Урок "Хороше діло — сад садити. Лаврін Гроха «Наш сад» "

Про матеріал
Урок читання 2 клас НУШ Тема. Хороше діло — сад садити. Лаврін Гроха «Наш сад» (с. 46).
Перегляд файлу

Урок читання 2 клас НУШ             

Тема. Хороше діло — сад садити. Лаврін Гроха «Наш сад» (с. 46).
Мета. Навчальна: закріплювати навички свідомого, виразного читання, вчити вникати у зміст прозових текстів, аналізувати вчинки дійових осіб. Розвивальна: розвивати мовлення, образне мислення.

Виховна: виховувати бажання читати.
Засоби навчання. Картки зі скоромовками та артикуляційними вправами, скриньки емоцій.
Інтеграція. Соціальна, громадянська, здоров’язбережувальна галузі.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.
                                                   Перебіг уроку
І. Вступна частина.
1. Організація класу.

Встали всі рівненько,

Усміхнулися гарненько.

Настрій на урок взяли,

Працювати почали.

Девіз уроку: « Слухаємо уважно, читаємо виразно, відповідаємо змістовно»

Емоційне налаштування. Учитель запитує у дітей. Який урок у нас повинен бути? Діти відповідають: продуктивний, повчальний, веселий, цікавий…

Які ви повинні бути на уроці? Діти відповідають: дисципліновані, організовані, розумні, активні, креативні…
2. Артикуляційні вправи ( для розвитку органів мовлення).
— «Грибочок» Присмоктати язик до піднебіння,  широко відкрити рот. Спинка язика – це капелюшок гриба, а під’язикова вуздечка – ніжка.
— «Хом’ячок» Язик без напруження почергово впирається в праву та ліву щоки, затримуючись у кожному положенні на 3-5 секунд.

— «Конячка» Посміхнутися, відкрити рот, поклацати кінчиком язика («коник цокає копитами»).
3. Скоромовки. Мовно-лексична розминка ( для покращення дикції).

Одну скоромовку хлопці промовляють  хором швидко та голосно.

Сів шпак на шпаківню, заспівав шпак півню: “Ти не вмієш так, як я. Так, як ти, не вмію я”.

Іншу – дівчата промовляють. Сидів горобець на сосні, – заснув – і упав уві сні. Якби не упав уві сні, сидів би він ще на сосні.

Потім промовляють по двоє використовуючи техніку «Буксир».

4. Чистомовка. ( для покращення чистоти мови).

 Читають діти хором.

Ям-ям-ям — важко взимку горобцям,
Ти-ти-ти — їм зерняток не знайти.
Ати-ати-ати — треба крихт їм накидати,
Ать-ать-ать — щоб їм під стріхою дрімать.

5. Уживай у своєму мовленні «Крилаті вислови».

Тягнути за язик – випитувати інформацію.

Тримати язик за зубами – мовчати.

Як корова язиком злизала - щось безслідно зникло.

Фізкультхвилинка.
ІІ. Основна частина.

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні ми познайомимося з цікавим оповіданням « Наш сад», яке написав чудовий письменник-гуморист Лаврін Гроха.

       Гра «Незакінчене  речення»

  • Я знаю такі жанри твору…( вірші, оповідання, загадки, лічилки).
  • Оповідання – це… ( Невеликий за обсягом прозовий художній твір, у якому автор описую подію з життя одного або кількох персонажів).

2. Робота над оповіданням Лавріна Грохи «Наш сад». ( с. 46)

Щоденні 5. Слухання

  • Чим зацікавив прослуханий текст?

3. Підготовка до читання.
— Чим цікаві слова другого і четвертого стовпчиків? (Вони мають однакову спільну частину.)

                           «Щоденні 5». Робота зі словами

Учні вчаться швидко читати слова. З’ясовують значення слів підвода (запряжений кіньми віз),
прикопати (неглибоко закопати).
Ознайомлюються із синонімами до слова підвода (віз, фіра, фура, хура, фірманка, хурманка).
   4.   Щоденні 5. «Читаю для когось»
Учні працюють у групах. Читають почергово «Ланцюжком»  по два речення.
— Назвіть дійових осіб оповідання. Хто з них дорослий, хто — діти?              .    
   5.  Вправа «Мікрофон»
— Назвіть частини тексту.
— Яка частина найбільша?
— У якій частині (в зачині чи кінцівці) більше абзаців?
— З якої частини (зачину, основної частини чи кінцівки) ви дізналися, ким працював дід Влас?
— У якій частині вказано, які саджанці привіз садівник?
— З якої частини ви довідалися про пораду Ольги Павлівни школярам?
6. Гра «Слідопити».
— Попрацюйте в парах. Перевірте одні одних, чи добре ви запам’ятали зміст тексту.
— Скільки у тексті слів з апострофом? (Два.)
— Скільки разів трапляється слово коріння? (Три.)
— У яких словах є буква «ща»? (Найкращих, щоб, кущі.)
7. Складання плану тексту.
— На скільки частин можна поділити текст?
— Доберіть заголовок до кожної частини.
Орієнтовно план може бути таким:
1. Приїзд садівника.
2. Діти працюють.
3. Кущі посаджено.
8. Розвиток мовлення.
Вправа «Фантазери».
— Пофантазуйте, як школярі доглядатимуть за саджанцями.
9. Робота в групах.
Група І. Скласти асоціативний кущ зі словом сад.
Група ІІ. Скласти кластер зі словом сад.
сад
дерево
сливи
догляд
черешні садівник добрива
яблуні груші
урожай
ящики вантажівка
Група ІІІ. Складання сенкана.
Сад.
Великий, яблуневий.
Росте, цвіте, плодоносить.
Восени сад пахне яблуками.
Урожай.

10. «Щоденні 5». Читання для себе.  Вправа «Земля - небо».

ІІІ. Заключна частина.
Рефлексія.
— Розкладіть свої емоції від уроку у скриньки радості, інтересу, розчарувань, подиву.
 

 

docx
Додано
17 грудня 2022
Переглядів
491
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку