Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради
Кафедра початкової освіти
Авторська розробка на тему:
«Урок з використанням стратегій критичного мислення»
Виконала:
Нікітченко Лариса Іванівна
вчитель початкових класів
ЗЗСО № 15 м. Запоріжжя
група № 7
Запоріжжя 2018
Українська мова (1 клас)
Тема: “Ходить гарбуз по городу” (українська народна пісня).
Мета: познайомити з українською народною піснею «Ходить гарбуз по городу»; розвивати зв’язне мовлення; формувати інтерес до усної народної творчості; удосконалювати навички літературної вимови; виховувати любов до народної пісні.
Обладнання: предметні малюнки різноманітних овочів, осінь; запис пісні «Ходить гарбуз по городу», картки до вправи «Розсипанка».
Хід уроку
І. Організація класу
Всі почули ви дзвінок?
Він покликав на урок!
Хутко всі, часу не гаймо,
Працювати починаймо!
Сподіваюся у вас гарний настрій і він протримається у вас до кінця уроку.
Подивись наліво посміхнись
Подивись на право посміхнись
Подивіться один на одного посміхнетесь
ІІ. Актуалізація опорних знань
Ни-ни-ни, ни-ни-ни
На баштані кавуни.
Ад-ад-ад, ад-ад-ад
А у саду виноград
2. Вправа «Розсипанка»
піс-
-на-
Ук-
-ська
-род-
-ня
-на
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку:
На сьогоднішньому уроці ми познайомимось ще з одним жанром усної народної творчості – піснею. Народні пісні мають форму вірша. За змістом вони часто нагадують казки. У піснях рослини зображені як живі істоти.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Діти відгадують овочі та вивішують їх на дошці.
Печуть мене, смажать і варять,
Їдять мене і дуже хвалять.
(Картопля)
Сидить Марушка в семи кожушках.
Хто її роздягає, той сльози проливає.
(Цибуля)
Без рук, без ніг,
А в’ється, як батіг.
(Квасоля)
На городі в нас грядки,
На грядках – рясні листки:
Там зростають малюки,
Зелененькі …
(Огірки)
На городі виріс дужий,
Круглий, жовтий і байдужий
До червоних помідорів,
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися?…
(Гарбуз)
Бараболя – картопля
Перістий – рябий
Піддержав – підтримав
5. Фізкультхвилинка
V. Продовження роботи над українською народною казкою «Ходить гарбуз по городу».
1. Робота з ілюстраціями ( читання в парах).
Вчитель показує малюнки гарбузових родичів, а діти читають про них у підручнику.
2. Виконання пісні «Ходить гарбуз по городу» учнями.
3. Узагальнення та систематизація.
- Чому всі овочі виявились родичами?
- Що в цій пісні нагадує казку?
VІ. Підсумок уроку.
пісня
авторська народна
весела
казкова
цікава
Список використаних джерел