План – конспект уроку по темі: « Граматичні категорії іменників. Рід іменників»
Мета:
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання:Г. М. Плешканівська «Українська мова. Підручник для 5 класу допоміжної школи» Київ. «Богдан» 2007, таблиці, картки, зошити.
Хід уроку:
I. Організаційна підготовка учнів до праці.
ІІ. Нервово - психологічна підготовка.
(На вибір вчителя: загадка чи скоромовка)
IIІ. Перевірка домашнього завдання.
IV. Актуалізація опорних знань.
V. Повідомлення теми і мети уроку.
VІ. Подача нового матеріалу.
1. Вступне слово вчителя.
Сьогодні ми з вами заглянемо, діти,
У світ, де іменники дружно живуть.
Сім’я в них велика, така різнобарвна.
Та тихо й спокійно завжди у них тут.
Не чутно ні шуму, ні голосу й сварок:
В усьому порядок і спокій, і лад.
В шеренгах іменники, мов на нараді
І кожен на місці своєму стоять.
Є в них головний командир – це іменник,
У світі іменників він голова.
А рід і число це у нього міністри,
Вони у порядку тримають слова.
От рід свою свиту усім представляє:
У нього щаслива і дружна сім’я.
Є рід чоловічий – в сім’ї наче тато,
Жіночий, як мама,середній маля.
2. Робота з зошитом (число, класна робота, тема уроку)
3. Робота з таблицею. ст.131.
4. ст.132, впр. 349.
VІI. Фізкультхвилинка.
VIІI. Закріплення.
Якщо скажем ми картина,
ніч, подруга чи нора –
Це звичайно рід …жіночий
Ми замінимо…вона.
Якщо скажем кіт, сніг, хлопчик,
Хоровод, горіх, загін.
Рід це буде …чоловічий.
Заміняєм словом….він.
А тепер курча і сонце, кошенятко і вікно.
Буде рід уже ….середній.
Одним словом – це….воно.
IХ. Підсумок уроку.
X. Домашнє завдання.