

- Біг на носках, руш!

- Руки на пояс, з високим підніманням колін,  руш!

-  Закінчили!

-  Біг на носках

- Руки на пояс, прямі ноги вперед,  руш!

- Закінчили!

- Біг на носках.

- Руки на пояс, приставним кроком лівим боком, руш!

- Приставним кроком правим боком, руш!

- Приставним кроком 2 правим, 2 лівим боком,  руш!

- Закінчили!

- Звичайна ходьба.

- Руки вгору – вдих, руки вниз – видих.

- Направляючий на місці! Раз-раз, раз, два, три.

- На місці стій! раз, два.

- Ліворуч! Раз, два.

IV. Перешикування для ЗРВ на місці

- Група, на перший-другий, розрахуйсь!

- Перші номери стоять на місці, другі три кроки вперед.

- Кроком руш! 1, 2, 3.

- На витягнуті руки в ліву сторону, розімкнись!

V. ЗРВ на місці.  Комплекс вправ ранкової гімнастики

1.ВП – ноги на шерені плеч , руки на пояс.

Нахили шиї

 1, 2 – вперед

 3, 4 – назад.

- Вправу показую.

- Вправу за мною починай!

2. ВП – ноги нарізно,  руки на пояс. Кругові оберти головою :

1, 2, 3, 4 – в ліву сторону,

5, 6, 7, 8- в праву сторону.

- Вправу показую.

- Вправу за мною, починай!

3. ВП – ноги на ширині плеч, ліву руку підняли вверх, а права внизу, кисть зжата кулачок.

 1, 2 – закидаємо ліву руку назад.

 3, 4 – зміна положення рук.

- Вправу показую.

- Вправу за мною, починай!

4.ВП – ноги нарізно, руки перед груддю зігнуті в ліктях.

 1,2 – відводимо зігнуті руки в ліктях назад.

 3, 4 – вирівнюємо руки і також відводимо назад.

- Вправу показую.

- Вправу за  мною, починай!

5.ВП – ноги нарізно, руки на пояс, нахили тулуба .

 1 - до лівої ноги.

 2 - посередині ніг.

 3 - до правої ноги.

 4 - ВП.

- Вправу показую.

- Вправу за мною, починай!

6.ВП – ноги на ширині плеч, руки прямі перед собою

 1 - ліву пряму ногу витягуємо до правої руки.

 2 - ВП.

 3 - праву пряму ногу витягуємо до лівої руки.

 4 - ВП.

- Вправу показую.

- Вправу за мною, починай!

7.ВП – присідання.

 1 - руки прямі підіймаємо вверх.

 2 – перед собою.

 3 – присіли.

 4 – ВП.

- Вправу показую.

- Вправу за мною, починай!

8.ВП – ноги нарізно, руки на пояс, стрибки.

 1, 2 – на лівій нозі.

 3, 4 – на правій нозі.

 5, 6, 7, 8 – на обох ногах.

- Вправу показую.

- Вправу за мною, починай!

9. ВП – ноги нарізно, руки на пояс,

 1 – ліва нога вперед, права назад.

 2 – зміна положення ніг.

 3 – ноги на ширині плеч.

 4 – ВП.                                                                  

- Вправу показую.

- Вправу за мною, починай!

- Другі номера, кругом!

- В одну шеренгу кроком, руш!

 

 

30с.

 

 

 

 

 

 

30с.

 

 

 

 

 

 

 6хв.

 

 

10с

 

 

10с

 

 

 10с

 

 

 

10с

 

 

 

10с

 

 

 

10с

 

 

 

 

10с

 

 

 

10с

 

 

 

10с

 

 

 

10с

 

 

 

10с

 

 

10с

 

30с

 

 

 

 

30с

 

4хв

 

4р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 р

 

 

 

 

 

 

8 р

Мобілізувати увагу учнів, спрямувати її на розв'язання завдань уроку.

 

 

 

 

 Фронтальний

спосіб

 

 

 

 

                                      З п’ятки на носок

 

 

                    Спинки рівні

 

 

Тулуб рівний

 

 

 

Ноги прямі

 

 

 

 

Спинки рівні,

 

 

 

Спинки рівні

 

 

 

 

Спинки рівні

 

 

Біжимо один за одним

 

 

 

Ноги в колінах не згинаємо

 

 

Ноги б’ються одна об одну

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Темп повільний

 

 

 

 

 

 

Темп повільний

 

 

 

 

 

Рука пряма

 

 

 

 

 

 

Руки на рівні плечей

 

 

 

 

 

 

Ноги в колінах не згинати

 

 

 

 

 

 

Ноги прямі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Техніка виконання

 

 

 

 

 

Техніка виконання

 

 

 

 

 

Техніка виконання

 

 

 

О

С

Н

О

В

Н

А

 

Ч

А

С

Т

И

Н

А

(20хв)

VI. Перешикування для проведення вправ з елементами футболу.

VІI.

а) Передача м’яча внутрішньою стороною стопи, зупинка підошвою

б) Передача м’яча носком, зупинка підошвою

 

в) Ведення м’яча внутрішньою стороною стопи.

 

г) Ведення м’яча  з передачею партнером.

 

VІIІ. Ігри з елементами футболу

1.«Обведення перешкод»

 Гравці, розбившись на дві команди, стоять за лінією паралельно один до одного. Попереду стоять 6 − 8 булав на відстані 1 − 2 м одна від одної. За сигналом викладача, гравці, що направляють, ведуть м'яч, обводячи кожну булаву, до протилежної лінії і повертаються назад. М'яч передається наступному гравцеві, який виконує те ж завдання, а сам стає останнім в колоні. Виграє команда, яка першою закінчить вправу.

2.«Ловець і перехоплювач»

 Гравці розташовуються по колу, у ніг одного з них м'яч. У центрі кола два гравці: ловець і перехоплювач. Ті, хто стоїть по колу перехоплювач міняються ролями. Гра триває до тих пір, поки всі гравці не побувають в ролі перехоплювача.

1 хв.

 

 

3хв.

 

 

3хв.

 

 

3хв.

 

3хв.

 

 

 

7хв.

3хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4хв.

Перешикування в дві колони.

 

Звертаю увагу на техніку виконання. Звертаю увагу на техніку виконання.

Звертаю увагу на техніку виконання.

 

 

Звертаю увагу на те, щоб учні не порушували правил.

 

 

 

 

 

 

 

 

Звертаємо увагу на дисципліну та на дотримання правил гри.

 

З

А

К

Л

Ю

Ч

Н

А

 

Ч

А

С

Т

И

Н

А

(5хв)

IХ. Шикування в одну шеренгу.

- В одну шеренгу шикуйсь!

Х. Вправи на відновлення дихання

ХІ. Підсумок уроку.

  • Учні, що ми робили на

сьогоднішньому уроці?

- В які ігри грали?

- Ви були молодці, активно попрацювали.

- Клас, рівняйсь! Струнко!

- На цьому наш урок завершується. До побачення.

30с

 

 

  4хв

 

 

 

30с

Фронтальний спосіб

 

 

 

 

 

Фронтальний спосіб

 

docx
Додано
8 лютого 2022
Переглядів
937
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку