Ознайомити учнів із першою ознакою подібності трикутників та її наслідками; розвивати логічне мислення і вміння аналізувати та узагальнювати; виховувати свідоме ставлення до вивчення геометрії, повагу до думки інших.
Ознаки подібності трикутників
Мета уроку:
ознайомити учнів із першою ознакою подібності трикутників та її наслідками; розвивати логічне мислення і вміння аналізувати та узагальнювати; виховувати дисциплінованість та свідоме ставлення до вивчення геометрії, повагу до думки інших.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Наочність та обладнання: презентація «Подібні трикутники», конспект «Ознаки подібності трикутників», приладдя, «Ялинка емоцій», картки з завданнями
Хід уроку
І. Організаційний етап
«Ялинка емоцій» ( на партах по дві іграшки)
Виберіть іграшку з відповідним настроєм. Запишіть на іграшках ваші очікування від уроку та розмістіть їх на ялинці емоцій.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Зібрати зошити на перевірку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Два трикутники подібні. Чи відповідають цьому твердженню наведені умови?
А) Сторони одного із трикутників дорівнюють 1 м, 1,5 м, 2 м, а сторони іншого з трикутників дорівнюють 10 м, 15 м, 20 м.
Б) Прямокутний і тупокутний трикутники подібні.
( Ні, бо в прямокутному і тупокутному трикутниках не можуть бути рівними всі кути)
(Знайти невідомі сторони)
ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку
Зважаючи на існування певних аналогій між поняттями рівності та подібності трикутників та на існування ознак рівності трикутників, є ознаки подібності трикутників, тобто твердження, які дозволяють установити подібність трикутників.
Отже, вивчення ознак подібності трикутників є загальною метою наступних двох уроків. На цьому уроці ми встановимо, чи можна стверджувати, що трикутники подібні тільки за двома кутами .
IV. Засвоєння знань
План вивчення нового матеріалу
ТЕОРЕМА: Якщо два кути одного трикутника відповідно дорівнюють двом кутам другого трикутника, то такі трикутники подібні
Дано: ⊿АВС, ⊿А1 В1 С1,
∠