Мета уроку: виховувати в учнів потребу у систематичних заняттях
фізичною культурою і свідоме ставлення до власного здоров'я; сприяти
гармонійному фізичному розвитку, оволодінню життєво необхідними руховими
діями і навичками; розвивати необхідні морально-вольові якості.
Завдання уроку:
- розвивати спритність та інші рухові якості в естафетах;
- тренувати силу,спритність, гнучкість, швидкість під час виконання
фізичних вправ.
Урок фізкультури в 5 класі
Тема: Рухливі ігри
Мета уроку: виховувати в учнів потребу у систематичних заняттях фізичною культурою і свідоме ставлення до власного здоров’я; сприяти гармонійному фізичному розвитку, оволодінню життєво необхідними руховими діями і навичками; розвивати необхідні морально-вольові якості.
Завдання уроку:
Інвентар: гімнастичні лави, волейбольні м’ячі, математичні приклади, маркери, обручі, пазли, картки із словами, кеглі, ракетки для бадмінтону, тенісні м’ячі,футбольні м’ячі.
Місце проведення : спортзал
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
1 |
2 |
3 |
Підготовча частина ( 16хв. ) |
||
1.Організаційна частина Учитель: « Сьогодні на уроці ми з вами будемо не тільки займатися фізичними вправами,щоб стати сильними,спритними, гнучкими, но також повторимо де який матеріал з математики, читання, природознавства та музики. Подивимось з інших предметів ви такі ж спритні, як і на фізичній культурі.»Перевірка ЧСС 2. Мозковий штурм. Назвіть зимові види спорту Назвіть ігрові види спорту Назвіть командні види спорту Назвіть одиночні види спорту |
2 хв.
2 хв. |
Учні стоять в шеренгу напроти вчителя |
3.Стройові вправи - Шикування. - Повороти на місці. - Різновиди ходьби:
- Різновиди бігу:
|
4 хв. |
Зберігати середній темп |
4.Загальнорозвивальні вправи на місці за станціями: - стрибки через скакалку; - кидок волейбольного м’яча в кільце; - присідання з мішечком піску на голові; - вправи з гантелями |
8 хв. |
|
Основна частина ( 26 хв. ) |
||
Естафета 1. « Математична » Перший у колоні за сигналом веде м’яч до стенду, на якому прикріплений папір із прикладами і лежить маркер. Учасник розв’язує перший приклад і повертається до команди, ведучи м’яч. Передає естафету наступному гравцеві. |
5 хв. |
Після розминки поділити клас на дві рівні команди на розсуд вчителя. Два учні, які показали найкращі результати, призначаються капітанами. За перемогу в естафеті команда отримує бал. За невірно розв’язаний приклад штраф 0,5 бала |
Естафета 2. « Читацька » Перший у колоні за сигналом повзе за допомогою рук по лавочці, пролазить під двома обручами, що лежать на підлозі, підбігає до стенду, що натягнута у кінці залу і відв’язує один згорток, на якому написано слово. З ним він бігом повертається до команди, а наступний гравець повторює всі дії попереднього. Зібравши всі слова, команда складає прислів’я. Команда, яка зробить це швидко і правильно – виграє. |
7 хв. |
Прислів’я:
|
Естафета 3. « Природознавська » Це конкурс капітанів. Капітани по черзі присідають, а присівши, називають будь яку тварину. Капітан, який перший помилився, або двічі назвав одну і ту саму тварину, або взагалі не назвав жодної – програв. |
4 хв. |
|
Естафета 4. «Склади мозаїку» Перший у колоні за сигналом веде футбольний м’яч до стенду, на який йому потрібно прикріпити свою частину мозаїки, що лежить поряд зі стендом. |
5 хв. |
|
Естафета 5. « Спортивна » Перший учасник із ракеткою для бадмінтону ( на ній тенісний м’яч ) за сигналом переступає через лавочку, йде в кінець залу, обминаючи три кеглі. Повертаючись назад, усе повторює, передає ракетку наступному гравцеві. Виграє команда, яка швидше закінчить естафету. |
5 хв. |
За кожне падіння тенісного м’ячика штраф 0,5 бала.
У змаганнях перемагає команда, яка набрала найбільше балів. |
Заключна частина ( 3 хв. ) |
||
Вправи на відновлення,ходьба по колу. Перевірка ЧСС. Підбиття підсумків уроку |
|
|
Команда 1
560 – 10 =
16 – 4 =
46+6 =
810=
70-16 =
100-100 =
175-75 =
Команда 2
560 – 10 =
16 – 4 =
46+6 =
810=
70-16 =
100-100 =
175-75 =
29х100 =
2800:7 =
688000:2 =
900х3 =
500х40 =
17000:1000 =
550х2 =
Свій край – як рай, а чужа країна – як домовина.
Зимове сонце, як мачуха: світить та не гріє.
Живе, як горох при дорозі: хто не йде, той скубне.
Гарний, як спить, та ще й лицем до стіни лежить.