Урок-гра «Буду я навчатись мови золотої»
Для учнів 3 – х класів
Урок-гра «Буду я навчатись мови золотої»
Мета:
поглибити знання учнів відомостями про рідну мову ,показати її красу , милозвучність і багатство , розкрити її необхідність у житті людини; перевірити вміння учнів практично застосовувати знання, здобуті на уроках української мови ; удосконалювати вміння працювати в команді; розвивати логічне й образне мислення, кмітливість, увагу, спостережливість ; виховувати лідерські якості, відповідальність; плекати любов і повагу до рідної мови , прагнення вивчати, досліджувати і збагачувати її.
Обладнання:
ілюстрації, ребуси, кросворди, цеглинки LEGО.
Хід уроку
І . Організація класу
Урок наш пройде у формі гри під девізом «Буду я навчатись мови золотої».
Діти, яка мова є державною в Україні?
Що ви знаєте про нашу мову, як вона виникла?
Яка наша мова? запишіть по 5 прикметників на листочку.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Вчитель: Сьогоднішній день ми присвячуємо її величності УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ. Пропоную вам, діти, провести урок-гру, де ви повинні продемонструвати свої знання з мови, довести свою першість і здобути право називатися знавцями української мови.
-Ми наш клас символічно поділимо на три команди. ( придумайте назву своїй команді і оберіть капітана.
(Крапка, Кома, Тире).
Отже, назва командам є, я хочу вас познайомити з нашим журі. Це сьогоднішні наші гості, які будуть оцінювати ваші знання з мови.
Ось тепер все готово до нашого уроку.
ІІІ. Проведення конкурсів
1. Алфавітний калейдоскоп ( Додаток 1)
Розстав слова – картинки в алфавітному порядку
Зразок
Абрикос, равлик, телефон, дерево, чайник, яблуко.
1-ша група
Апельсин, дельфін, книга, ведмідь, помідор,фламінго.
2-га група
Білка, відро, черепаха, морж ,корова, ніс.
3-тя група
Верблюд, шапка, перець, синичка,акваріум, груша .
2. «Віднови фразеологізми» (Додаток 2)
Замість крапок встав відповідну картинку. Записати в зошит по одному фразеологізму
Зразок
Взяти … на плечі.
… до Києва доведе.
П’яте … до воза.
Купити … в мішку.
1-ша група
Як … на голову.
…. носа не підточить.
Води в … набрати.
Зарубай собі на … .
2-га група
Обвести навколо … .
Цідити крізь … .
Аж іскри з … летять.
Як …. наплакав .
3-тя група
Покласти … на полицю.
Я грім серед ясного … .
Як … боятися.
… ніде впасти .
3. « Шифрувальники» ( Додаток 3)
Розшифруйте прислів’я, використовуючи алфавіт
Слово до слова – зложиться мова.
22, 16, 19, 3, 19 6, 19 22, 16, 19, 3, 1 - 10, 16, 19, 9, 11, 23, 31, 33
17, 19, 3, 1 .
Людину пізнають по мові.
16, 32, 6, 11, 18, 24 20, 12, 10, 18, 1, 32, 23, 31 20, 19 17, 19, 3, 12.
Гостре словечко коле сердечко.
4, 19, 22, 23, 21, 7 22, 16, 19, 3, 7, 28, 15, 19 15, 19, 16, 7
22, 7, 21, 6, 7, 28, 15, 19.
Будь господарем свого слова.
2, 24, 6, 31 4, 19, 22, 20, 19, 6,1, 21, 7, 17 22, 3, 19, 4, 19 22, 16, 19, 3, 1 .
Фізкультхвилинка
4 . Відгадай загадку
Відгадайте загадку і складіть з відгадкою речення
1-ша група
Дуже я потрібна всім:
І великим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу. (Книга)
2-га група
На городі в нас росте
Сонце ясне, золоте,
Жовте око, жовті вії,
Та чомусь воно не гріє. (Соняшник)
3-тя група
Як прийде весна в садочок —
До лиця білий віночок,
Ну а восени цій кралі
Приглянулися коралі. (Калина)
4-та група
Ніде не купиш,
На вагах не зважиш,
Сам здобуваєш,
У комору складаєш. (Знання)
5. «Мозковий штурм»
Відповідає кожна команда на 5 запитань швидко
5.Жартівлива вікторина
За допомого цієї вікторини ми перевіримо ваше логічне мисленн
(презентація Останній слайд про борошно)
ІІІ. Підсумок уроку