Тема. Хто уміє зберігати –уміє й господарювати. Марія Чумарна «Як зайчики
зимували.»
Мета .Ознайомити учнів із поняттям «головна думка твору»; навчати учнів виразно читати текст, аналізувати прочитане; учити розповідати про свої враження від прослуханого твору; формувати в школярів інтерес до навчання; прищеплювати любов і бажання допомагати тваринам взимку.
Обладнання: відеоматеріал з YouTube ,ілюстрація зайчика, кружечки для зображення настрою..
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Освітні галузі: мовно-літературна ,соціальна, природнича.
Хід уроку
1.Вступна частина.
Організація класу
Ось дзвінок сигнал подав До роботи час настав.
Ось і ми часу не гаймо,
А урок свій починаймо.
Вправа «Настрій»
З яким настроєм ви прийшли сьогодні до школи? Зобразіть свій настрій на смайликові.
2.Основна частина
1.Актуалізація опорних знань.
Перегляд відео https://www.youtube.com/watch?v=0lPadeVTuTw
2.Мотивація навчальної діяльносності
-А як зимують зайчики?
3.Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні ми дізнаємося, як зимують зайчики.
4.Вивчення нового матеріалу.
1)Робота за підручником(с.74).Робота зі словами. Стіна слів.
-Прочитайте правильно слова.
Зекономимо, сперечатися, пострибав, господарювати, запропонував.
-Значення яких слів ви не можете зрозуміти?
2)Вправа «Передбачення»(за заголовком).
-Прочитайте заголовок.
-Як ви гадаєте, про що може йтися у казці?
3)Читання казки Марії Чумарної «Як зайчики зимували» вчителем .(с.74-
75).
4)Читання казки учнями.
Використання стратегії Таксономії Блума. Робота в групах.
Орієнтовні запитання
Просте. Де відбувалася подія?
Уточнювальне. Я можу помилитися ,але, здається, один зайчик не розумів слова економити?
Пояснювальне. Чому один зайчик занедужав ?
Творче. Якою ви уявляєте зиму в творі?
Оцінювальне. Яке повчання запам’ятав лінивий зайчик?
Практичне .Що можна порадити всім?
5)Робота над скоромовкою.
Заєць зайця взимку стрів, Заєць зайцю говорив:
-Важко зараз для зайців:
Ми без моркви й качанців.
Фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=xeU7EO7wCaM
6)Читання частини твору за особами.
7)Вибіркове читання.
-Як зайчики перебули негоду?
-Як у казці пояснюється значення слова економити?
8)Ознайомлення з поняттям «головна думка твору».
-Що таке головна думка твору?
Головна думка твору-це те головне, найважливіше, що хотів(ла)сказати автор(ка) у своєму творі.
5.Закріплення вивченого матеріалу 1)Виконання завдань за вибором.
Попередньо ділимо клас на три групи
1 група«Асоціативний кущ»
(Морква,буряк,мороз,кора,завірюха,холод,зима).
2 група вправа «Сенкан».
1.Іменник.Заєць.
2.Прикметники.Прудкий,білий.
3.Дієслова.Спить,боїться,їсть.
4.Враження від предмета .Заєць спить з розплющеними очима.
5.Висновок.Заєць міняє своє хутро.
3 група-вправа «Кластер»
3.Заключна частина.
Рефлексія.
З |
Х |
Д |
|
|
|
|
|
|