Урок-гра з ЛЕГО 1 клас

Про матеріал
Закріпити вміння і навички учнів у виконанні додавання і віднімання в межах 20, уміння розв’язувати задачі: розвивати математичну мову, увагу, логічне мислення; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики, бережливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

              

 

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок – гра з «LEGO»

 

1 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                      Підготувала

                                                                    вчитель початкових класів

                                                                    Березівської гімназії

                                                                    Метіль Любов Семенівна

                      

 

 

 

 

 

 

 

 Урок – гра з «LEGO»

Тема : Додаємо і віднімаємо у межах 20, розв’язуємо задачі.

Мета :закріпити вміння і навички учнів у виконанні додавання і віднімання в межах  20, уміння  розв’язувати задачі:

розвивати математичну мову, увагу, логічне мислення;

виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики, бережливе ставлення до природи.

Обладнання : «LEGO» мультимедійна дошка, картки, геометричні фігури, набір цифр.

Тип уроку. Урок закріплення знань, умінь і навичок

Форма проведення. Урок-гра з «LEGO»

                                                  Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Психологічне налаштування.

Ви почули всі дзвінок,                                                                                                                        

він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,                                                                                                                

 на перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,                                                                                                                а за ними і хлоп’ятка

- А зараз ми  привітаємось один з одним, побажаємо гарного настрою. І зробимо це з допомогою наших цеглинок.                                                                   Ми сьогодні будем працювати з LEGO.

Вітаючись, учні піднімають цеглинку відповідного кольору.

- Доброго ранку, небо голубе! (голуба цеглинка)

- Доброго ранку, сонце золоте ! (жовта цеглинка)

- Доброго ранку квітучій землі! (зелена…)

- Доброго ранку родючій землі! (синя…)

-  Доброго ранку вам і тобі! (оранжева…)

-  Доброго ранку тобі і мені ! (червона…)

Девіз нашого уроку

Щоб усе нам добре знати,

будем гарно міркувати,

Додавати, віднімати

і тихенько  працювати.

 Смайлик настрою.

  • З яким настроєм ви прийшли на урок.

     Підніміть і покажіть смайлик вашого настрою.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку

Сьогодні у нас незвичний урок. На уроці ми будемо закріплювати вміння додавати і віднімати приклади у межах 20. А помічниками у нас буде «LEGO»

ІІІ. Актуалізація знань учнів.

1.  Гра «Мовчанка »

- Скільки сонечок на небі?

- Скільки пальців на руках у тебе?

- Скільки лапок у жука?

- Скільки їх у павука?                                                           

- Скільки вікон має клас?

- Скільки парт стоїть у нас?

- Скільки в класі школярів?

- А маленьких пустунів?

2. Гра « Веселка» ( Робота в парі)

1 Дітям потрібно скласти ланцюжок за певним кольором

- поклади 2 цеглинки червоного кольору;

     - добав 2 цеглинки жовтого кольору;

     - приєднай 2 цеглинки блакитного кольору;

    -  додай  ще 1 цеглинку зеленого кольору;

    -  порахуй всі цеглинки.

На що схожа наша робота ? ( На веселку)

3. Гра « Потяг»

На цеглинках написані числа 2, 19, 6, 12, 9, 15

Потрібно розташувати цифри у порядку зростання.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

1.  Гра «Парне, непарне »

(  Для цієї гри беремо теплі кольори.  Учитель називає числа для парних чисел   -  оранжеву  цеглинку, для непарних  - жовту цеглинку.)

1, 4, 10, 7, 9, 16, 3, 11, 18, 20, 2, 5, 12, 19, 6, 10, 8

2. Гра «Чарівний мішечок » ( Робота в парі )

На  кожній цеглинці  певна цифра.                          

15 - червона , 3 - помаранчева , 7 – жовта, 12 – зелена, 10- блакитна,                                 20 – синя.

Вчитель дістає з мішечка  приклад, діти  показують цеглинки   

з відповідями.

 3 + 7 =                    8 +7 =                     20 – 5 =               10 – 7 =               

 6 + 6 =                    15 – 5 =                  11 – 4  =               18 + 2 =

 3. Гра «Більше чи менше »

Для цієї гри беремо холодні кольори «LEGO». Голубий   -  більше, синій – менше, зелений – дорівнює. На мультимедійній дошці з'являється приклад. Діти рахують і показують відповідний колір..

3 + 5       5 +3                                    7 + 6     7 – 7  

20 – 4       10 + 1                                20 -10      20 – 1

Фізкультхвилинка

Всі стомились працювати,                                                                

будемо з «LEGO» відпочивати.

Жовта – тупаєм, кружляєм,

від роботи спочиваєм,

А зелена – присідаєм,

й руки вгору піднімаєм.

Голубу тримаю я –

плескає вся дітвора.

В кошик « LEGO» всі складаєм,

працювати починаєм.

  4. Гра « День - ніч»  ( Робота в парі)

На мультимедійній дошці з'являються цифри у певному порядку. Завдання дітей запам’ятати порядок розміщення цифр. Прошу заплющити очі, змінюю порядок. Дітям потрібно відтворити рядок.

10, 12, 15, 7. 3, 20

3, 7, 10, 12, 15, 20

20, 15, 12, 10, 7, 3

5. Робота над задачами ( Робота в групі)

Гра «Поміркуєм» Діти сидять в групі по 4 учня. Дії виконують за допомогою кубиків.

1. На галявині бігало  9 зайченят. До них прибігло  ще 2 зайченят. Скільки зайченят стало на галявині ?

2. На галявині бігало 9 зайченят. 2 заховалось за кущ. Скільки  залишилося зайченят на галявині ?

6. Робота з геометричним матеріалом

   Чарівні LEGO - перетворення

1. З усіх цеглинок викладіть пряму, промінь, відрізок.

2. Побудуйте  трикутник, квадрат, прямокутник

7. Гра  « Так чи ні» Так – жовта цеглинка, ні – голуба цеглинка.

Листя  восени опадає ?                                Так чи ні

Птахи восени відлітають у вирій ?             Так чи ні

Діти купаються восени у воді ?                  Так чи ні

Зайчики лягають у сплячку?                       Так чи ні

Після осені йде весна ?                                Так чи ні
Зимою сніг випадає?                                    Так чи ні

А бувають на ялинці жолуді ?                    Так чи ні

Діти люблять зиму ?                                    Так чи ні

V. Підсумок уроку

Якщо вам було весело виконувати завдання підніміть  зелену цеглинку, а кому було складно виконувати завдання підніміть оранжеву цеглинку.

VІ. Рефлексія   Незакінчене  речення" 

Я знаю…

Я навчився…

Я вмію…

Я запам'ятав…

 

doc
Додав(-ла)
Метіль Любов
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 листопада 2022
Переглядів
395
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку