«Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави»
МЕТА
Сформувати в учнів поняття « громадяни , держава , демократія, самоврядування »
Розкрити зміст діяльності самоврядування
Показати приклади роботи самоврядування в школі та селі
Розвивати вміння висловлювати власну думку з проблемних питань
Розвивати вміння працювати з додатковими юридичними джерелами
Розвивати вміння отримувати інформацію з логічно-опорних схем, нормативно-правових актів; вміння використовувати отриману інформацію для розв'язання правових ситуацій;
Розвивати навички роботи в малих групах
Виховувати розуміння потрібності самоврядування для життя демократично держави
Виховувати повагу до роботи членів самоврядування
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
Визначати основні поняття теми
Пояснювати ,як саме громадяни можуть вплинути на життя держави
Аналізувати дії населення, за якими державу визначають як «демократичну»
Висловлювати своє ставлення до самоврядування , потрібності його для населення та його ролі в формуванні демократії
Урок 2
«Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави»
МЕТА
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
ОБЛАДНАННЯ
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ
ВИПЕРЕДЖУВАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ
ТИП УРОКУ
Комбінований
План
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація уроку
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
ІУ. Актуалізація опорних знань
У. Вивчення нового матеріалу
УІ. Первинне закріплення знань
УІІ. Підбиття підсумків уроку
УІІІ. Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація уроку
На цьому уроці ми розпочинаємо вивчати ще одну надзвичайно цікаву правознавчу тему. Вона надзвичайно близька всім громадянам – і маленьким, і дорослим . Адже кожен з нас своїми діями впливає на життя держави. Як саме – ми дізнаємося в кінці уроку, коли відповімо на проблемне питання «Як я та моя родина впливаємо на формування демократії в Україні»
ІІІ. Перевірка домашньої роботи
ІУ. Актуалізація опорних знань
У. Вивчення нового матеріалу
ОБГОВОРЕННЯ демократія.
МЕТОД «КРИТИКА» Проаналізуйте сучасний стан демократії в Україні
Ознаки демократії :
МЕТОД «ЛАНЦЮЖОК» поясніть, як ви розумієте кожен пункт.
РОБОТА В ГРУПАХ
Використовуючи матеріал таблиці на с. 80 «Форми демократії» опишіть:
Розповідь вчителя : Голосування громадян . Вік виборців. Вимоги до виборців. Депутати сільської ради , області, України – їх роль в житті держави.
Референдуми .Самоврядування. В чому суть самоврядування. Шкільне самоврядування.
МЕТОД «ОДЯГНИ РИБКУ»
На лусці напишіть одним словом роль шкільного самоврядування в житті нашої школи. Одна лусочка – одне слово.
Представлення презентації «Самоврядування нашої школи»
*По можливості,на урок можна запросити президента школи і обговорити з ним безпосередньо роботу шкільного самоврядування та її наслідки для життя школи.
Вчитель : Сьогодні на нашому уроці при вивченні нового матеріалу ми використаємо метод проектів. Вашим випереджувальним завданням було відвідати нашу сільську раду і оформити результати вашої роботи в мультимедійну презентацію. Давайте разом переглянемо її і дамо відповіді на наступні запитання :
Громадські організації та їх роль у формуванні демократії
РОБОТА З ЮРИДИЧНИМИ ДОКУМЕНТАМИ
Стаття 36, 37 Конституції України.
САМОСТІЙНА РОБОТА
Заповніть таблицю
Політична партія України |
Політична програма |
|
|
Робота зі списком громадських об’єднань Глухівщини : які громадські організації існують в нашому місті ,яке в них політичне направлення (якщо таке існує).
ОБГОВОРЕННЯ в яку з цих організацій ви хотіли б вступити? Чому ?
УІ. Первинне закріплення знань
УІІ. Підбиття підсумків уроку
Учні дають відповідь на проблемне питання уроку «Як я та моя родина впливаємо на формування демократії в Україні». Вчитель оцінює учнів. Оцінюється домашнє завдання, робота в групах , самостійне заповнення таблиці «Політичні партії України» , загальна активність на уроці
УІІІ. Домашнє завдання