Мета: на основі електронегативності хімічних елементів розкрити суть йонного хімічного зв’язку; сформувати вміння складати електронні формули йонних сполук; уміти порівнювати йонний та ковалентний зв'язок, виявляти взаємозв’язок між властивостями речовин і типом хімічного зв’язку; формувати в учнів самоосвітню компетентність з допомогою самоаналізу.style.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 3
Тип уроку: засвоєння нових знань. Обладнання: таблиця «Типи хімічного зв’язку ». Девіз: Хімік без знання фізики подібний до людини, яка все шукати повинна на дотик. (М. В. Ломоносов)style.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 4
Хід урокуІ. Організаційний моментІІ. Актуалізація і корекція опорних знань учнівrrr
Номер слайду 5
ІІІ. Постановка завдань уроку1. Розкрити суть йонного зв'язку.2. Чим відрізняються за будовою атоми та йони.3. Порівняти йонний та ковалентний зв'язок.4. Виявити зв'язок між властивостями речовин та типом хімічного зв’язку.style.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 6
ІV. Зіткнення учнів із проблемою й висловлення первинних гіпотез
Номер слайду 7
Скільки електронів необхідно для завершення зовнішнього рівня атома Na та Cl?
Номер слайду 8
V. Робота над гіпотезами, висловленими учнями
Номер слайду 9
VІ. Підсумки уроку. Оцінювання знань учнів 123456789101112?
Номер слайду 10
VІІ. Домашнє завдання Вивчити параграф. Вказати сполуки з йонним зв’язком: кисень, кухонна сіль, водень, алюміній хлорид, вуглекислий газ, алюміній оксид. *Написати казку, використовуючи вивчений матеріал.style.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.type