Урок "Функція та її графік "

Про матеріал
Розробка уроку з теми "Функція та її графік" допоможе вчителям математики при підготовці до уроку.
Перегляд файлу

Тема уроку: Функція та її графік 

Мета:

  • повторити, систематизувати  знання учнів з теми «Функція»; продовжити роботу із засвоєння вмінь читати та будувати графіки функції.;
  • розвивати логічне мислення, кмітливість;
  • виховувати самостійність, почуття відповідальності, упевненість у собі та своїх силах.

Тип уроку: урок удосконалення знань, умінь і навичок.

Обладнання: дошка, картки з завданнями.

Основні етапи уроку

Етап

Кількість хвилин

1. Організаційний

5

2. Повідомлення теми  і мети

3

2. Актуалізація опорних знань

5

3. Закріплення знань учнів.

Відпрацювання навичок

20

4. Підсумки уроку

9

 

5. Домашне завдання

3

 

 

 

Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

Треба дружно привітатись.

Добрий день!

Дружно, голосно сказати.

Добрий день!

Вправо, вліво подивіться,

Один одному всміхніться.

І тихесенько сідайте

Для того щоб пригадати яку тему ми вивчали на минулих уроках я вам зараз зачитаю вірша

Як було за Декартових часів?

аргумент один тинявся по осі –

беззмістовно, нецікаво, в бідності,

бо не мав нікого в відповідності.

поруч ниділа така ж величина,

як і він: та то була вона –

та, що здатна дивні дива плодити;

лише би з аргументом їх узгодити.

їх Декарт уміло об’єднав,

щоб не лишалась функція одна;

щоб вона й зробилася залежною

та наповнилася здатністю належною,

і зросли можливості обох стократ,

і поставили їх вчені в перший ряд,

і прийшли до них повага й гідність

ось що значить – добра відповідність.

Скажіть про що йшла мова?

  1. Мотивація навчання

З математикою ми постійно стикаємося у повсякденному житті. Колись в Америці було обіцяно велику премію тому, хто напише книжку під назвою „Як людина може прожити без математики”. Бажаючих одержати премію знайшлося чимало та написати таку книжку ніхто не зміг. Нині освічена людина – це людина, яка знає математику.

Девіз: Математику не можна вивчати, спостерігаючи, як це робить сусід

Пам’ятка для учнів:

  • Міркуй і дій наполегливо!
  • Систематизуй, спираючись на власний досвід
  • Вияви приховані здібності
  • Спробуй самостійно узагальнити пізнане

 

3. Повідомлення теми і мети уроку.

 Запишіть будь ласка число і тему уроку

  1. Актуалізація опорних знань. Мозковий штурм.

Хай живе теорія, без теорії немає практики.

- координатна площина

- скільки точок із координатами (-2; 3) можна зобразити на коор­динатній площині

- область визначення функції

- область значення функції

- графік функції

- знайти область визначення функцій

y=3x+4;  y=1/(7+x); y=28x/(x-2)(х-9); у=4х32+2х+1

  1. Закріплення знань учнів. Відпрацювання навичок

Виконання письмових вправ

1.   Побудуйте графік функції, яку задано формулою:

а) у = x2 + 2x, -2  x  2;

 

б)

 Графік функції - урок 2 - АЛГЕБРА - Уроки для 7 класів - конспекти уроків - План уроку - Конспект уроку - Плани уроків - розробки уроків з математики, де х=2, 3, 4, 6

 

в) у = 5 – х, де -4   х   2.

 

  1. Графіком функції є ламана ABCD, причому А(-2; -3); 

 В(0; 3);  С(4; 3); D (6; 1). Накресліть графік функції.

  1. Функцію задано формулою у = х2 + 2х – 3.Побудуйте графік, якщо х=0,1,2,3.

Робота з підручником: №730, ст. 158., № 739, ст. 159

  1. Підсумок уроку.

Робота з картками

  1. Функцію задано формулою у = - х +2 (-3 ≤ х ≤ 2). Який із графіків є гра­фіком цієї функції?

1) А;   2) Б;   3) В;   4) Г.

 

А

Б

В

І'

Заплутані означення

  1. а) Графіком функції називають множину всіх точок координатної площини, абсциси яких дорівнюють значенням аргументу, ординати – відповідним значенням функції.

б) Функцію називають спадною, якщо більшому значенню аргументу відповідає менше значення функції.

2. а) Площину, на якій задано координатні прямі, називають координатною площиною, пряму х – віссю абсцис, пряму у – віссю ординат, точку О – початком координат.

б) Функцію називають зростаючою, якщо більшому значенню аргумента відповідає більше значення функції.

Підсумок такий.

Так, шлях пізнання не гладкий,

Але чи знаємо ми зі шкільних років:

Загадок більше, ніш розгадок,

І пошуків межі немає!

 

Шукайте прекрасне навколо себе, шукайте закономірності, залежності і життя стане яскравішим. 
Тому вдома озирніться навколо себе і, використовуючи весь свій творчий потенціал, спробуйте знайти графіки функцій, а також залежність однієї змінної від іншої. 
Домашнє завдання.

§ 18 (опрац.), № 734, №741 виконати

docx
Пов’язані теми
Алгебра, Розробки уроків
Додано
16 вересня 2019
Переглядів
452
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку