Завдання : У четвертому абзаці тексту знайти іменники , визначити

Оцінюється в одну шайбу.

1. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
    1. Опрацювання теоретичного матеріалу.
    2. Лінгвістичний експеримент.

1. Хвилина відпочинку. Сатиричні мініатюри.(Зачитує вчитель)

1. Усвідомлення здобутих знань , удосконалення загальнопізнавальних умінь з теми.

(Визначити відміну іменників)

2. Дослідження-аналіз (на який приголосний звук закінчуються слова у першій і  третій колонці)

3. Виконання вправи усно.

4. Провідміняти іменники шайба і земля в однині і множині. (біля дошки)

5. Перерва. (пригадати прислів’я і приказки пов’язані зі спортом)

VIII. Систематизація узагальнення знань

1. Завдання  “3 в 1”

Випереджаюче завдання: продовжіть речення. Спорт у моєму житті…

Підкреслити іменники і визнати чи відмінки.

Пояснити лексичне значення слова і вашого хокейного спорядження.

Номер слайду 2

Історія хокею Слово "хокей" має французьке коріння. Назва гри пішла від слова "hoquet", яке означало "палицю пастуха". Сучасний хокей виник в Канаді у 1870 році. Там з’явилось і багато атрибутів хокейної гри та сформувалися нинішні її правила. Згідно деяких джерел, перший матч відбувся в грудні 1855 року в Кінгстоні (провінція Онтаріо). А перша «офіційна» гра відбулась 3 березня 1875року в Монреалі на відкритому катку «Вікторія», – за участю студентів місцевого університету. Поява хокею в Україні Хокей з шайбою має в Україні також давні, столітні, традиції. В жовтні 1904 року було постановлено організувати хокейні змагання у Львові . На тій частині території України, що входила до складу Російської імперії, хокей вперше з'явився в 1912 році в Харкові. В 1905 році у Львові було зіграно перший хокейний матч Виявляється, перша шайба для гри в хокей була квадратної форми. Вже в першій грі з Канадою на чемпіонаті світу в 1954 році, хокеісти СРСР завдали супротивникові поразки 7:2. Не дивлячись на значну фізичну силу, багато хокеїстів вірять прикметам.Вони вважають, що зміна шнурків на ковзанах після кожного тренування і після кожного періоду приносить ім успіх.

Номер слайду 3

Хлоп’я Микола Мати Явище Ім’я Тиша Подорож Матч Дитя Ключка Спритність Хвилювання Пташеня Базіка Швидкість Хокей Плем’я Шайба Молодь Період Лінгвістичний експеримент

Номер слайду 4

Спорт-це зухвалість,успіх і рух Це спортивних нагород відображення, Це захоплення разом із волею, Це обличчя,окрилене радістю, Це секунди,очки й миті, Це боротьба,удари і падіння Це мрія з безмежним терпінням!

Номер слайду 5

Хлоп’я Микола Мати Явище Ім’я Тиша Подорож Матч Дитя Ключка Спритність Хвилювання Пташеня Базіка Швидкість Хокей Плем’я Шайба Молодь Період Дослідження-аналіз