Урок "Групи прикметників за значенням"

Про матеріал
Ознайомити шестикласників із групами прикметників за значенням – якісними, відносними, присвійними; формувати вміння розрізняти якісні, відносні та присвійні прикметники; удосконалювативміння доречно вживати прикметники різних груп за значенням в усному та писемному мовленні; виховувати гордість за українські звичаї та традиції.
Перегляд файлу

Тема: групи прикметників за значенням

Мета: ознайомити шестикласників із групами прикметників за значенням – якісними,  відносними, присвійними; формувати вміння розрізняти якісні, відносні та присвійні прикметники; удосконалювативміння доречно вживати прикметники різних груп за значенням в усному та писемному мовленні; виховувати гордість за українські звичаї та традиції.

Тип уроку:

 

                                                 Хід уроку

І. Організаційний момент

                 Продзвенів уже дзвінок,

                  Починається урок,

                  Щоб роботу розпочати ,

                  Дату слід нам записати.

(учні записують дату у зошит)

Сьогодні до нас козаки завітали,

Цікаву історію про себе розказали.   (слайд)

Одного разу козакам набридло нудьгувати,

Вони задумали острів Прикметник шукати,

Щоб групи прикметників за значенням вивчати,

А потім вміти їх у мовленні застосувати. (слайд)

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок

Вирішили мандрувати кораблем.

Для того, щоб покинути причал,

 Потрібно запис зробити в бортовий журнал.

  1. Вправа «Очікування»

(учні у картках записують, що очікують від уроку, а потім зачитують)

  1. Вправа «Лови помилку»

Звідкіля не візьмись Кардинал.

Кардинал лютував, перешкоду готував. (слайд)

(учні виконують усно вправу)

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

Море вдало переплили,

На воли козаки пересіли.

Довго чи коротко змандрувалось,

Але нарешті острова дістались. (слайд)

 

На острові друзів мушкетерів зустріли,

Коли їх побачили, дуже зраділи.

Ті допомоги попросили,

Зі скриньки знання вони згубили. (слайд)

  1. Пояснення вчителя.
  2. Робота з підручником.

Вправа «Навчаючи - вчуся» (слайд)

(учні читають текст ст..185, ставлять запитання класу)

  1. Розподільний диктант

Виконання вправи 376 (робота біля дошки)

Широкий                     мідний                     Тетянин

Сміливий                     український             батьків

Розумний                    учнівський               Петрів

Охайний                     батьківський            сусідчин

Лагідний                      спортивний

Дотепний                   козацький

                                      тижневий

                                       сусідський

  1. Творче конструювання (слайд)

Словосполучення «іменник + іменник» замінити на словосполучення «прикметник + іменник». Визначити групу за значенням ужитих прикметників.

  Покрівля із соломи, хвіст зайця, хустка для мами, квітка із запахом, дівчина із вродою.

 (учні записують завдання у зошит)

  1. Робота з текстом (слайд)

(учні виконують завдання у індивідуальних картках)

  1. Вправа «Четверте зайве» (слайд)

Знайдіть «четверте зайве». Поясніть, за якою ознакою ви визначили зайве слово.

Світлий, місячний, кривий, далекий.

Сестрина, качиний, дощовий, собачий.

Круглий, західний, народний, український.

V. Систематизація й узагальнення знань, умінь і навичок 

 

 

doc
Додано
25 квітня 2020
Переглядів
582
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку