Урок-гра "Літературний Олімп"

Про матеріал

Підсумковий урок української літератури у 5 класі розроблено у формі гри «Літературний Олімп», яка допоможе учням відтворити в пам'яті події з окремих вивчених творів.

Перегляд файлу

План-конспект

уроку

української літератури

у 5 класі

Тема.          Узагальнення   і  систематизація  вивченого  протягом  року
                    матеріалу.

Мета:        повторити й узагальнити вивчене протягом року,

                    розвивати навички виразного  читання,  увагу,  кмітливість,     

                    пам’ять;

Облад-        виховувати інтерес до творчості письменника

нання:        підручник, завдання для гри 

Тип уроку: урок повторення й узагальнення вивченого

Метод:     літературна гра-змагання

 

Хід уроку

 

І. Організація класу

 

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку

 

ІІІ. Повторення й узагальнення вивченого,  формування вмінь і навичок

 

Проведення гри «Літературний Олімп»

 

Етап перший «Розминка»

 

Одна група називає твір, інша — його автора.

 

Етап другий «Хто швидше закінчить речення»

 

  1. Література — це … (вид мистецтва).
  2. Твори художньої літератури відображають світ у … (художніх образах).
  3. Вирізняють три роди літератури … (лірика, епос, драма).
  4. Люди, зображені у творах, називаються … (дійовими особами, персонажами, героями).
  5. Фольклор — це … (усна народна творчість).
  6. Народне оповідання про незвичайні, часом фантастичні події називається … (казкою).
  7. Прозова народна розповідь про якусь подію називається … (переказом).
  8. Прозова народна розповідь про якусь незвичайну фантастичну подію називається … (легендою).
  9. Вимовлення важливого слова в мовленнєвому такті з більшою силою голосу називається … (логічний наголос).
  10. Один із видів усної народної творчості, у якому в надзвичайно стислій формі викладається повчальна думка, називається … (прислів’ям).
  11. Образний вислів, який стисло і влучно визначає якесь поняття, називається … (приказкою).
  12. Невеликий за обсягом твір, в якому в прихованій формі описується задуманий предмет, який слід відгадати, називається … (загадкою).
  13. Швидкість виразного читання або мовлення називається … (темпом).
  14. Твір, створений автором, називається … (авторським).
  15. Існує дві форми мови — … (прозова та віршована).
  16. Висловлювання персонажів у художньому творі називається … (мовою дійових осіб).
  17. Засоби образності у художньому творі називаються … (тропами).
  18. Художній засіб, за допомогою якого один предмет зіставляються з іншим, чимось на нього схожим, називається … (порівнянням).
  19. Художнє означення називається … (епітетом).
  20. Художнє перенесення ознак з одного предмета на інший називається … (метафорою).
  21. «Оживлення природи» — це … (персоніфікація).
  22. Опис природи у художньому творі називається … (пейзажем).
  23. Опис зовнішності дійової особи в художньому творі називається … (портрет).

 

Етап третій «Конкурс капітанів команд»

 

Імпровізована усна розповідь на тему «Мій улюблений твір».

 

ІV. Підведення підсумків роботи 

 

 

 

 

docx
Додано
29 липня 2018
Переглядів
1066
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку