Урок хімії "Хімічні властивості нерозчинних основ: взаємодія з кислотами і розкладання внаслідок нагрівання"

Про матеріал
Розробка містить матеріал для проведення уроку хімії у 8 класі,а саме вправа"Третій зайвий",ланцюжки перетворень та задачі.
Перегляд файлу

8 клас

Хімічні властивості нерозчинних основ: взаємодія з кислотами і розкладання внаслідок нагрівання

Мета уроку: продовжувати формувати ключові компетентності, ознайомити з хімічними властивостями нерозчинних основ;  розвивати вміння складати рівняння хімічних реакцій, спостерігати й робити висновки.

Очікувані результати: учні мають розуміти особливості взаємодії між кислотами й основами; уміти визначати сутність реакції нейтралізації як реакції обміну; складати рівняння реакцій обміну на прикладі взаємодії кислот з основами; знати правила безпеки під час роботи з кислотами та лугами.

Базові поняття й терміни: кислоти, основи, реакція розкладу, реакція обміну.

Обладнання і матеріали: ноутбук,телевізор,роздаткові картки

Тип уроку: комбінований.

  • 1. Організаційний етап
  • 2. Етап перевірки домашнього завдання

2.1. Перевірка наявності в учнів виконаних письмових робіт. Обговорення питань, які виявилися найбільш складними.

2.2.  Самостійна робота(робота з картками)

  • 3. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Кожне дослідження ґрунтується на порівнянні і використовує спосіб зіставлень.

                                            Микола Кузанський(німецький філософ)

Отже, ми сьогодні дізнаємося які властивості мають  нерозчинні основи,і порівняємо їх з властивостями лугів

 Повідомлення теми уроку

 Формулювання разом з учнями мети уроку.

  • 4. Етап засвоєння нових знань

План пояснення нового матеріалу

     Демонстрація

     №13. Добування і хімічні властивості нерозчинних основ.

     №15.Таблиця розчинності кислот, основ, амфотерних гідроксидів та солей

  1. Взаємодія нерозчинних основ з кислотами.
  2. Взаємодія нерозчинних основ з кислотними оксидами

3. Реакції розкладу. (Розповідь учителя, складання схеми реакції розкладу.)

  • 5. Узагальнення й систематизація знань

 

   І. Ігрова хвилинка.Вправа «Третій  зайвий»

1)Fe(OH) 2, NaOH, Cu(OH) 2,

2) KOH, Fe(OH) 3, Ni(OH) 2,

3)Pb(OH) 2,.LiOH ,Ва(ОН)2

 

 ІІ.  Напишіть рівняння таких перетворень:

1)Fe(OH)2 – FeO – FeSO4 - Fe(OH)2

2) AL(OH)3 – AL2O3 – ALCL3 - AL(OH)3

ІІІ. Розв’яжіть задачі.

1.Обчисліть кількість речовини (моль) нікель(ІІ) оксиду, який є продуктом термічного розкладання нікель(ІІ) гідроксиду кількістю речовини 6 моль.

    2. Обчисліть масу (г) сульфатної кислоти, яка витратиться на повну нейтралізацію купрум(ІІ) гідроксиду кількістю речовини 4 моль.

   3. Обчисліть масу (г) купрум(ІІ) оксиду, який можна добути термічним розкладанням купрум(ІІ) гідроксиду масою 49 г.

    4. Обчисліть масу (г) магній гідроксиду, необхідного для добування магній оксиду масою 80 г.

  • 6. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

6.1. Завдання для всього класу.

Підручник _____________________________________________

 

7.Підбиття підсумків уроку.Вправа «Метод «ДРІД»

Д — досвід (що робили, що пам'ятаєте?)

Р — рефлексія (які відчуття, реакція?)

І — інформація (яку інформацію одержали, які висновки зробили?)

Д — дії (як ви будете діяти в майбутньому)

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Юсин Надія Улянівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Гуменюк Олена
Пов’язані теми
Хімія, Розробки уроків
Додано
22 лютого 2022
Переглядів
753
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку