Урок "Групові дії в захисті"

Про матеріал
Групові дії у захисті - це взаємодії двох трьох гравців, спрямовані на те, щоб найкращим чином допомагати один одному в окремих ігрових ситуаціях, протидіючи нападаючим.
Перегляд файлу

План-конспект уроку. №

Для 5-го класу

Загальна тема: Футбол

                                      Тема уроку: Групові дії в напад.

           Дата та час проведення:  

Мета уроку: Техніка безпеки на заняттях футболом, підвищити інтерес учнів до заняття футболом.

Задачі: 1. Навчити груповим діям в нападі.

              2. Повторити техніку володіння м’ячем.

              3. Рухливі ігри.

             4. Сприяти розвитку спритності.

Інвентар та обладнання: Футбольний м’яч, секундомір.

Методи навчання: Словесний, наочний, ігровий, змагальний.

Місце проведення: Спортивний майданчик.

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготовча частина (10 хв.)

1. Шикування в шеренгу, рапорт, привітання з класом,

 

1.1. Підрахунок ЧСС

1'

 

 

30"

Перевірити стан спортивної форми учнів та стан їхнього здоров'я.

Фронтальний метод.

Норма 70 – 75 уд./хв.

2. Повідомлення завдань уроку

30"

Повідомлення задачу та ціль уроку.

3.Біг

1' 30"

Повільному темпі. В колону по одному.

4.Перешикування.

30"

Фронтальний метод організації діяльності учнів

5. Загально-розвивальні вправи на місці без предметів.

4'

Слідкувати за осанкою.

6.Спеціально бігові вправи

2'

Слідкувати за вірністю виконання вправи

Основна частина (30 хв.)

1. Навчити груповим діям в нападі.

 

1.1. Учні, пересуваючись вперед, передають м'яч один одному у двох.

 

 

1.2. Пересуваючись по колу

 

 

 

 

 

 

 

8'

 

 

 

 

 

 

4'

 

 

 

 

 

 

 

Учні пересуваючись по колу, в один дотик низом передають м'яч один одному спочатку по ходу, а потім проти ходу годинникової стрілки.

2. Повторити техніку володіння м’ячем.

2.1. Гравець, наближаючись з м'ячем до воріт, навмисно відпускає від себе м'яч на 2-2,5 м. Завдання воротаря - вибігти назустріч і в падінні оволодіти м'ячем або тілом перекрити шлях супернику.

 

2.2. Один учень імітує удар по нерухомому м'ячу, а інший, вставши в 1 м від нього, виконує підкат.

 

2.3. Три колони

8'

 

3'

 

 

 

 

 

 

3'

 

 

 

2'

 

 

 

Намагатися перешкоджати не задівши нападаючого.

 

 

 

 

Займаються встають у три колони.  

Після кожної передачі гравець перебігає в кінець сусідньої колони, як показано на малюнку.

3. Рухлива гра.

 

3.1. Їжачок

 

 

 

 

 

 

 

3.2. Фортеця

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3. Підрахунок ЧСС

13'

 

6'

 

 

 

 

 

 

 

7'

 

 

 

 

 

 

 

 

30"

 

Один із гравців - «їжачок». Ударами ноги він ганяє м'яч, намагаючись торкнутися ним кого-небудь із гравців, які бігають навколо «їжачка». Той гравець, у кого влучить м'яч, стає наступним «їжачком».

Гравці стоять за лінією кола і, передаючи м'яч один одному, повинні збити предмети в центрі круга. Ведучий захищає їх будь-якою частиною тіла.

130 - 140 уд./хв. – середнє фізичне навантаження.

4. Сприяти розвитку спритності.

4.1. Присідання з м’ячем.

4.2. Піднімання тулуба  в сід за 30 с. (прес).

10 р

Хл.: 10-28

Дівч.: 9-27

Вправа виконується на час (швидко)

Заключна частина (5 хв.)

1. Шикування в колону по одному.

1.2. Ходьба в повільному темпі.

1.3. Перешикування в шеренгу.

1.4. Підрахунок ЧСС

 

1.5. Підбиття підсумків уроку

1'

1'

30"

30"

 

1'

По зросту.

Відновлення дихання

По зросту

60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося.

Аналізується техніка вправності виконання вправи..

4. Домашнє завдання

4.1. Повторення теоретичного матеріалу.

4.2. Ранкова гімнастика.

4.3. Жонглювання м’ячем.

1'

Перевірка вивченого теоретичного матеріалу на наступному уроці.

 

doc
Додано
16 вересня 2021
Переглядів
621
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку