Урок-гра "Хто зверху"

Про матеріал
Урок узагальнення, повторення і систематизації знань, отриманих при вивченні теми «Тригонометричні функції». Виховує інтерес до предмету, почуття відповідальності за свої дії, допитливість, почуття колективізму.
Перегляд файлу

Урок-гра «Хто зверху?»

Алгебра 10 клас

Тема уроку: Тригонометричні функції.

Тип уроку: урок повторення та узагальнення.

Мета уроку:

  • навчальна: узагальнити, повторити і систематизувати знання, отримані при вивченні теми «Тригонометричні функції»;
  • розвивальна: удосконалювати навички вирішення завдань різного типу, перевірити знання, отримані при вивченні теми, розвивати логічне мислення, усне мовлення, пізнавальний інтерес;
  • виховна: виховувати інтерес до предмету, почуття відповідальності за свої дії, допитливість, почуття колективізму.

1.Організаційний момент. Налаштуємось на урок

Тим, хто вчить математики,

Тим, хто вчить математику,

Тим, хто знає і любить математику,

Тим, хто ще не знає, що він любить математику,

Працювати сьогодні на уроці!

Будьте уважні протягом уроку (адже урок можна розшифрувати як успіх, радість, обдарованість, колектив). Думайте, питайте, пропонуйте – так дорогою до істини ми будемо йти разом. Я сподіваюся, що цей урок пройде цікаво, з великою користю для всіх. Дуже хочу, щоб ті, хто ще байдужий до цариці всіх наук, з нашого уроку пішов з глибоким переконанням, що математика - цікавий і потрібний предмет.

2.Актуалізація опорних знань і вмінь

Згадаймо відоме українське прислів'я: "Знання збираються по краплині, як вода в долині." Давайте зберемо по крапельці все, що вчили по темі «Тригонометрія».

 А урок у нас буде незвичайний. Сьогодні ми проведемо урок-гру «Хто зверху?»

Хто розумніший -  чоловіки чи жінки? Тисячі років людство шукає  відповідь на це філософське питання. І  сьогодні,  я думаю, що незважаючи на те , що чоловіки - сильна половина людства    дівчата доведуть , що вони  не лише найчарівніші , а й розумні

Представлення дівчаток.

Перша учасниця- Мілана

Ця дівчинка має ім’я Мілана , що за слов’янським походження, утворене від кореня «милий».

Мов та квіточка весняна

І красива , і духмяна

Здібностей багато має

Життєві труднощі – здолає.

Ім’я  ще трьох учасниць – означає в перекладі з грецької мови «повернення до життя», «воскресіння». І це імя – Анастасія, Настуся, Настя

 Анастасія

Добра, мила мов калина

Очі повнії добра 

Розумниця, відмінниця

Весела й гомінка

 

 Настуся

Як берізонька –струнка

Наче річка тиха

Хлопцям в серце запада

Добра й працьовита

 

Настя

Сміх дзвіночком лине

Й кличе до добра

Лагідна й красива

Ангельська душа 

 

У дівчат така сильна  команда, але й команда хлопців нічим не гірша  Команда хлопчиків

Ім’я Антон означає «вступає в бій», «протистоїть», «той, що змагається в силі»   Слів на вітер не кидає

            Та крилату мрію має

            В синє небо він злетить

            Може й космос  підкорить

Ім’я Артем в перекладі з грецької мови означає «неушкоджений, бездоганного здоров’я».   Як козак міцний та гарний

                                            У комп’ютерах міткий

                                             Він до цілі вперто йде

                                            Сенс свого життя знайде

 

Ім’я Євген в перекладі з грецької мови означає «благородний»

 

Як дубок міцний, високий,

І зі спортом дружить

Гомінкий та працьовитий

Техніку він любить

 Бажаю всім  успіхів і нехай переможуть найсильніші.

ПРАВИЛА ГРИ. Ми граємо у сім раундів, кожен з яких оцінюється в 2 бали, плюс за правильну відповідь на бонусне запитання 1 бал. Бажаю перемоги!

 Хід уроку.

1 раунд . «Збери слово» 

Зараз кожна команда  отримає літери, за допомогою яких надалі ви будете збирати слова. Але перед тим вам буде поставлено запитання, вам необхідно відповісти на нього і зібрати слово за допомогою літер які ви отримали. На все про все 90 секунд.

Команда хлопців.

  1. Частина площини, обмежена колом ( круг)
  2. Вони бувають суміжними, вертикальними (кути)
  3. Одна із одиниць вимірювання кутів ( радіан)
  4. Тригонометрична функція, графік якої проходить через початок координат ( синус)
  5. Частина кола (дуга)
  6.  

 

Команда дівчат.

  1. Знак  косинуса в ІV чверті (плюс)
  2. Тригонометрична функція, графік якої проходить через точку (0;1)

(косинус)

  1. Фігура, що складається з усіх точок площини, рівновіддалених від однієї точки (коло)
  2. Одиниця вимірювання кутів (градус)
  3. До якої чверті належить кут в 120˚ (друга)

          6.

 

Бонусне запитання: Скільки відсотків води міститься в новонародженій дитині? (80%)

 

Раунд ІІ. Встанови відповідність.

Завдання для команди хлопчиків:

Встановіть відповідність між радіанною і градусною мірою

 

А)2100

Б)1500

В)750

Г)2250

 

 

 

Завдання для команди дівчаток :

 

Встановіть відповідність:

 

 

А)

Б)

В)

Г)

 

 

Бонусне запитання.

Скільки відсотків води міститься в дорослій людині? (70%) 

Раунд 3. Хто я?

Завдання. За підказками необхідно вгадати, про що мова. За відгадування за першою підказкою – 2  бали, за другою – 1,5 бали, за третьою – 1 бал, за четвертою – 0,5 бали. Вчитель читає підказки. Гравці підіймають руку, якщо готові відповідати.

Завдання команди  хлопців (радіан).

  1.     В перекладі з латинської мови це слово означає промінь.
  2.     Кутова величина дуги, довжина якої дорівнює її радіусу.
  3.     Основна одиниця вимірювання плоских кутів у сучасній математиці.
  4.     Приблизно дорівнює 57 градусів.

Завдання для команди дівчат (період).

  1.     Відрізок часу (або іншої величини), який визначається міткою початку та міткою кінця відліку часу.
  2.     Його мають деякі десяткові дроби.
  3.     Він є у деяких функцій.
  4.     У функцій синус та косинус він дорівнює 2πn, а у тангенса та котангенса – πn, де nєZ.

Бонусне запитання.

Скільки відсотків води міститься в  людини в глибокій старості? (58%)

Раунд 4. Реклама

Презентація команди хлопців.

Слайд 1.

     Багато природних явищ написані на мові тригонометричних рівнянь.

Слайд 2.

 

 І учень:   Як виникає веселка?

 ІІ учень :   Що є причиною  Північного сяйва?

 ІІІ учень:   За яким графіком рухається Сонце?

 

Всі разом: на всі ці процеси відповідь дає тригонометрія

І учень :  Веселка - явище, пов'язане з відображенням і заломленням світла в дощових краплях.

        ІІ учень: Проникнення у верхні шари атмосфери Землі заряджених частинок сонячного вітру визначається взаємодією магнітного поля планети з сонячним вітром і називається Північним сяйвом.

 

ІІІ учень: Видимий рух Сонця відносно горизонту протягом дня також відбувається за законом синуса.

 

Слайд 3. І учень:

 

 

Слайд 4. ІІ учень:

Слайд 5.  ІІІ учень:

 

 

Всі разом:   ВИВЧАЙТЕ    ТРИГОНОМЕТРІЮ!

 

 

Презентація команди дівчат.

ТРИГОНОМЕТРІЯ НАВКОЛО НАС

Слайд 1.

І учениця:  Інтелект, емоції та фізичний стан людини є періодичними процесами,вони мають безпосередній зв‘язок з тригонометрією. Щоб створити такі елегантні форми архітекторам і інженерам теж необхідно знати

тригонометрію.

 

Слайд 2.

 

 

 

 

ІІ учениця :  Тригонометрія в перекладі з грецької означає вимірюю трикутник. Необхідність у розв’язанні трикутників раніш за все виявилася в астрономії. Тому протягом довгого часу тригонометрія вивчалася як один з розділів астрономії .

 

Слайд 3.

 

       

 

ІІІ учениця: В медицині сучасні УЗД апарати  працюють на довжині хвиль, які називаються ультразвуковими хвилями. Це дає змогу досліджувати , діагностувати і лікувати людей.

Слайд 4.

 

 

ІV учениця: Сучасні архітектурні спорудження вражають своєю неповторністю та красою. Краса тригонометричних форм – це сама тригонометрія.

 

Слайд 5.

І учениця: Можливо ви оберете професію лікаря і будете досліджувати серце людини, грудну клітку, щелепи, хребет, голову, очні яблука, бронхи…

ІІ учениця: Чи може ви хочете бути архітектором і створювати       новітні сучасні шедеври в будівництві? 

ІІІ учениця : Якщо ви хочете дізнатися, що будь-які коливання можна описати за допомогою тригонометричних функцій

Усі разом: ВИВЧАЙТЕ ТРИГОНОМЕТРІЮ!

 

Раунд 5. Знавці формул.    Завдання для команди хлопців. 

Спростіть вираз:

  1.     1 -
  2.     + ( 1 - )
  3.     (1 +)
  4.    
  5.    
  6.     +

Завдання для команди дівчат.

Спростіть вираз:

- ( 1 – )

+

4.

 

 

ctga +

 

Бонусне запитання.

Скільки відсотків води міститься в  огірках? (97%) 

Раунд 6.Справжні математики.

Розвяжіть рівняння:

Завдання для команди хлопців.

  1.     sinx =                       

 

  1.     cosx = -1

 

  1.     tgx =

 

  1.     sinx = -1,2

 

Завдання для команди дівчаток

  1.     sin(x+)=1
  2.     cos4x=0
  3.     ctg(x -)=
  4.     cosx=1,5

 

Бонусне запитання.

Скільки відсотків води міститься в  кавуні ? (92%) 

 

Раунд 7 . Стілець запитань.

За 2 хвилини учаснику потрібно відповісти на запитання

Запитання для команди хлопчиків.

1. На одиничному колі косинусом називається

А) абсциса

Б) ордината

В) координата

2. Вкажіть функцію з періодом::

А)                      

  Б)            

 В)

3. Яка  з функцій є парною:

А)

Б)

В)tg х

4. До якої чверті належить кут 250˚

А) І

Б) ІІ

В) ІІІ

Г) ІV

5. Тангенс кута х визначається відношенням

А)  

Б)  

В)

6. .Ордината  точки одиничного кола називається:

А) косинусом

Б) котангенсом

В) синусом

7.  sin 45˚ дорівнює

А) 1

Б)     

В)

8. При яких значеннях кута (в градусній мірі) не існує тангенс?

А)  

Б) 

В)  

 

Запитання для команди дівчаток.

1. На одиничному колі тангенс – це

А) ордината

Б) абсциса

В) відношення ординати до абсциси

2. Період функцій у = tg x, у = ctg x дорівнює

А)

Б)

В)

3. На одиничному колі синусом називається ...

А) абсциса

Б) ордината

В) координата

4. До якої чверті належить кут 320˚

А) І

Б) ІІ

В) ІІІ

Г) ІV

5. . Котангенс кута х визначається відношенням

А)  

Б)  

В) 

6. cos 45˚ дорівнює

А) 0

Б)     

В)

7. Абсцисою точки одиничного кола називається:

А) котангенсом

Б) синусом

В) косинусом

8. При яких значеннях кута (в градусній мірі) не існує котангенс?

А)  

Б) 270˚ 

В)  

Бонусне запитання . Скільки відсотків води міститься в болгарському перці? (90%)

ІІІ. Підсумки гри.

Оцінки уроку.

О.С. Пушкін писав: "Талант - це здатність людини до праці"

Учитель формулює незакінчені пропозиції і пропонує учням висловитися, закінчуючи його:

"На сьогоднішньому уроці ми дізналися ......."

"На сьогоднішньому уроці найважливішим для мене було ......"

"Сьогодні на уроці я добре навчився ........, необхідно працювати над ........"

Сьогодні ви ще раз переконалися, що світ тригонометричних виразів дивний. І пам'ятайте, що дорогу осилить той, хто йде, а математику –хто мислить.

Дякую за урок.

 

 

 

 

.

1

 

docx
До підручника
Алгебра і початки аналізу (академічний рівень) 10 клас (Мерзляк А.Г., Номіровський Д.А., Полонський В.Б., Якір М.С.)
Додано
18 жовтня 2023
Переглядів
410
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку